02.05.2016
Bezbramkowy remis (2006)W sobotę 30.04.2016r o godzinie 16.00 na boisku w Baranowie pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej w rundzie wiosennej z drużyną Akademii Reissa Poznań. Młodzi poloniści przystępowali do spotkania bardzo zmotywowani i zmobilizowani. Chcieli zdobyć kolejne by przesunąć się w tabeli. Mecz zakończył się jednak remisem 0-0.
Mecz rozgrywany był na większym boisku niż chłopcy grają na co dzień. Dość mocno świeciło słońce co nie ułatwiało gry. Tempo meczu było szybkie. Walka była na całym boisku. Sytuacji pod bramkami w pierwszej połowie zbyt wiele nie było. Zawodnicy Polonii Środa mieli kilka bardzo dobrych akcji jednak zabrakło wykończenia. Gospodarze nie zostawali dłużni, również przeprowadzili kilka groźnych sytuacji, jednak Polonia w bramce miała Dawida Kaczmarka który w fenomenalny sposób obronił sytuację sam na sam.
Druga połowa to podobny obraz gry. Sytuacji podbramkowych znacznie więcej. Z każdą minutą było widać ogromne zmęczenie u zawodników. W końcówce spotkania poloniści mieli dwie dogodne sytuacje które w sposób niemożliwy obronił bramkarz gospodarzy. Piłkarze Akademii Reissa również razili skutecznością i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy padli na murawę żeby złapać oddech.
olejnym rywalem będzie zespół Błękitni Skórzewo. Mecz odbędzie się 07.05.2016 na boisku w Środzie Wlkp. o godzinie 11:00.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz, Manicki K, Grajek K.
Najnowsze aktualności
-
16.02.2025
Polonia Cup: Gospodarze dwukrotnie najlepsi! (2014)
Polonia Środa Wielkopolska była niegościnna i dwukrotnie triumfowała w niedzielnych turniejach Polonia Cup 2025 dla rocznika 2014, które rozgrywane były w hali LO. W sesji porannej podopieczni Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zajęli dwa najwyższe stopnie podium, wyprzedzając UKS APR Komorniki i Lech Future Poznań-Rataje, natomiast wieczorem w decydującym starciu pokonali Lotnika 1997 Poznań, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna AP Grom Plewiska.
-
16.02.2025
Polonia Cup: Zwycięstwo APR Jarocin (2013)
Zespół UKS APR Jarocin triumfował w sobotnim turnieju halowym Polonia Cup 2025 dla rocznika 2014. Zwycięzcy turnieju byli bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje mecze, choć cała stawka była bardzo wyrównana. Drugie miejsce zajęła AP Błękitni Owińska, zaś brązowe medale wywalczyli zawodnicy Polonii II, którzy bilansem bramkowym wyprzedzili Meblorza Swarzędz.
-
11.02.2025
Polonia Cup: APR Jarocin wygrał turniej żaków (2017)
W niedzielę do rywalizacji w Polonia Cup 2025 przystąpiły nasze najmłodsze grupy. W godzinach porannych parkiet hali Kobra Arena przejęli nasi najmłodsi adepci z kategorii skrzat. Do współzawodnictwa przystąpiło sześć zespołów, które rywalizowały w formacie każdy z każdym na dwóch boiskach. Popołudniu do rywalizacji wkroczył rocznik 2017, a najlepszy okazała się Akademia Piłkarska Reissa z Jarocina. Srebrne medale zdobyli zawodnicy Avii Kamionki, a brązowe Orlika Poznań. Polonia zajęła piąte miejsce.
-
11.02.2025
Polonia Cup: Polonia i Lotnik najlepsze w sobotę (2016)
W sobotę rozegrane zostały pierwsze w turnieje z cyklu Polonia Cup 2025! Do walki o medale i puchary przystąpiły drużyny w kategorii żak z rocznika 2016. W sesji porannej bezkonkurencyjna była Polonia Środa Wielkopolska, zaś w sesji popołudniowej triumfował Lotnik 1997 Poznań.
-
11.02.2025
Porażka na początek przygotowań
W sobotę 8 lutego trzeci zespół Polonii Środa zagrał swój pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem polonistów był zespół FC Poznań a spotkanie rozegrane zostało na boisku w Kotowie. Niestety poloniści pomimo wielu sytuacji strzeleckich nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala i ulegli gospodarzom wynikiem 6-0 (4-0).
-
10.02.2025
Futsal: Brązowy medal Polonii w MMP U-17!
Polonia Środa Wielkopolska wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu! Podopieczni Jakuba Budycha, któremu w Ustce pomagał Paweł Hoeft, w ćwierćfinale wygrali 2:0 derby z Polonią 1912 Leszno, w półfinale doznali jedynej w turnieju porażki z późniejszym Mistrzem Polski - MOKS Białystok, zaś w decydującym spotkaniu wygrali aż 5:0 z Constractem Lubawa!
Poza brązowym medalem łupem Polonisty padła statuetka dla króla strzelców turnieju - zdobył ją Mikołaj Kowalski, który strzelił osiem bramek, a ponadto trzykrotnie był wybierany MVP meczu.
-
10.02.2025
Jedną bramką pokonali kandydata do awansu
W drugim sobotnim meczu towarzyskim poloniści mierzyli się w Szreniawie z Lipnem Stęszew. Zespół Lipna to lider czwartej ligi grupy Wielkopolskiej i niemalże murowany kandydat do awansu do ligi trzeciej.
-
09.02.2025
Finały Futsalowych Mistrzostw Polski U-17
Młodzi poloniści awansowali do ćwierćfinału i jako jedyny zespół wygrali wszystkie swoje spotkania inkasując komplet punktów.
Już dziś o 12:00 podopieczni trenerów Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zmierzą się z Polonią Leszno. Stawką meczu będzie awans do półfinału.
Całość turnieju finałowego możecie na żywo oglądać na You Tubie

























































