17.08.2020
Bez punktów na inauguracjęW pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.
Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.
Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.
Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak
Najnowsze aktualności
-
20.02.2023
Minimalna porażka z Unią 2007 (2008)
W przedostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 1:2 (0:1) z rok starszym zespołem Unii Swarzędz 2007. Jedynego gola dla Polonii strzelił Filip Zawodni. Za tydzień ostatnim sparingpartnerem Polonii będzie KKS 1925 Kalisz.
-
20.02.2023
Ostatni sparing na plus
Trzeci, a zarazem ostatni sparing rozegrały w piątek piłkarki pierwszoligowej Polonii Środa. Tym razem nasz zespół zmierzył się z kadrą Dolnośląskiego ZPN U15 w Jarocinie.
-
20.02.2023
Wygrana w Kaliszu
Tym razem w piątek kolejną grę kontrolną rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu był występujący w II lidze KKS Kalisz a spotkanie zostało rozegrane na boisku z naturalną nawierzchnią w Kaliszu.
-
15.02.2023
Rodzinne granie żaków (2015)
W miniony weekend żacy młodsi na zakończenie ferii mieli okazję zmierzyć się w pojedynkach piłkarskich ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem!
-
14.02.2023
Zwycięstwa z Tucholanką i Koziołkiem (2006)
Po bardzo intensywnym tygodniu, podczas którego na obozie w Bydgoszczy juniorzy rozegrali trzy mecze sparingowe, podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka rozegrali kolejną grę kontrolną. Poloniści w niedzielę pokonali na wyjeździe Koziołka Poznań 5:4, a bramki w tym meczu strzelali Maksymilian Łoniewski, Szymon Rauhut, Paweł Hładyszewski, Krzysztof Bartkowiak oraz Michał Bańkowski.
Kolejny sparing juniorzy rozegrają w czwartek. W Jarocinie ich rywalem będzie Legionovia Legionowo.
-
14.02.2023
Sześć bramek rezerw
W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie towarzyskie. Rywalem podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy byli Czarni Czerniejewo.
-
14.02.2023
Porażka z Tucholanką (2008)
W ostatnim dniu obozu Poloniści rozegrali mecz sparingowy z Tucholanką Tuchola, która w barażu o awans do CLJ U-15 przegrała z Gwardią Koszalin. Średzki zespół, osłabiony kadrowo z powodu chorób, prowadził do przerwy 2:0, ale ostatecznie przegrał 3:5. Bramki strzelali Paweł Sarna, Patryk Karczewski, a także Mikołaj Kowalski z rzutu karnego.
-
13.02.2023
Zimowe Granie w Rawiczu (2016)
Zespół skrzatów Polonii w niedzielę wziął udział w "Zimowym Graniu" w Rawiczu. Nasi najmłodsi adepci rywalizowali ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi kluby Rawia Rawicz, Bumerang Wrocław, GAS Krobia oraz Bór Oborniki Śląskie.
























































