OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.05.2016

Bezbramkowy remis (2006)

W sobotę 30.04.2016r o godzinie 16.00 na boisku w Baranowie pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej w rundzie wiosennej z drużyną Akademii Reissa Poznań. Młodzi poloniści przystępowali do spotkania bardzo zmotywowani i zmobilizowani. Chcieli zdobyć kolejne by przesunąć się w tabeli. Mecz zakończył się jednak remisem 0-0. 

Mecz rozgrywany był na większym boisku niż chłopcy grają na co dzień. Dość mocno świeciło słońce co nie ułatwiało gry. Tempo meczu było szybkie. Walka była na całym boisku. Sytuacji pod bramkami w pierwszej połowie zbyt wiele nie było. Zawodnicy Polonii Środa mieli kilka bardzo dobrych akcji jednak zabrakło wykończenia. Gospodarze nie zostawali dłużni, również przeprowadzili kilka groźnych sytuacji, jednak Polonia w bramce miała Dawida Kaczmarka który w fenomenalny sposób obronił sytuację sam na sam. 

Druga połowa to podobny obraz gry. Sytuacji podbramkowych znacznie więcej. Z każdą minutą było widać ogromne zmęczenie u zawodników. W końcówce spotkania poloniści mieli dwie dogodne sytuacje które w sposób niemożliwy obronił bramkarz gospodarzy. Piłkarze Akademii Reissa również razili skutecznością i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy padli na murawę żeby złapać oddech. 

olejnym rywalem będzie zespół Błękitni Skórzewo. Mecz odbędzie się 07.05.2016 na boisku w Środzie Wlkp. o godzinie 11:00.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J(k),  Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz, Manicki K, Grajek K.

Najnowsze aktualności

  • 19.03.2025

    Wyrwany remis w Trzemesznie (2011)

    Drugi zespół Polonii 2011 w niesamowitych okolicznościach wyrwał punkt w Trzemesznie. Po siedemnastu minutach Polonia przegrywała już 0:3, ale tuż przed przerwą doprowadziła do remisu. Trzy minuty przed zakończeniem meczu gospodarze znów wyszli na prowadzenie, ale Poloniści nie odpuścili i za sprawą gola Ksawerego Duchały doprowadzi do remisu i zdobywając cenny punkt.

  • 19.03.2025

    Porażka w doliczonym czasie (2010)

    Polonia 2010 II w miniony weekend rozegrała pierwszy mecz po awansie do 1. ligi okręgowej. Zespół Kornela Ladrowskiego źle wszedł w mecz i już po dziesięciu minutach przegrywał 0:2, ale zdołał doprowadzić do wyrównania w 71. minucie. Niestety w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Huragan zdobył decydującego gola i wywiózł ze Środy Wielkopolskiej trzy punkty.

  • 19.03.2025

    Zwycięstwo z GES Poznań (2010)

    Polonia 2010 od mocnego akcentu rozpoczęła rozgrywki w rundzie wiosennej, mierząc się z Poznaniu z zespołem GES Academy. Nasz zespół posiadał przewagę na boisku, którą wykorzystał strzelając cztery bramki i wygrywając 4:2. Zespół grający w 2. lidze wojewódzkiej mimo prowadzenia przez większość meczu ostatecznie zremisował 3:3 z Canarinhos Skórzewo.

  • 19.03.2025

    Nieudany start rozgrywek (2009)

    Polonia 2009 rozpoczęła rundę wiosenną od domowej porażki z Górnikiem Konin 0:2 (0:1). W meczu dwóch czołowych drużyn ubiegłej rundy przewagę na boisku posiadali goście z Konina i udokumentowali ją zdobyciem dwóch bramek.

  • 19.03.2025

    Z Lesznem cios za cios (2008)

    Dużych emocji dostarczył domowy mecz juniorów B1 z rocznika 2008, którzy zremisowali 3:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale średzki zespół szybko wyrównał. Potem do podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały prowadzili, ale goście odpowiedzieli równie szybko. W końcówce meczu znów gospodarze objęli prowadzenie, ale i tym razem drużyna z Leszna wyrównała i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Bramki dla naszej drużyny strzelili Bartosz Szwałek, Mikołaj Szymański oraz Wiktor Karolak.

  • 19.03.2025

    Kolejne derby przed nami

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2024/25. Już w sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem na własnym boisku podopieczni Macieja Rozmarynowskiego podejmą Unię Swarzędz. Wstęp na to spotkanie będzie BEZPŁATNY.

  • 17.03.2025

    Trzeci zespół wygrywa w Zielnikach

    Kolejne trzy sparingi rozegrał trzeci zespół seniorski Polonii w ramach przygotowań do rundy wiosennej w klasie B. Poloniści rozpoczęli od lutowej porażki z Poznaniem FC. W marcu zaś odnieśli dwa zwycięstwa na boisku w Zielnikach z Wrzutą Sulęcinek (7:0) i Koroną Zakrzewo (5:1) oraz przegrali wyjazdowe spotkanie z A-klasowym Orlikiem Miłosław (2:3). W niedzielę ostatni sparing, a rywalem podopiecznych Łukasza Kaczałki będzie B-klasowy Mat Katarzynin.

  • 17.03.2025

    Akademia: Raport ligowy (15/16.03.2025)

    Rozkręcają się rozgrywki młodzieżowe i w miniony weekend o punkty walczyło siedem zespołów naszej akademii. W sobotę rywalizowali nasi trampkarze i niezwykle ważne zwycięstwo odniósł rocznik 2010 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał na wyjeździe z GES-em Poznań 4:2 (3:1). Drugi zespół tego rocznika zremisował 3:3 z Canarinhos Skórzewo, zaś trzeci zespół przegrał 2:3 z Huraganem Pobiedziska, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. W niedzielę Polonia 2008 zremisowała 3:3 z Polonią 1912 Leszno, natomiast Polonia 2009 przegrała 0:2 z Górnikiem Konin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.