02.05.2016
Bezbramkowy remis (2006)W sobotę 30.04.2016r o godzinie 16.00 na boisku w Baranowie pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej w rundzie wiosennej z drużyną Akademii Reissa Poznań. Młodzi poloniści przystępowali do spotkania bardzo zmotywowani i zmobilizowani. Chcieli zdobyć kolejne by przesunąć się w tabeli. Mecz zakończył się jednak remisem 0-0.
Mecz rozgrywany był na większym boisku niż chłopcy grają na co dzień. Dość mocno świeciło słońce co nie ułatwiało gry. Tempo meczu było szybkie. Walka była na całym boisku. Sytuacji pod bramkami w pierwszej połowie zbyt wiele nie było. Zawodnicy Polonii Środa mieli kilka bardzo dobrych akcji jednak zabrakło wykończenia. Gospodarze nie zostawali dłużni, również przeprowadzili kilka groźnych sytuacji, jednak Polonia w bramce miała Dawida Kaczmarka który w fenomenalny sposób obronił sytuację sam na sam.
Druga połowa to podobny obraz gry. Sytuacji podbramkowych znacznie więcej. Z każdą minutą było widać ogromne zmęczenie u zawodników. W końcówce spotkania poloniści mieli dwie dogodne sytuacje które w sposób niemożliwy obronił bramkarz gospodarzy. Piłkarze Akademii Reissa również razili skutecznością i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy padli na murawę żeby złapać oddech.
olejnym rywalem będzie zespół Błękitni Skórzewo. Mecz odbędzie się 07.05.2016 na boisku w Środzie Wlkp. o godzinie 11:00.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz, Manicki K, Grajek K.
Najnowsze aktualności
-
23.01.2025
Bal sympatyków Polonii Środa
Zarząd Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska serdcznie zaprasza na XIV BAL SYMPATYKÓW KS POLONIA ŚRODA WLKP.
-
22.01.2025
Bez porażki w Halowym Pucharze Prezesa (2012)
W miniony weekend Polonia 2012 ponownie rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 ponownie nie zaznał porażki, wygrywając w Dopiewie cztery mecze i raz remisując.
-
22.01.2025
Futsal: Polonia poznała rywali w MMP U-17
Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 poznała swoich rywali w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. Podopieczni Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego trafili do grupy D, w której podobnie jak rok temu ich rywalem będzie - Rekord Bielsko-Biała, czyli aktualny Mistrz Polski. Ponadto rywalami Polonistów będą Canpack Okocimski Brzesko oraz Eurobus Przemyśl. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 7-9 lutego w Ustce.
-
20.01.2025
Futsal: Awans Polonii U-17 do turnieju finałowego! (2008/2009)
Polonia 2008/2009 prowadzona przez Jakuba Budycha, któremu pomagali Mateusz Zawalski oraz Bartosz Kadrzyński, w Tarnowie Podgórnym wywalczyła awans do turnieju finałowego MMP U-17! Zawody odbędą się w dniach 7-9 lutego w Ustce.
Podczas zawodów w Tarnowie Podgórnym nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie spotkania. Średzianie wygrali 2:1 z Red Dragons Pniewy, 5:2 z Górnikiem Polkowice, 5:1 z Tarnovią Tarnowo Podgórne oraz 1:0 z Polonią 1912 Leszno, która także wywalczyła awans.
Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN dokonała już podziału na koszyki - Polonia została przydzielona do czwartego koszyka. Losowanie odbędzie się w środę 22 stycznia.
-
15.01.2025
Gry kontrolne orlików w śniegu (2015)
W sobotę zespół orlików Polonii (rocznik 2015) zebrał kolejne cenne doświadczenie. Nasi zawodnicy w grach kontrolnych rywalizowali z UKS-em Śrem, ale też ze śniegiem i silnym wiatrem.
-
14.01.2025
Polonistki zagrały w HMW U-11 (Orliczki)
Nasze najmłodsze dziewczyny łapią kolejne doświadczenia. Tym razem Polonistki rywalizowały w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski dziewcząt do lat 11. Turniej odbył się bez formie bezwynikowej. Nasze dziewczyny miały okazję doskonalenia gry 1v1, a także do cieszynek po golach. W naszych barwach gościnnie zagrały trzy zawodniczki Warty Pyzdry, a klubowi dziękujemy za współpracę.
-
13.01.2025
Komplet zwycięstw w Halowym Pucharze Prezesa (2012)
Polonia 2012 w weekend rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 wygrał tym razem wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym żadnego gola!
-
13.01.2025
Dziękujemy
Z drużyną seniorów żegnają się Paweł Juszczyk i Michał Kokoszanek. Dziękujemy za wszystkie lata pełne emocji, zaangażowania i walki na boisku. Wasza pasja i oddanie zawsze będą częścią historii Polonii. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach Waszej sportowej i życiowej drogi. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.



























































