OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.06.2016

Bardzo udany sezon część 1

Jakiś czas temu zakończył się jakże udany dla Polonii sezonu 2015/16 w trzeciej lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Piłkarze Polonii Środa po 30 kolejkach zajęli ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli uzyskując awans do nowej zreorganizowanej trzeciej ligi. Dziś prezentujemy pierwszą część podsumowania dokonań naszych piłkarzy na boiskach trzecioligowych w minionym już sezonie.

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych do zespołu Mariusza Bekasa dołączyli Piotr Fontowicz  z Lecha II Poznań, Adam Borucki i Łukasz Rychlik z zespołu juniorów Lecha Poznań, Adam Robaszyński z Zawiszy Bydgoszcz oraz Aleks Giczela z Polonii Warszawa.  Z kolei po zakończeniu sezonu 2014/15 z zespołem Polonii Środa pożegnali się Marcin Falgier, Przemek Warot, Marek Matysiak i Jakub Solarek. Nadal pozostał trzon zespołu który stanowił o jego sile w poprzednim sezonie.

W pierwszym ligowym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wielkopolski i po jednej bramce Dawida Liska pokonali ten zespół 1:0. Drugi mecz to niestety porażka w Poznaniu z Wartą 2:1. Mimo iż nasz zespół jako pierwszy zdobył w tym spotkaniu bramkę to nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Na domiar złego czerwonymi kartkami ukarani zostali zarówno pierwszy tenere Mariusz Bekas jak i jego asystent Marcin Duchała. W trzeciej kolejce poloniści gładko pokonali na własnym boisku Spartę Brodnica 3:0 by już w czwartej przegrać w Jarocinie z tamtejszym Jarotą 2:0. Piąte spotkanie to kolejny mecz na własnym boisku i kolejna wygrana. Tym razem wyższość polonistów uznać musieli  zawodnicy Nielby Wągrowiec którzy przegrali w Środzie Wlkp. 2:0. Szósta kolejka to porażka w Świeciu z Wdą 2:1. W kolejnym spotkaniu ligowym podopieczni Mariusza Bekasa pokonują na własnym boisku Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. W ósmej kolejce poloniści po raz pierwszy w tym sezonie przywieźli punkty ze spotkania wyjazdowego remisując 1:1 w Kleczewie z tamtejszym Sokołem. Niestety dziewiąta kolejka to kolejny remis. Tym razem nasz zespół remisuje 2:2 na boisku w Środzie Wielkopolskiej z  Unią Swarzędz. W dziesiątej kolejce po raz pierwszy w tej rundzie w meczu z udziałem Polonii nie padają żadne bramki a podopieczni Mariusza Bekasa bezbramkowo remisują w Kaliszu z tamtejszym Włókniarzem. Mecz ten był rozgrywany przy sztucznych światłach i był to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii naszego Klubu żeby piłkarze oficjalne spotkanie ligowe rozegrali przy sztucznym oświetleniu. W 11 kolejce poloniści pokonali na swoich obiektach 2:0 zespół Lecha II Poznań. Dwunasta kolejka to pechowa porażka w Toruniu z zespołem Elany 3:2. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w tym meczu w doliczonym czasie gry. W trzynastej kolejce nasz zespół doznaje pierwszej porażki w sezonie na własnym boisku ulegając Pelikanowi Niechanowo 2:0. Czternasta kolejka to skromna wygrana naszego zespołu na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 2:1. W piętnastej kolejce w święta 11 listopada poloniści udali się do Warlubia na spotkanie z tamtejszym Startem. Pomimo ambitnej postawy nasz zespół musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając ten mecz 3:2. Na tym zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/16. Jednak prowadzący w tym sezonie rozgrywki trzecioligowe Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zaplanował na ten rok jeszcze jedną kolejkę rozegnaną awansem z rundy wiosennej. Tym samym podopieczni Mariusza Bekasa udali się do Ostrowa Wielkopolskiego na rewanżowe spotkanie z tamtejszą Ostrovią. Poloniści urządzili sobie ostre strzelanie pokonując rywali 5:2. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu na wyjeździe w tym sezonie, a zarazem najwyższa wygrana w rundzie jesiennej. po szesnastu kolejkach poloniści zajmowali siódmą lokatę w ligowej tabeli i byli na dobrej drodze do awansu do nowej trzeciej ligi.

Zimą w zespole nie było zbyt dużych ruchów transferowych ale udało się utrzymać cały skład który walczył na boiskach w rundzie jesiennej a do tego z Warty Poznań powrócił Jakub Solarek.  Siłą zespołu miał być kolektyw i zgranie.

Pierwsze spotkanie wiosenne poloniści rozegrali w Środzie Wlkp., a rywalem naszego zespołu była Warta Poznań.  Ku uciesze średzkich kibiców i zdziwieniu licznych obserwatorów trzy punkty zostały w Środzie Wlkp., a Polonia pokonała Wartę 1:0. Drugi mecz to daleki wyjazd do Brodnicy i mecz z tamtejszą Sparta który kończy się bezbramkowym remisem. W 19 kolejce poloniści pokonali na własnym boisku Jarotę Jarocin 1:0. Dwudziesta kolejka to kolejne zwycięstwo ekipy Mariusza Bekasa. Tym razem w Wągrowcu 2:0 pokonujemy miejscową Nielbę. Kolejne mecze to kolejne zwycięstwa Polonii. najpierw w Środzie poloniści pokonują 3:0 Wdę Świecie, a następnie w Ostrowie Wlkp. miejscową Centrę 1:0. Pierwsza wiosenna porażka przyszła w 23 kolejce kiedy to z kompletem punktów ze Środy Wielkopolskiej wyjechał Sokół Kleczew pokonując nasz zespół 1:0. W 24 kolejce poloniści zremisowali z Unią Swarzędz 1:1, a w 25 kolejce pokonali Włókniarza Kalisz 2:0. Końcówka sezonu mimo iż poloniści mieli już zapewniony awans do nowej trzeciej ligi też wyglądała nie najgorzej w wykonaniu naszego zespołu.  Najpierw remis 0:0 we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, a następnie zwycięstwo 2:0 z Elaną Toruń umocniły pozycję naszego zespołu w ligowej tabeli. W kolejnych dwóch spotkaniach Polonia przegrała kolejno w Niechanowie z tamtejszym Pelikanem 3:2 i w Izbicy Kujawskiej z Kujawianką 2:1. Ostatni ligowy mecz to miał być pojedynek ze Startem Warlubie ale rywale zrezygnowali z gry i za darmo oddali trzy punkty Polonii.

W sumie poloniści w 30 meczach odnieśli piętnaście zwycięstw, sześć meczy zremisowali, a dziewięć przegrali. Polonia Środa w sezonie 2015/16 to zdecydowanie zespół swojego boiska. Na stadionie przy ulicy Sportowej podopieczni Mariusza Bekasa wygrali dwanaście spotkań, jedno zremisowali i tylko dwa przegrali. Z kolei na wyjeździe poloniści wygrali tylko trzy spotkania, pięć zremisowali i siedem przegrali. Bilans bramkowy to 45 bramek zdobytych (siódmy wynik w lidze) i 28 bramek straconych (czwarty wynik w lidze). Więcej bramek średzcy napastnicy strzelali na własnym boisku – 26 (12 bramek wiosną) , przy 19 strzelonych na wyjazdach (pięć bramek wiosną). Także średzka defensywa lepiej spisywała się na własnym boisku. W meczach u siebie poloniści stracili 7 bramek (tylko jedna bramka wiosną) przy 21 straconych na wyjazdach (sześć bramek wiosną). Wszystkie te wyniki pozwoliły się podopiecznym Mariusza Bekasa uplasować na 6 pozycji w ligowej tabeli. Szczegółowe statystyki poszczególnych zawodników przeanalizujemy w drugiej części podsumowania które już wkrótce.

 

Najnowsze aktualności

  • 20.06.2013

    Rozgrywki młodzieży

    W najbliższy weekend tylko cztery zespoły młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska rozegrają swoje mecze ligowe.

  • 19.06.2013

    Poloniści zakończą sezon w Solcu Kujawskim

    W najbliższą sobotę drużyna Polonii Środa Wielkopolska rozegra ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Nasi piłkarze wyjadą do Solca Kujawskiego, gdzie podejmą miejscową Unię.

  • 19.06.2013

    Dziesiąte zwycięstwo z rzędu młodzików

    W sobotę 15 czerwca o godzinie 11:00 odbył się ostatni mecz ligowy młodzików. Tym razem rywalem polonistów była drużyna Mikołaja Dominowo. Średzianie wystąpili w tym meczu jako goście. Przy słonecznej pogodzie nasi chłopcy pewnie pokonali gospodarzy 4:0 i tym samym odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu kończąc sezon bez porażki.

  • 19.06.2013

    Orliki starsze najlepsze w swojej grupie

    Ostatni mecz sezonu 2012/2013 Orlicy Polonii rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Błękitni Owińska. Mecz został rozegrany na boisku w Koziegłowach. 

  • 18.06.2013

    Walne Zebranie Sprawozdawcze KS Polonia

    W poniedziałkowe popołudnie w Restauracji Turystyczna odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska. Tradycyjnie zebrano się, aby omówić ostatnie dwanaście miesięcy działalności Polonii.

  • 17.06.2013

    Dziewczyny zagrają w barażach o II ligę!

    Ostatni mecz III ligi kobiet grupy wielkopolskiej zespół dziewczyn Polonii rozegrał w niedzielę. Mecz ten decydował o zajęciu fotela lidera tabeli i możliwości rozegrania baraży o wejście do II ligi. Polonistkom wystarczył remis do utrzymania pierwszego miejsca natomiast Kotwica Kórnik musiał wygrać.

  • 17.06.2013

    Lech Poznań nie sprostał orlikom młodszym

    Czwartkowe popołudnie na średzkim orliku przy u Witosa było miejscem gdzie na boisko weszły drużyny walczące o 2 miejsce w grupie mistrzowskiej. Drużyny te to Polonia Środa oraz Lech Poznań w roczniku 2003 czyli orliki młodsze. Przed tym spotkaniem Polonia zajmowała 3 miejsce z dorobkiem 20 pkt natomiast rywal z 22 pkt. na koncie zajmował 2 lokatę. W pierwszym spotkaniu tych drużyn na boisku w Poznaniu, Polonia w roli gościa pokonała Lecha 4:7. 

  • 17.06.2013

    Żaki nadal wygrywają

    W piątkowe słoneczne popołudnie grupa żaków Polonii wyjechała na bardzo ważny mecz do Mosiny. Przeciwnikiem Średzian był tamtejszy UKS Orlik Mosina. Był to już ostatni mecz wg terminarza WZPN jednak młodym zawodnikom pozostało jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Kadetem Tulce przełożone z początku kwietnia. Zwycięstwo lub remis w tym meczu przypieczętować miało pozycję lidera w tej grupie żak na wiosnę.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.