04.11.2024
Bez niespodzianki z Orlikiem (2012)
Polonii 2012 II nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z Orlikiem Poznań. Goście od początku meczu przeważali na boisku, ale nasz zespół dzielnie walczył mimo niekorzystnego rezultatu, czego efektem była bramka Timura Tsarenki w drugiej części meczu.
Polonia 2012 II: 2. liga okręgowa D1, gr. Poznań 5
2 listopada 2024, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:9 (0:6) Orlik Poznań
Timur Tsarenko 60 - Maciej Piepenborn 4, 20, 58, Filip Marciniak 17, 39, Artur Bułkowski 21, Vladyslav Tanko 33, Bartosz Okuła 44, Michał Kaszkowiak 62
Polonia: 29. Jan Wojciechowski - 11. Timur Tsarenko, 12. Witold Szulczyński, 18. Kacper Grochowski, 20. Antoni Przybyła, 31. Gabriel Banaszak, 96. Artur Szatkowski, 97. Adrian Sikorski, 99. Igor Delestowicz. Grali także: 5. Igor Kowalak, 98. Wojciech Lepczyński. Trenerzy: Kornel Ladrowski oraz Patryk Słomczyński.
Poznaniacy od początku meczu narzucili szybkie tempo i dominowali na boisku, skutecznie wykorzystując swoją przewagę w ataku. Poloniści starali się przeciwstawić ofensywie przeciwnika, jednakże piłkarze z Poznania pokazali swoją wyższość w każdej formacji. Honorową bramkę dla Polonii zdobył Timur Tsarenko. Był to jednak jedyny moment, kiedy Polonia mogła cieszyć się z gola, ponieważ Orlik Poznań kontynuował ofensywę, zdobywając kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 na korzyść Orlika Poznań.
Najnowsze aktualności
-
01.09.2023
Podział punktów z Flotą
Ponownie w piątek piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół na własnym boisku podejmował Flotę Świnoujście która ostatni raz w naszym mieście gościła 27 lat temu.
-
01.09.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (02/03.09.2023)
Bardzo intensywny weekend czeka zespoły młodzieżowe Polonii. W sobotę swój mecz rozegrają trampkarze młodsi, natomiast w niedzielę na średzkich obiektach zostanie rozegranych aż sześć meczów naszych drużyn młodzieżowych. Premierowy mecz w roli gospodarza rozgrają trampkarze rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15. O godzinie 14:00 podejmą na Nowym Stadionie Średzkim Lechię Gdańsk.
-
01.09.2023
Bolesna porażka w Pile (2010)
W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe 2:3 (2:1) z KP Piła. Porażka jest bardzo bolesna, ponieważ nasi zawodnicy już po 22 minutach gry prowadzili 2:0. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty, a w końcówce spotkania zdobyć gola na wagę trzech punktów.
-
31.08.2023
Młodzi poloniści z kontraktami
W ostatnim czasie profesjonalne kontrakty z naszym Klubem podpisało siedmiu młodzieżowców Polonii Środa. Zarząd naszego klubu zdecydował, że otrzymają oni propozycję kontraktów po to żeby dalej móc się rozwijać w naszej akademii i w przyszłości móc zasilić pierwszy zespół. Na taką ofertę zawodnicy Ci zapracowali sobie ciężką pracą na treningach i zaangażowaniem podczas spotkań ligowych.
-
31.08.2023
Porażka z "Iskrami" (Dziewczyny)
Zespół dziewczyn we wtorek rozegrał pierwszy mecz ligi juniorek. Zawodniczki prowadzone przez trio Kamil Kudła, Karolina Puzdrakiewicz i Weronika Rychlewska przegrały na poznańskim Morasku z zespołem Sparks Poznań 0:8 (0:4).
-
30.08.2023
Skuteczni trampkarze (2010)
W rozegranym we wtorek zaległym meczu II ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał Clescevię Kleszczewo 6:5 (3:0). Po pierwszej części wydawało się, że nasz zespół będzie podwyższał rezultat i rzeczywiście do 72. minuty miał on wynik pod kontrolą. Wtedy jednak goście strzelili trzy bramki i podopieczni trenera Patryka Słomczyńskiego drżeli o wynik. Ostatecznie jednak trzy punkty trafiły na konto Polonii.
-
30.08.2023
Transmisja meczu z Flotą
Oczywiście ze spotkania szóstej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Floty Świnoujście przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 16:45.
-
30.08.2023
Zwycięstwo na Winogradach! (2015)
W sobotę oba zespoły żaków starszych Polonii wzięły udały się na poznańskie Winogrady, aby wziąć udział w XIII Turnieju im. Mariana Tadeusza Rogowskiego organizowanym przez klub OTPS Winogrady Poznań. Nasze zespoły spisały się fenomenalnie, zajmując pierwsze i piąte miejsce w klasyfikacji turnieju!


























































