25.06.2016
Bardzo udany sezon część 1Jakiś czas temu zakończył się jakże udany dla Polonii sezonu 2015/16 w trzeciej lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Piłkarze Polonii Środa po 30 kolejkach zajęli ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli uzyskując awans do nowej zreorganizowanej trzeciej ligi. Dziś prezentujemy pierwszą część podsumowania dokonań naszych piłkarzy na boiskach trzecioligowych w minionym już sezonie.
Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych do zespołu Mariusza Bekasa dołączyli Piotr Fontowicz z Lecha II Poznań, Adam Borucki i Łukasz Rychlik z zespołu juniorów Lecha Poznań, Adam Robaszyński z Zawiszy Bydgoszcz oraz Aleks Giczela z Polonii Warszawa. Z kolei po zakończeniu sezonu 2014/15 z zespołem Polonii Środa pożegnali się Marcin Falgier, Przemek Warot, Marek Matysiak i Jakub Solarek. Nadal pozostał trzon zespołu który stanowił o jego sile w poprzednim sezonie.
W pierwszym ligowym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wielkopolski i po jednej bramce Dawida Liska pokonali ten zespół 1:0. Drugi mecz to niestety porażka w Poznaniu z Wartą 2:1. Mimo iż nasz zespół jako pierwszy zdobył w tym spotkaniu bramkę to nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Na domiar złego czerwonymi kartkami ukarani zostali zarówno pierwszy tenere Mariusz Bekas jak i jego asystent Marcin Duchała. W trzeciej kolejce poloniści gładko pokonali na własnym boisku Spartę Brodnica 3:0 by już w czwartej przegrać w Jarocinie z tamtejszym Jarotą 2:0. Piąte spotkanie to kolejny mecz na własnym boisku i kolejna wygrana. Tym razem wyższość polonistów uznać musieli zawodnicy Nielby Wągrowiec którzy przegrali w Środzie Wlkp. 2:0. Szósta kolejka to porażka w Świeciu z Wdą 2:1. W kolejnym spotkaniu ligowym podopieczni Mariusza Bekasa pokonują na własnym boisku Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. W ósmej kolejce poloniści po raz pierwszy w tym sezonie przywieźli punkty ze spotkania wyjazdowego remisując 1:1 w Kleczewie z tamtejszym Sokołem. Niestety dziewiąta kolejka to kolejny remis. Tym razem nasz zespół remisuje 2:2 na boisku w Środzie Wielkopolskiej z Unią Swarzędz. W dziesiątej kolejce po raz pierwszy w tej rundzie w meczu z udziałem Polonii nie padają żadne bramki a podopieczni Mariusza Bekasa bezbramkowo remisują w Kaliszu z tamtejszym Włókniarzem. Mecz ten był rozgrywany przy sztucznych światłach i był to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii naszego Klubu żeby piłkarze oficjalne spotkanie ligowe rozegrali przy sztucznym oświetleniu. W 11 kolejce poloniści pokonali na swoich obiektach 2:0 zespół Lecha II Poznań. Dwunasta kolejka to pechowa porażka w Toruniu z zespołem Elany 3:2. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w tym meczu w doliczonym czasie gry. W trzynastej kolejce nasz zespół doznaje pierwszej porażki w sezonie na własnym boisku ulegając Pelikanowi Niechanowo 2:0. Czternasta kolejka to skromna wygrana naszego zespołu na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 2:1. W piętnastej kolejce w święta 11 listopada poloniści udali się do Warlubia na spotkanie z tamtejszym Startem. Pomimo ambitnej postawy nasz zespół musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając ten mecz 3:2. Na tym zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/16. Jednak prowadzący w tym sezonie rozgrywki trzecioligowe Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zaplanował na ten rok jeszcze jedną kolejkę rozegnaną awansem z rundy wiosennej. Tym samym podopieczni Mariusza Bekasa udali się do Ostrowa Wielkopolskiego na rewanżowe spotkanie z tamtejszą Ostrovią. Poloniści urządzili sobie ostre strzelanie pokonując rywali 5:2. Było to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu na wyjeździe w tym sezonie, a zarazem najwyższa wygrana w rundzie jesiennej. po szesnastu kolejkach poloniści zajmowali siódmą lokatę w ligowej tabeli i byli na dobrej drodze do awansu do nowej trzeciej ligi.
Zimą w zespole nie było zbyt dużych ruchów transferowych ale udało się utrzymać cały skład który walczył na boiskach w rundzie jesiennej a do tego z Warty Poznań powrócił Jakub Solarek. Siłą zespołu miał być kolektyw i zgranie.
Pierwsze spotkanie wiosenne poloniści rozegrali w Środzie Wlkp., a rywalem naszego zespołu była Warta Poznań. Ku uciesze średzkich kibiców i zdziwieniu licznych obserwatorów trzy punkty zostały w Środzie Wlkp., a Polonia pokonała Wartę 1:0. Drugi mecz to daleki wyjazd do Brodnicy i mecz z tamtejszą Sparta który kończy się bezbramkowym remisem. W 19 kolejce poloniści pokonali na własnym boisku Jarotę Jarocin 1:0. Dwudziesta kolejka to kolejne zwycięstwo ekipy Mariusza Bekasa. Tym razem w Wągrowcu 2:0 pokonujemy miejscową Nielbę. Kolejne mecze to kolejne zwycięstwa Polonii. najpierw w Środzie poloniści pokonują 3:0 Wdę Świecie, a następnie w Ostrowie Wlkp. miejscową Centrę 1:0. Pierwsza wiosenna porażka przyszła w 23 kolejce kiedy to z kompletem punktów ze Środy Wielkopolskiej wyjechał Sokół Kleczew pokonując nasz zespół 1:0. W 24 kolejce poloniści zremisowali z Unią Swarzędz 1:1, a w 25 kolejce pokonali Włókniarza Kalisz 2:0. Końcówka sezonu mimo iż poloniści mieli już zapewniony awans do nowej trzeciej ligi też wyglądała nie najgorzej w wykonaniu naszego zespołu. Najpierw remis 0:0 we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, a następnie zwycięstwo 2:0 z Elaną Toruń umocniły pozycję naszego zespołu w ligowej tabeli. W kolejnych dwóch spotkaniach Polonia przegrała kolejno w Niechanowie z tamtejszym Pelikanem 3:2 i w Izbicy Kujawskiej z Kujawianką 2:1. Ostatni ligowy mecz to miał być pojedynek ze Startem Warlubie ale rywale zrezygnowali z gry i za darmo oddali trzy punkty Polonii.
W sumie poloniści w 30 meczach odnieśli piętnaście zwycięstw, sześć meczy zremisowali, a dziewięć przegrali. Polonia Środa w sezonie 2015/16 to zdecydowanie zespół swojego boiska. Na stadionie przy ulicy Sportowej podopieczni Mariusza Bekasa wygrali dwanaście spotkań, jedno zremisowali i tylko dwa przegrali. Z kolei na wyjeździe poloniści wygrali tylko trzy spotkania, pięć zremisowali i siedem przegrali. Bilans bramkowy to 45 bramek zdobytych (siódmy wynik w lidze) i 28 bramek straconych (czwarty wynik w lidze). Więcej bramek średzcy napastnicy strzelali na własnym boisku – 26 (12 bramek wiosną) , przy 19 strzelonych na wyjazdach (pięć bramek wiosną). Także średzka defensywa lepiej spisywała się na własnym boisku. W meczach u siebie poloniści stracili 7 bramek (tylko jedna bramka wiosną) przy 21 straconych na wyjazdach (sześć bramek wiosną). Wszystkie te wyniki pozwoliły się podopiecznym Mariusza Bekasa uplasować na 6 pozycji w ligowej tabeli. Szczegółowe statystyki poszczególnych zawodników przeanalizujemy w drugiej części podsumowania które już wkrótce.
Najnowsze aktualności
-
07.10.2013
Pierwsza wygrana żaków starszych
W sobotę 5 października o godzinie 13 na orliku przy ul. Lipowej w Środzie Wlkp. odbył się kolejny mecz Żaków 2005. Tym razem przeciwnikiem średzian była drużyna Gniewko Gniezno. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu Poloniści wygrali pierwszy mecz ligowy 4:3.
-
07.10.2013
Młodzicy zdobyli 3 punkty
sobotnie popołudnie Polonia rozegrała kolejny mecz. Gospodarzem spotkania była drużyna Karolinki Koziegłowy.
-
06.10.2013
Dziewczyny pokonały Victorię Sianów
W rozegranym dziś meczu II kobiet zespół Polonii Środa Wielkopolska po ciężkim spotkaniu pokonał na własnym boisku Victorię SP2 Sianów 2:1 (1:0).
-
06.10.2013
29 goli trampkarzy!
W sobotę 5 października trampkarze podejmowali na własnym boisku rówieśników z Dalewa , którzy do tej pory zdobyli tylko 1 punkt w meczu z Mikołajem Dominowo.
-
06.10.2013
Polonia TV: Start Warlubie - Polonia Środa
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu 11. kolejki III ligi w którym średzcy piłkarze przegrali na wyjeździe z Startem Warlubie 1:4. Honorowego gola dla podopiecznych Czesława Owczarka zdobył w końcówce spotkania Dominik Mucha.
-
06.10.2013
Żaki młodsze bez punktów
W sobotnie popołudnie zespół żaków 2006 wybrał się na mecz wyjazdowy rundy rewanżowej do Koziegłów gdzie zmierzył się zespołem Błękitnych Owińska. Drużyny te spotkały się tydzień temu w Środzie gdzie górą była Polonia wygrywając 5-1.
-
06.10.2013
Lech Poznań wysoko ograł juniorów
Kolejny mecz ligowy juniorzy młodsi Polonii rozegrali z liderem grupy Lechem Poznań, który pokonał nasz zespół aż 8:0.
-
05.10.2013
Wyniki 11. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy wyniki 11. kolejki III ligi. Liderem tabeli mimo porażki z Sokołem Kleczew pozostał Lech II Poznań.





















































