03.09.2021
Bez punktów z KP StarogardW meczu szóstej kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół KP Starogard Gdański. Dla naszego zespołu było to drugie z rzędu spotkanie ligowe na własnym boisku i kolejna okazja do zainkasowania kompletu punktów.
Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa. To nasz zespół był częściej przy piłce i atakował bramkę rywala. W 5 minucie świetnym uderzeniem z około 16 metrów popisał się Damian Buczma ale na posterunku był bramkarz rywali Arkadiusz Moczadło. W 10 minucie po szybkim kontraktu gości Michał Wohlert dośrodkował piłkę wprost na głowę Filipa Sosnowskiego ale na nasze szczęcie jego strzał zatrzymał się na poprzeczce średzkiej bramki. Ten sam zawodnik ponownie na średzką bramkę uderzał w 20 minucie ale tym razem na nasze szczęście piłka przeszła nad poprzeczką. W 33 minucie swoją okazję miała Polonia Środa. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Buczmy strzałem głową na bramkę próbował zamienić Adam Borucki ale najlepszy strzelec naszego zespołu nieznacznie się pomylił. W 38 minucie jeden z zawodników Polonii Środa faulował w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Filip Sosnowski ale Mateusz Janczar świetnie wyczuł intencje strzelca i pewnie obronił uderzenie rywala z 11 metrów. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania to Polonia mogła wyjść na prowadzenie ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Brychlik. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron jako pierwsi swoją okazję mieli rywale. W 51 minucie urwał się średzkim obrońcą Michał Wohlert ale na nasze szczęście jego uderzenie po długim słupku zatrzymało się na słupku średzkiej bramki. Chwilę później swoją okazję miał Patryk Moskiewicz ale jego uderzenie po minięciu Mateusza Janczara zatrzymało się na wracającym Janie Andrzejewskim. W odpowiedzi na bramkę rywali uderzał Jędrzej Drame ale z obroną jego strzału nie miał większych problemów bramkarz KP Starogard. W 62 minucie swojego szczęścia próbował Adam Borucki ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było minimalnie niecelne. W 65 minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Arkadiusz Korpalski i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. Polonia Środa do końca spotkania próbowała doprowadzić do wyrównania ale rywale mądrze się bronili i zdołali utrzymać prowadzenie do końca spotkania. Ostatecznie Polonia przegrywa z KP Starogard 0:1 (0:0).
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Andrzejewski, Borucki, Skrobosiński (46` Wujec), Kozłowski, Nowak (60` Milachowski), Buczma (76` Giełda), Zgarda, Brychlik (55` Drame), Kujawa (46` Bartkowiak), Antkowiak.
KP Starogard wystąpił w składzie: Moczadło – Moskiewicz (82` Armatowski), Wohlert (71` Jasiński), Kowalczyk, Górski, Manuszewski, Sosnowski (89` Frygier), Banaczek (89` Wiśniewski), Korpalski, Kowalczyk, Bach.
Żółte kartki: Andrzejewski, Borucki, Zgarda – Wohlert, Korpalski
Bramki: Korpalski (65`)
Najnowsze aktualności
-
08.04.2019
Strzelanina w Suchym Lesie (2008)
W sobotę 6 kwietnia Orlik Starszy wyjechał na drugi mecz mistrzowski do Suchego Lasu i mierzył się tam z Sucharami Suchy Las. Drużyna ta ma tylko 5 punktów mniej i zajmuję 5 miejsce w ligowej tabeli.
-
08.04.2019
Bez punktów w Śremie (2006)
W niedzielne południe młodzicy udali się na inaugurację rundy wiosennej do Śremu na spotkanie z miejscową Wartą
-
09.04.2019
Stal pokonana (2000/01)
W sobotę na swoim terenie juniorzy starsi Polonii Środa podejmowali zespół Juniora Starszego Stali Pleszew. Rywal trudny bardzo silny fizycznie z którym zawsze nam się ciężko grało. W poprzedniej rundzie dwa razy schodziliśmy jako zespół pokonany.
-
08.04.2019
Porażka z Ostrovią (2003)
W niedzielę 07.04.2019 o godz. 16.00. na boisku w Ostrowie drużyna juniora młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B2 z zespołem Ostrovia Ostrów Wlkp. Mecz zakończył się zwycięstwem Ostrovii 5-2.
-
08.04.2019
Rozgromili Orlika (2008)
W sobotę zespół orlików starszych rozegrał drugi mecz grupy mistrzowskiej III ligi. Naszym przeciwnikiem był zespół Orlika Poznań. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, ponieważ dobrze znaliśmy się z tą drużyna z rundy jesiennej, gdzie nasze mecze należały do bardzo zaciętych i wyrównanych.
-
08.04.2019
Wysoka porażka z Wartą (2009)
W piątek 5 kwietnia drużyna rocznika 2009 rozegrała kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. Tym razem do Środy Wielkopolskiej zawitała drużyna Warty Poznań.
-
08.04.2019
Lech Poznań pokonany (2007)
W sobotę 6 kwietnia na boiskach Centrum Treningowego odbył się kolejny mecz Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego przyszło się mierzyć z liderem tabeli Lechem Poznań.
-
08.04.2019
Pewna wygrana z Polonią
W sobotę zespól kobiet Polonii Środa rozegrał grę kontrolną z ekstraligowym zespołem z Poznania. Dla zespołu Polonii mecz był ważny pod wieloma względami. Głównie tymi szkoleniowymi ale też mieliśmy swoje do udowodnienia wyżej notowanemu rywalowi.
























































