25.06.2016
Bardzo udany sezon część 1Jakiś czas temu zakończył się jakże udany dla Polonii sezonu 2015/16 w trzeciej lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Piłkarze Polonii Środa po 30 kolejkach zajęli ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli uzyskując awans do nowej zreorganizowanej trzeciej ligi. Dziś prezentujemy pierwszą część podsumowania dokonań naszych piłkarzy na boiskach trzecioligowych w minionym już sezonie.
Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych do zespołu Mariusza Bekasa dołączyli Piotr Fontowicz z Lecha II Poznań, Adam Borucki i Łukasz Rychlik z zespołu juniorów Lecha Poznań, Adam Robaszyński z Zawiszy Bydgoszcz oraz Aleks Giczela z Polonii Warszawa. Z kolei po zakończeniu sezonu 2014/15 z zespołem Polonii Środa pożegnali się Marcin Falgier, Przemek Warot, Marek Matysiak i Jakub Solarek. Nadal pozostał trzon zespołu który stanowił o jego sile w poprzednim sezonie.
W pierwszym ligowym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wielkopolski i po jednej bramce Dawida Liska pokonali ten zespół 1:0. Drugi mecz to niestety porażka w Poznaniu z Wartą 2:1. Mimo iż nasz zespół jako pierwszy zdobył w tym spotkaniu bramkę to nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Na domiar złego czerwonymi kartkami ukarani zostali zarówno pierwszy tenere Mariusz Bekas jak i jego asystent Marcin Duchała. W trzeciej kolejce poloniści gładko pokonali na własnym boisku Spartę Brodnica 3:0 by już w czwartej przegrać w Jarocinie z tamtejszym Jarotą 2:0. Piąte spotkanie to kolejny mecz na własnym boisku i kolejna wygrana. Tym razem wyższość polonistów uznać musieli zawodnicy Nielby Wągrowiec którzy przegrali w Środzie Wlkp. 2:0. Szósta kolejka to porażka w Świeciu z Wdą 2:1. W kolejnym spotkaniu ligowym podopieczni Mariusza Bekasa pokonują na własnym boisku Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. W ósmej kolejce poloniści po raz pierwszy w tym sezonie przywieźli punkty ze spotkania wyjazdowego remisując 1:1 w Kleczewie z tamtejszym Sokołem. Niestety dziewiąta kolejka to kolejny remis. Tym razem nasz zespół remisuje 2:2 na boisku w Środzie Wielkopolskiej z Unią Swarzędz. W dziesiątej kolejce po raz pierwszy w tej rundzie w meczu z udziałem Polonii nie padają żadne bramki a podopieczni Mariusza Bekasa bezbramkowo remisują w Kaliszu z tamtejszym Włókniarzem. Mecz ten był rozgrywany przy sztucznych światłach i był to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii naszego Klubu żeby piłkarze oficjalne spotkanie ligowe rozegrali przy sztucznym oświetleniu. W 11 kolejce poloniści pokonali na swoich obiektach 2:0 zespół Lecha II Poznań. Dwunasta kolejka to pechowa porażka w Toruniu z zespołem Elany 3:2. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w tym meczu w doliczonym czasie gry. W trzynastej kolejce nasz zespół doznaje pierwszej porażki w sezonie na własnym boisku ulegając Pelikanowi Niechanowo 2:0. Czternasta kolejka to skromna wygrana naszego zespołu na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 2:1. W piętnastej kolejce w święta 11 listopada poloniści udali się do Warlubia na spotkanie z tamtejszym Startem. Pomimo ambitnej postawy nasz zespół musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając ten mecz 3:2. Na tym zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/16. Jednak prowadzący w tym sezonie rozgrywki trzecioligowe Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zaplanował na ten rok jeszcze jedną kolejkę rozegnaną awansem z rundy wiosennej. Tym samym podopieczni Mariusza Bekasa udali się do Ostrowa Wielkopolskiego na rewanżowe spotkanie z tamtejszą Ostrovią. Poloniści urządzili sobie ostre strzelanie pokonując rywali 5:2. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu na wyjeździe w tym sezonie, a zarazem najwyższa wygrana w rundzie jesiennej. po szesnastu kolejkach poloniści zajmowali siódmą lokatę w ligowej tabeli i byli na dobrej drodze do awansu do nowej trzeciej ligi.
Zimą w zespole nie było zbyt dużych ruchów transferowych ale udało się utrzymać cały skład który walczył na boiskach w rundzie jesiennej a do tego z Warty Poznań powrócił Jakub Solarek. Siłą zespołu miał być kolektyw i zgranie.
Pierwsze spotkanie wiosenne poloniści rozegrali w Środzie Wlkp., a rywalem naszego zespołu była Warta Poznań. Ku uciesze średzkich kibiców i zdziwieniu licznych obserwatorów trzy punkty zostały w Środzie Wlkp., a Polonia pokonała Wartę 1:0. Drugi mecz to daleki wyjazd do Brodnicy i mecz z tamtejszą Sparta który kończy się bezbramkowym remisem. W 19 kolejce poloniści pokonali na własnym boisku Jarotę Jarocin 1:0. Dwudziesta kolejka to kolejne zwycięstwo ekipy Mariusza Bekasa. Tym razem w Wągrowcu 2:0 pokonujemy miejscową Nielbę. Kolejne mecze to kolejne zwycięstwa Polonii. najpierw w Środzie poloniści pokonują 3:0 Wdę Świecie, a następnie w Ostrowie Wlkp. miejscową Centrę 1:0. Pierwsza wiosenna porażka przyszła w 23 kolejce kiedy to z kompletem punktów ze Środy Wielkopolskiej wyjechał Sokół Kleczew pokonując nasz zespół 1:0. W 24 kolejce poloniści zremisowali z Unią Swarzędz 1:1, a w 25 kolejce pokonali Włókniarza Kalisz 2:0. Końcówka sezonu mimo iż poloniści mieli już zapewniony awans do nowej trzeciej ligi też wyglądała nie najgorzej w wykonaniu naszego zespołu. Najpierw remis 0:0 we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, a następnie zwycięstwo 2:0 z Elaną Toruń umocniły pozycję naszego zespołu w ligowej tabeli. W kolejnych dwóch spotkaniach Polonia przegrała kolejno w Niechanowie z tamtejszym Pelikanem 3:2 i w Izbicy Kujawskiej z Kujawianką 2:1. Ostatni ligowy mecz to miał być pojedynek ze Startem Warlubie ale rywale zrezygnowali z gry i za darmo oddali trzy punkty Polonii.
W sumie poloniści w 30 meczach odnieśli piętnaście zwycięstw, sześć meczy zremisowali, a dziewięć przegrali. Polonia Środa w sezonie 2015/16 to zdecydowanie zespół swojego boiska. Na stadionie przy ulicy Sportowej podopieczni Mariusza Bekasa wygrali dwanaście spotkań, jedno zremisowali i tylko dwa przegrali. Z kolei na wyjeździe poloniści wygrali tylko trzy spotkania, pięć zremisowali i siedem przegrali. Bilans bramkowy to 45 bramek zdobytych (siódmy wynik w lidze) i 28 bramek straconych (czwarty wynik w lidze). Więcej bramek średzcy napastnicy strzelali na własnym boisku – 26 (12 bramek wiosną) , przy 19 strzelonych na wyjazdach (pięć bramek wiosną). Także średzka defensywa lepiej spisywała się na własnym boisku. W meczach u siebie poloniści stracili 7 bramek (tylko jedna bramka wiosną) przy 21 straconych na wyjazdach (sześć bramek wiosną). Wszystkie te wyniki pozwoliły się podopiecznym Mariusza Bekasa uplasować na 6 pozycji w ligowej tabeli. Szczegółowe statystyki poszczególnych zawodników przeanalizujemy w drugiej części podsumowania które już wkrótce.
Najnowsze aktualności
-
24.08.2013
Wyniki 5. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana została 5. kolejka spotkań rozgrywek III ligi. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań.
-
24.08.2013
Pierwsza część trybuny przeniesiona
W czwartek 22 sierpnia nastąpił pierwszy etap przenoszenia trybun na stadionie w Środzie.
-
24.08.2013
W Swarzędzu bez punktów
W meczu 5. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrała w Swarzędzu z Unią 0:1.
-
24.08.2013
Relacja LIVE Unia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają piąty w tym sezonie mecz ligowy. Poloniści spotkają się na boisku w Swarzedzu z miejscową Unią.
-
24.08.2013
Pracowity tydzień orlików młodszych
W środę 21 sierpnia grupa chłopców z rocznika 2004 pojechała do Błażejewka na kolejny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem. Tym razem nasz zespół został zaproszony przez FC Wrocław Academy UKS, który przebywa tam na obozie.
-
23.08.2013
Maciej Pelka posędziuje w Swarzędzu
Maciej Pelka z Poznania będzie arbitrem głównym sobotniego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska w Swarzędzu z Unią.
-
23.08.2013
Zarząd ustalił wysokość składek
W poniedziałek 19-go sierpnia Zarząd KS Polonia Środa ustalił składki dla zawodników sekcji piłki nożnej w sezonie 2013/2014. Zgodnie z ustaleniami przekazanymi na spotkaniach Prezesa z rodzicami w czerwcu tego roku opłaty będą wyższe. Wysokość składki jest uzależniona od wieku zawodników i maleje wraz ze stażem drużyny w naszym klubie.
-
22.08.2013
W niedzielę derby powiatowe
W niedzielę, 25 sierpnia na stadionie w Środzie Wielkopolskiej dojdzie do powiatowych derbów w poznańskiej klasie A. Naprzeciw siebie staną przedstawiciele rezerw Polonii i Orkanu Jarosławiec.





















































