02.05.2016
Bezbramkowy remis (2006)W sobotę 30.04.2016r o godzinie 16.00 na boisku w Baranowie pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej w rundzie wiosennej z drużyną Akademii Reissa Poznań. Młodzi poloniści przystępowali do spotkania bardzo zmotywowani i zmobilizowani. Chcieli zdobyć kolejne by przesunąć się w tabeli. Mecz zakończył się jednak remisem 0-0.
Mecz rozgrywany był na większym boisku niż chłopcy grają na co dzień. Dość mocno świeciło słońce co nie ułatwiało gry. Tempo meczu było szybkie. Walka była na całym boisku. Sytuacji pod bramkami w pierwszej połowie zbyt wiele nie było. Zawodnicy Polonii Środa mieli kilka bardzo dobrych akcji jednak zabrakło wykończenia. Gospodarze nie zostawali dłużni, również przeprowadzili kilka groźnych sytuacji, jednak Polonia w bramce miała Dawida Kaczmarka który w fenomenalny sposób obronił sytuację sam na sam.
Druga połowa to podobny obraz gry. Sytuacji podbramkowych znacznie więcej. Z każdą minutą było widać ogromne zmęczenie u zawodników. W końcówce spotkania poloniści mieli dwie dogodne sytuacje które w sposób niemożliwy obronił bramkarz gospodarzy. Piłkarze Akademii Reissa również razili skutecznością i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy padli na murawę żeby złapać oddech.
olejnym rywalem będzie zespół Błękitni Skórzewo. Mecz odbędzie się 07.05.2016 na boisku w Środzie Wlkp. o godzinie 11:00.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz, Manicki K, Grajek K.
Najnowsze aktualności
-
06.06.2025
Akademia: Zapowiedź (7/8.06.2025)
Rozgrywki młodzieżowe wkraczają w decydującą fazę, bo za dwa tygodnie, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. W nadchodzący weekend czeka nas jedenaście gier z udziałem drużyn Polonii. W sobotę na wyjeździe zagra Polonia 2009, zaś domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 w 2. lidze wojewódzkiej, czy Polonia 2012. W niedzielę na wyjeździe grać będą Polonia 2008, która kończy rozgrywki, a także Polonia 2010 i juniorki. Na Nowym Stadionie Średzkim zagra Polonia 2013, a stawką spotkania z Ostrovią 1909 będzie utrzymanie się na fotelu lidera.
-
05.06.2025
PUCHAR JEST NASZ
Po trzech latach oczekiwań piłkarze Polonii Środa ponownie zagrali w finale Wielkopolskiego Pucharu Polsku. Spotkanie zostało rozegrane na nowoczesnym Nowym Stadionie Średzkim a rywalem polonistów była czwartoligowa Polonia Golina.
-
05.06.2025
Walne Zebranie Sprawozdawcze
Zarząd Klubu Sportowego „Polonia" zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków, które odbędzie się 17 czerwca 2025 r. o godzinie 19:00 (I termin) oraz o godzinie 19:30 (II termin) w Restauracji Turystyczna u Moniki przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.
-
03.06.2025
Transmisja finału
Gdyby z jakichś powodów ktoś z Was nie mógł się pojawić w środę na trybunach Nowego Stadionu Średzkiego i dopingować piłkarzy Polonii Środa w walce o SZÓSTY Wielkopolski puchar Polski to Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z tego meczu transmisję...
-
03.06.2025
Zwycięstwa z Kłosem i Kotwicą (2013)
Drugi zespół Polonii 2013, który rywalizuje w 3. lidze okręgowej D2, wygrał w ostatnich dniach dwa spotkania i awansował na pozycję lidera rozgrywek. W piątek Poloniści wygrali wyjazdową potyczkę z Kłosem Zaniemyśl 5:4 (4:1), a we wtorek pokonali na własnym boisku Kotwicę II Kórnik 5:1 (1:1).
-
02.06.2025
Remisowy pojedynek rezerw
W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.
-
02.06.2025
Polonia wyszła na prowadzenie (2013)
Bardzo udany weekend ma za sobą Polonia 2013. Zespół Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrał na wyjeździe 5:0 (1:0) z dotychczasowym liderem - Polonią 1912 Leszno. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się zespół z Leszna. Dzięki trzem punktom nasz zespół wyprzedził swoją imienniczkę i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały trzy kolejki.
-
02.06.2025
Druga porażka młodzików (2012)
Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrał zespół Polonii 2012. Najpierw podopieczni Bartosza Tomaszewskiego wygrali 9:1 (3:1) na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a następnie w niedzielę doznali drugiej w rundzie wiosennej porażki z SMS APR Ślesin (0:2). Drugi zespół, którego trenerem jest Kornel Ladrowski, przegrał w środę z Kłosem Zaniemyśl 2:3 (1:3).




























































