04.11.2024
Bez niespodzianki z Orlikiem (2012)
Polonii 2012 II nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z Orlikiem Poznań. Goście od początku meczu przeważali na boisku, ale nasz zespół dzielnie walczył mimo niekorzystnego rezultatu, czego efektem była bramka Timura Tsarenki w drugiej części meczu.
Polonia 2012 II: 2. liga okręgowa D1, gr. Poznań 5
2 listopada 2024, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:9 (0:6) Orlik Poznań
Timur Tsarenko 60 - Maciej Piepenborn 4, 20, 58, Filip Marciniak 17, 39, Artur Bułkowski 21, Vladyslav Tanko 33, Bartosz Okuła 44, Michał Kaszkowiak 62
Polonia: 29. Jan Wojciechowski - 11. Timur Tsarenko, 12. Witold Szulczyński, 18. Kacper Grochowski, 20. Antoni Przybyła, 31. Gabriel Banaszak, 96. Artur Szatkowski, 97. Adrian Sikorski, 99. Igor Delestowicz. Grali także: 5. Igor Kowalak, 98. Wojciech Lepczyński. Trenerzy: Kornel Ladrowski oraz Patryk Słomczyński.
Poznaniacy od początku meczu narzucili szybkie tempo i dominowali na boisku, skutecznie wykorzystując swoją przewagę w ataku. Poloniści starali się przeciwstawić ofensywie przeciwnika, jednakże piłkarze z Poznania pokazali swoją wyższość w każdej formacji. Honorową bramkę dla Polonii zdobył Timur Tsarenko. Był to jednak jedyny moment, kiedy Polonia mogła cieszyć się z gola, ponieważ Orlik Poznań kontynuował ofensywę, zdobywając kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 na korzyść Orlika Poznań.
Najnowsze aktualności
-
02.11.2023
Czwarte miejsce w Łodzi (2015)
W weekend grupa biała żaków starszych (rocznik 2015) udała się do Łodzi, aby wziąć udział w turnieju Hary Cup. Na naszych zawodników czekało wiele atrakcji! W piątek młodzi piłkarze obejrzeli mecz PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (0:5), a po sobotnich zmaganiach udali się do łódzkiego aquaparku Fala. Podczas turnieju nasi młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
-
02.11.2023
Dwa turnieje orlików (2014)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2014) wziął udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę część zespołu udała się do Orzechowa, natomiast w niedzielę druga część grupy rozegrała mecze w Kamionkach.
-
02.11.2023
Turniej orlików w Miłosławiu (2013)
Zespół orlików E1 Polonii Środa (rocznik 2013) rozegrał na boiskach trawiastych w Miłosławiu mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z zespołami Warty Śrem, UKS Śrem, Avii Kamionki oraz Orlika Miłosław. Piłkarze Polonii pokazali się z dobrej strony strzelając kilka ładnych bramek.
-
31.10.2023
Porażka z Jedynką (2013)
W swoim przedostatnim jesiennym meczu I ligi okręgowej Polonia 2013 przegrała na boisku w Topoli 1:3 (0:2) z Jedynką Luboń. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Jakub Przybyłek. Ostatni mecz Poloniści rozegrają 12 listopada na wyjeździe z Kotwicą Kórnik.
-
31.10.2023
Wysoka porażka w Lesznie (2012)
Nie udał się sobotni wyjazd młodzików młodszych Polonii. Rocznik 2012 musiał uznać tego dnia wyższość zespołu Polonii 1912 Leszno. Gospodarze bardzo mocno weszli mecz i szybko prowadzili 3:0, a do końca spotkania powiększali swój dorobek bramkowy. Mecz zakończył się wynikiem 8:1, a jedyną bramkę dla Polonii strzelił Franciszek Ratajczak.
-
31.10.2023
Pokonali Lecha Poznań (2010)
Kolejne świetne mecze trampkarzy młodszych! Pierwszy zespół wygrał na wyjeździe z Lechem Poznań 2011 4:2, a do przerwy prowadził już 4:0. Prawdziwym jokerem okazał się Jakub Przybylski, który po wejściu na boisko w ciągiu siedmiu minut ustrzelił hat trick! Poloniści zajmują drugie miejsce, mając tyle samo punktów co prowadząca Warta Poznań, a z przewagą aż 14 punktów nad trzecim Lechem!
Drugi zespół w II lidze okręgowej zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach po tym jak wywalczył trzy punkty w starciu z Clescevią Kleszczewo. Na boisku w Zielnikach Poloniści wygrali 5:0, a szansę gry na dużym boisku dostało kilku chłopców z rocznika 2011.
-
31.10.2023
CLJ U-15: Nieskuteczni Poloniści (2009)
W spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 przegrał z Pogonią Szczecin 1:7, choć do przerwy goście strzelili tylko jedną bramkę. Nasz zespół stwarzał w tym meczu sporo sytuacji bramkowych, ale brakowało zimnej krwi w fazie finalizacji. Honorowego gola dla Polonistów zdobył Antoni Łukaszewski.
-
31.10.2023
W sobotę w Wolinie
W sobotę 4 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 15. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie świetnie sobie w tym sezonie poczynająca Vineta Wolin. Spotkanie odbędzie się w Wolinie i będzie to trzeci w historii wyjazd naszego zespołu do tego miasta. Podczas dwóch poprzednich poloniści za każdym razem przywozili do domu komplet punktów.




























































