17.08.2020
Bez punktów na inauguracjęW pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.
Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.
Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.
Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak
Najnowsze aktualności
-
09.02.2023
Grali z Zawiszą i Chemikiem (2006)
Podczas obozu juniorzy trenują dwa razy dziennie na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz pracują w siłowni, a ponadto korzystają z odnowy biologicznej. We wtorek i środę Poloniści zagrali dwa mecze kontrolne z zespołami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, które można ocenić bardzo pozytywnie. W pierwszym meczu z Zawiszą Bydgoszcz nasza drużyna minimalnie przegrała 1:2, natomiast w drugim spotkaniu Poloniści pokonali Chemika Bydgoszcz 7:3. W piątek juniorzy zagrają jeszcze z Tucholanką Tuchola.
-
08.02.2023
Zagrali w Future Cup w Kaliszu (2015)
W niedzielę drużyna żaków młodszych (rocznik 2015) udała się do Kalisza na turniej Future Cup. Poza Polonią w turnieju uczestniczyły zespoły: Warta Poznań, OKS 1926 Ostrów Wielkopolski, UKS AT Krotoszyn, KKS 1925 Kalisz, AS Amber Kalisz, Koźminecka AP, Calisia 14 Kalisz oraz gospodarz zawodów - Prosna Kalisz.
-
08.02.2023
Oświadczenie zarządu Sekcji Piłki Nożnej
W dniu 2 lutego br. Klub Sportowy Polonia otrzymał pismo z Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej w sprawie dofinansowania działalności zespołów seniorskich w roku 2023.
-
07.02.2023
6. miejsce w Pro Future Cup (2012)
W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się na dwudniowy turniej Pro Future Cup do Warszawy. Poloniści zagrali łącznie 11 meczów i zajęli szóste wśród 23 zespołów.
-
07.02.2023
Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2008)
Przygotowująca się do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych (rocznik 2008) ma już za sobą pierwszą grę kontrolną podczas obozu w Bydgoszczy. Poloniści zremisowali 1:1 z przedstawicielem kujawsko-pomorskiej ligi wojewódzkiej - Zawiszą Bydgoszcz.
-
07.02.2023
Terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (2010)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz II ligi okręgowej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie rywalizować w grupie pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
-
07.02.2023
Terminarz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (2009)
Rywalizująca w II lidze okręgowej drużyna trampkarzy młodszych (rocznik 2009) poznała terminarz gier w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa, którzy będą beniaminkiem rozgrywek po awansie z III ligi okręgowej, trafili do grupy pierwszej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
-
07.02.2023
Zwycięstwo z Rawią Rawicz
W niedzielę 05.02.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Gostyniu drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Rawii Rawicz występującym na co dzień w V lidze. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 5-2. Bramki dla Polonii strzelili: Durueke K - 2, Mamedov A - 1, Janoś O - 1, Kaczmarek M - 1.

























































