25.08.2018
Bez punktów z KPW kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Sobotni rywal podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego to jedna z tych ekip która w obecnym sezonie III ligi grupy 2 jeszcze nie przegrała. Naszych piłkarzy czekał ciężki mecz.
Od samego początku to rywale rzucili się nasz zespół grając wysokim pressingiem i nie pozwalając spokojnie wyprowadzić piłki z własnej połowy. Oba zespoły grały bardzo uważnie w defensywie i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 23 minucie groźnie zrobiło się pod naszą bramką, kiedy to po uderzeniu Filipa Sosnowskiego sprzed pola karnego piłka zatrzymała się na spojeniu słupka i poprzeczki. Polonia rywalowi zagroziła w 37 minucie, kiedy to po podaniu Krzysztofa Bartoszaka w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Buczma. Niestety uderzenie naszego pomocnika z około 16 metrów pewnie złapał bramkarz rywali. W 41 minucie niewiele zabrakło, aby nieporozumienie Michała Stańczyka i Przemka Frąckowiaka wykorzystał Filip Sosnowski. Zawodnik KP Starogard zdołał przejąć piłkę, ale jego uderzenie z około 20 metrów było niecelne. Bezbramkowy remis utrzymał się do końca pierwszej części gry.
Od początku drugiej połowy w naszym Klubie nastąpiły dwie zmiany. Za Jakuba Apolinarskiego i Adriana Chopcię pojawili się Jakub Wilk i Adam Gajda. Zmiany te spowodowały zmianę stylu gry naszego zespołu, który odważniej zaatakował rywala. Jednak mimo wszystko poloniści mieli problem ze stworzeniem sobie naprawdę groźnej bramkowej sytuacji. Częściej zagrażali bramce rywali po strzałach z dystansu ale zarówno uderzenia Szymona Zgardy, Krzysztofa Bartoszaka czy Adama Gajdy były mocno niecelne. W 79 minucie rywale za sprawą Daniela Katerli zdobyli nawet bramkę ale wcześniej sędzia sygnalizował spalonego i tego trafienia nie zaliczył. W odpowiedzi minutę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w doskonałej sytuacji znalazł się Igor Jurga ale jego uderzenie z około 11 metrów było niecelne. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan rywali Dawid Retlewski i piłka wpadła obok zaskoczonego Przemysława Frąckowiaka. Poloniści musieli odrabiać starty. W samej końcówce w zamieszaniu pod bramką rywali nasz zespół dwukrotnie trafiał w poprzeczkę bramki ale piłka za każdym razem jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. Ostatecznie Polonia przegrała z KP Starogard 0:1 i doznała drugiej z rzędu porażki.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: 12. Frąckowiak – 25. Henriquez, 4. Stańczyk, 22. Skrobosiński, 23. Kozłowski, 14. Jurga, 8. Zgarda, 3. Buczma (80` 2. Borucki), 19. Apolinarski (46` 20. Gajda), 11. Bartoszak, 21. Chopcia (46` 16. Wilk).
W rezerwie pozostają: 33. Spychała – 5. Wujec, 20. Gajda, 16. Wilk, 17. Gwit, 2. Borucki.
KP Starogard wystąpił w składzie: 23. Polakowski – 3. Wypij, 7. Wohlert (54` 4. Katerla), 8. Retlewski, 13. Powszuk, 14. Kozakowski, 15. Sosnowski (88` 5. Adamenko), 16. Rysiewski, 18. Łazaj (75` 11. Rzepa), 19. Zyska (80` 6. Armatowski), 20. Kowalczyk.
W rezerwie pozostają: 89. Knut – 4. Katerla, 5. Adamenko, 6. Armatowski, 9. Malanowski, 11. Rzepa, 17. Krakowiak.
Żółte kartki: Chopcia, Skrobosiński – Katerla, Kozakowski,
Bramki: Retlewski (86`)
Widzów: około 400 osób
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Cztery lata bez porażki na inaugurację
Od czterech lat piłkarze Polonii Środa Wielkopolska nie doznali porażki w pierwszym meczu rozpoczynającym sezon ligowy.
-
08.08.2012
Stoisko z karnetami w centrum miasta
Zapraszamy wszystkich kibiców do zakupu karnetu na rundę jesienną sezonu 2012/2013 już w najbliższy czwartek. Od godziny 9:00 do 12:00 niedaleko skrzyżowania ulicy Wałowej i Jana Henryka Dąbrowskiego dostępne będzie stoisko przy którym będzie można nabyć karnety, zadać pytania dotyczące nadchodzącego sezonu oraz podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi naszego Klubu.
-
08.08.2012
Wypowiedzi nowych zawodników
Poniżej prezentujemy wypowiedzi Krzysztofa Wolkiewicza oraz Radosława Barabasza tuż po podpisaniu kontraktu z naszym Klubem.
-
08.08.2012
Trampkarze wrócili z obozu
W dniach 28.07-6.08.2012r. drużyna trampkarzy prowadzona przez Ireneusza Janickiego przebywała na obozie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu.
-
08.08.2012
Radosław Barabasz na rok w Polonii
Radosław Barabasz jest kolejnym piłkarzem który podpisał dziś kontrakt z Polonią. Umowa nowego zawodnika obowiązywać będzie przez najbliższy rok.
-
08.08.2012
Krzysztof Wolkiewicz podpisał kontrakt z Polonią
Krzystzof Wolkiewicz jest czwartym piłkarzem, który w przerwie letniej wzmocnił Polonię Środa. Niespełna 21-letni zawodnik, były reprezentant Polski, podpisał roczny kontrakt z naszym Klubem.
-
08.08.2012
Polonia Leszno w zostaje w III lidze
Podczas dzisiejszego posiedzenia specjalnej komisji Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęta została decyzja o przyznaniu licencji na grę na zapleczu ekstraklasy Polonii Bytom.
-
08.08.2012
Ruszyła sprzedaż karnetów
We wtorek 7 sierpnia rozpoczęłą się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
























































