17.08.2020
Bez punktów na inauguracjęW pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.
Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.
Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.
Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak
Najnowsze aktualności
-
17.06.2022
Porażka na zakończenie
W ostatnim meczu ligowym sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa.
-
17.06.2022
Trzy punkty z Clescevią
W środę 15 czerwca rezerwy Polonii podejmowały rywali z Kleszczewa. Był to już ostatni mecz rozgrywany w tym sezonie na własnym boisku, toteż nasi zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie ta sztuka im się w pełni udała , bo swoją dominację udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w 24 minucie idealnym strzałem pod poprzeczkę popisał się H. Kaźmierczak, , a autorem kolejnych dwóch bramek był J. Drame. Obie zdobył głową po idealnych dośrodkowaniach F. Łasochy – pierwszą z nich w 27 minucie , a drugą w 30 minucie. Oczywiście okazji do zdobycia bramki było dużo więcej ale niestety nie udało ich się zamienić na bramki. Za to rywale przy dużym szczęściu w 43 minucie pokonali naszego bramkarza, co pozwoliło im zejść na przerwę w trochę lepszych humorach.
-
15.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (16-20 czerwca)
Prezentujemy harmonogram na przedostatni już piłkarski weekend w sezonie 2021/2022. Najważniejszym wydarzeniem będzie wojewódzki baraż trampkarzy młodszych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 18:00 na boisku głównym Stadionu Średzkiego. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.
-
14.06.2022
Na zakończenie sezonu z Pogonią
W piątek 17 czerwca zakończą rozgrywki trzecioligowe piłkarze Polonii Środa. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 poloniści podejmą na własnym boisku drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Środzie Wlkp. podczas tego meczu po raz ostatni w barwach Polonii Środa zagra aż ośmiu graczy więc będzie to dla kibiców doskonała okazja aby ich pożegnać.
-
14.06.2022
Zwycięstwo w SBG Cup! (2013)
W dniach 10-12 czerwca zespół rocznika 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, a potem bez problemów doszli do finału, eliminując Czarnych Dobrzyca oraz AP Reissa Leszno. W finale podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego wygrali 7:2 z Wartą Poznań! Ponadto Szymon Plewiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!
-
14.06.2022
2. miejsce w turnieju o Złoty Strug! (2012)
W rozgrywanym w Swarzędzu turnieju o Złoty Strug im. Józefa Bociana zespół Polonii Środa Wielkopolska zajął drugie miejsce, ulegając w finale 1:2 Lechowi Poznań! Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej, w ćwierćfinale wygrali 5:0 z Meblorzem Swarzędz, a w półfinale po rzutach karnych wyeliminowali AP Reissa Poznań. Antoni Skowroński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu wybrano Franciszka Ratajczaka!
-
14.06.2022
Polonia z nowym zarządem
W poniedziałek popołudniu w Restauracji "U Moniki" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
14.06.2022
Trampkarze w barażach o CLJ! (2008)
W ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku GKS Grębanin 6:2 (3:0). Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Bartosza Bejmy strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Mikołaj Szymański - dwie, Wiktor Motyl oraz Paweł Sarna. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach grupy II i awans do barażów o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W pierwszym etapie baraży rywalem Polonii będzie UKS AP Reissa Poznań.


























































