09.09.2019
Bez punktów w Suchym Lesie (2007)W sobotę 7 września o godzinie 9:00 w Suchym Lesie odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Starszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z miejscowymi Sucharami.
Od początku meczu Polonia miała optyczna przewagę. Gospodarze ustawili się nisko i liczyli na kontry. Polonia mimo przewagi nie stworzyła zbyt wieku klarownych sytuacji. Wynik do przerwy 0:0.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Polonia prowadziła grę. Kilka groźnych strzałów ładuje niestety na poprzeczce gospodarzy. Pierwsza bramka pada dopiero w 55 minucie meczu a jej strzelcem jest Michał Muszyński. Wydawało się ze Polonia wygra ten mecz jednak w samej końcówce meczu tracimy dwie bramki. Obie po rzutach wolnych. Niestety ostatecznie przegrywamy 2:1. Szkoda straconych punktów ale taka jest piłka a niewykorzystane sytuacje często się mszczą.
Polonia wystąpiła w składzie: J.Korcz, Ł.Forysiak, J.Wujek, K.Jankowski, A.Fiołka, M.Skrobich, J.Grzegorczyk, T.Trójnara, O.Popis, J.Pośledni, B.Markiewicz, A.Wdowiak, M.Muszyński, K.Ochowiak
Najnowsze aktualności
-
21.02.2023
Gra kontrolna z Lechem (2013)
W sobotę zespół orlików młodszych (rocznik 2013) udał się do Poznania na ulicę Bułgarską, gdzie rozegrał grę kontrolną z Lechem Poznań.
-
21.02.2023
Piętnaście lat rozwoju seniorskiej piłki nie może przepaść. Chcemy zyskać na czasie i dokończyć ten sezon
Na początku lutego istnienie seniorskich drużyn piłkarskich KS Polonia Środa Wielkopolska stanęło pod ogromnym znakiem zapytania. Zasłużony dla średzkiego sportu klub dowiedział się o radykalnym zmniejszeniu dotacji Powiatu Średzkiego. W ostatnich dwóch latach dotacja przekraczała 700 tysięcy złotych rocznie, teraz jest to zaledwie 100 tysięcy złotych.
-
21.02.2023
Kontrolnie z Wartą Śrem
W niedzielę 19 lutego piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był lokalny rywal – Warta Śrem.
-
21.02.2023
Trójmecz i gra kontrolna orlików (2012)
Bardzo intensywny piłkarski weekend mają za sobą zawodnicy z grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012). Sobotę spędzili na grach w Nowym Folwarku koło Wrześni, gdzie rywalizowali z Huraganem Pobiedziska oraz Zjednoczonymi Września. W niedzielę natomiast na orliku przy ulicy Lipowej gościli zespół dziewczyn Warty Poznań.
-
20.02.2023
Piąte miejsce młodziczek w HMW U-15 (2010)
Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska mają za sobą intensywny weekend. W sobotę piłkarki wzięły udział w Halowym Mistrzostwach Wielkopolski do lat 15, w których zajęły piąte miejsce. W niedzielę Polonistki przegrały w meczu sparingowym z Wartą Poznań 1:7.
-
20.02.2023
Halowy trójmecz w Borku (2010)
W sobotę w hali sportowej w Borku Wielkopolskim zespół młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrał kontrolny trójmecz z Wisłą Borek Wielkopolski oraz Zawiszą Dolsk.
-
20.02.2023
Porażka z Legionovią (2006)
W czwartek juniorzy Polonii rozegrali mecz sparingowy w Jarocinie z przebywającą na obozie Legionovią Legionowo. Rozgrywany na wysokim poziomie mecz zakończył się jednak porażką naszego zespołu 1:6. Jedyną bramkę dla średzkiej drużyny strzelił Adrian Olejniczak.
-
20.02.2023
Trudny pojedynek w Racocie (2009)
W niedzielnym meczu sparingowym z grającym w Lidze Wojewódzkiej PKS-em Racot zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 2:1 (0:1). Mimo, iż nie był to najlepszy mecz Polonistów, zdołali wygrać między innymi dzięki fenomenalnej postawie bramkarza Bartłomieja Wiczyńskiego. Bramki dla średzkiej drużyny zdobyli Jakub Janiszewski oraz Antoni Łukaszewski.



























































