04.11.2024
Bez niespodzianki z Orlikiem (2012)
Polonii 2012 II nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z Orlikiem Poznań. Goście od początku meczu przeważali na boisku, ale nasz zespół dzielnie walczył mimo niekorzystnego rezultatu, czego efektem była bramka Timura Tsarenki w drugiej części meczu.
Polonia 2012 II: 2. liga okręgowa D1, gr. Poznań 5
2 listopada 2024, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:9 (0:6) Orlik Poznań
Timur Tsarenko 60 - Maciej Piepenborn 4, 20, 58, Filip Marciniak 17, 39, Artur Bułkowski 21, Vladyslav Tanko 33, Bartosz Okuła 44, Michał Kaszkowiak 62
Polonia: 29. Jan Wojciechowski - 11. Timur Tsarenko, 12. Witold Szulczyński, 18. Kacper Grochowski, 20. Antoni Przybyła, 31. Gabriel Banaszak, 96. Artur Szatkowski, 97. Adrian Sikorski, 99. Igor Delestowicz. Grali także: 5. Igor Kowalak, 98. Wojciech Lepczyński. Trenerzy: Kornel Ladrowski oraz Patryk Słomczyński.
Poznaniacy od początku meczu narzucili szybkie tempo i dominowali na boisku, skutecznie wykorzystując swoją przewagę w ataku. Poloniści starali się przeciwstawić ofensywie przeciwnika, jednakże piłkarze z Poznania pokazali swoją wyższość w każdej formacji. Honorową bramkę dla Polonii zdobył Timur Tsarenko. Był to jednak jedyny moment, kiedy Polonia mogła cieszyć się z gola, ponieważ Orlik Poznań kontynuował ofensywę, zdobywając kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 9:1 na korzyść Orlika Poznań.
Najnowsze aktualności
-
23.01.2024
Polonia Cup: Błękitni Owińska wygrywają w sobotę (2013)
W sobotę w średzkiej hali Kobra Arena rozegrany został drugi turniej z cyklu Polonia Cup 2024 dla rocznika 2013, tym razem gospodarzem była druga grupa prowadzona przez Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka. Po pełnych emocji zawodach i wyrównanych pojedynkach złote medale trafiły na szyje zawodników AP Błękitni Owińska, którzy w finale pokonali LPFA Gniezno. Brąz wywalczyli chłopacy z LPFA Swarzędz, po zwycięstwie w decydującym meczu z Polonią.
-
23.01.2024
Polonistki z awansem w MMP U-15 w futsalu (Dziewczyny)
W sobotę w Unisławiu zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w turnieju II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15 w futsalu dziewcząt. Mimo porażek w dwóch pierwszych meczach nasz zespół zdołał się podnieść i wygrał kolejne dwa mecze, pewnie awansując do III fazy eliminacji zajmując 3. miejsce!
-
22.01.2024
Sześć bramek od Zagłębia
W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wlkp. mierzyli się z drugim zespołem występującego na co dzień w polskiej Ekstraklasie Zagłębia Lubin. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu rezerwy Zagłębia zajmują siódmą lokatę w drugiej lidze a więc polonistów czekał wymagający pojedynek.
-
22.01.2024
Trenerzy Polonii zagrali w Juna Cup
Trenerzy Polonii Środa Wielkopolska wzięli udział w halowym turnieju piłkarskim dla trenerów - Juna Cup 2024. Nasz zespół wygrał dwa mecze, dwa razy zremisował i poniósł jedną porażkę. Takie rezultaty dały ekipie naszych trenerów czwarte miejsce!
-
18.01.2024
Dziewczyny na turnieju Skoki Cup (Dziewczyny)
W sobotę zespół dziewcząt wziął udział w halowym turnieju piłkarskim Skoki Cup dla rocznika 2009/2010 organizowanym przez LPFA Skoki oraz KS Wełna Skoki. Polonistki w rywalizacji z chłopcami pokazały się z dobrej strony, ostatecznie zajmując 4. miejsce w "Lidze Europy".
-
18.01.2024
Poloniści w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN (2011)
Zespół młodzików starszych (rocznik 2011) rywalizował w weekend w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Strzałkowie. Była to druga runda rozgrywek - tym razem Poloniści pod opieką trenera Łukasza Żeglenia odnieśli trzy zwycięstwa i dwie porażki.
-
18.01.2024
6. miejsce Polonii w Juna Cup (2010)
Zespół Polonii Środa 2010 II w weekend rywalizował w halowym turnieju Juna Cup w Starych Oborzyskach. Nasz zespół dobrze spisał się w fazie grupowej, ponosząc tylko jedną porażkę. Poloniści zajęli 3. miejsce, przegrywając z drugim GKS-em Krzemieniewo jedynie bilansem bramkowym. W meczu o 5. miejsce podopieczni Patryka Słomczyńskiego przegrali z Heliosem Bucz po serii rzutów karnych.
-
16.01.2024
Żacy na turnieju Luboń Cup (2015)
W sobotę obie grupy zespołu Polonii 2015 (biała oraz czerwona) rywalizowały w turnieju Luboń Cup, mierząc się z następującymi drużynami: Błękitni Owińska I, Błękitni Owińska II, Luboński KS oraz Górnik Kłodawa. Ponadto w niedzielę grupa biała rozegrała grę kontrolną w Środzie Wielkopolskiej przeciwko rówieśnikom z klubu UKS Śrem.



























































