05.12.2017
Bardzo udana jesień trampkarzy młodszych (2004)Przygotowania do sezonu 2017/2018 zawodnicy pierwszej drużyny z rocznika 2004 rozpoczęli w ostatnim tygodniu lipca. W przerwie letniej do zespołu dołączyło kilku nowych graczy (Wojtek Pinczak, Dawid Baranowski – obaj z Kotwicy Kórnik oraz Paweł Wyparło i Kacper Sołtysiak).
Na pierwszych zajęciach z powodu trwających wakacji trener nie mógł skorzystać z wszystkich swoich zawodników. Na początku sierpnia zespół wyjechał na tygodniowy obóz do Ustki, aby móc dobrze przygotować się do zbliżającego sezonu. Po powrocie poloniści rozegrali kilka spotkań kontrolnych (z AP Reissa Poznań, Lechią Kostrzyn, Unią Swarzędz, Ostrovią Ostrów). Rozgrywki ligowe prowadzone przez WZPN poloniści zainaugurowali 3 września spotkaniem z Lechem Poznań. W sumie nasz zespół w I lidze rozegrał 11 spotkań z czego 9 zakończyło się wygraną, 1 zakończyło się przegraną (z Wartą Poznań) oraz padł 1 bezbramkowy remis (z Lechem Poznań). Poloniści mieli okazję mierzyć się z takimi zespołami jak: Warta Poznań, Lech Poznań, Mieszko Gniezno, Unia Swarzędz, AP Reissa Poznań, UKS AP Reissa, SPN Szamotuły, Koziołek Poznań, Nielba Wągrowiec, Huragan Pobiedziska, Błękitni Owińska. Na 33 możliwe punkty zespół zdobył 28 pkt. Bilans bramkowy zespołu to 39 zdobytych bramek przy 14 straconych co na pewno daje dobry wynik i prognostyk na wiosnę. Najwięcej bramek dla drużyny zdobyli Filip Łasocha i Wojtek Pinczak. Ostatecznie na koniec rundy jesiennej poloniści zajmują pozycję wicelidera z minimalną stratą 3 pkt do Warty Poznań. Obecnie trwa okres roztrenowania, ale już na początku nowego roku zespół wznowi treningi i zacznie przygotowania do rundy rewanżowej. Pod koniec grudnia poloniści wezmą udział jeszcze w turnieju Ogólnopolskim Athletic Sport Cup w Nowej Rudzie, gdzie przez 3 dni będą mieli okazję rywalizować z zespołami z całej Polski w swoim roczniku. Warto również wspomnieć o Filipie Kaczmarku – zawodniku, który kilka razy tej jesieni powoływany był do Kadry Województwa oraz testowany przez zespoły Lecha Poznań czy Warty Poznań. Na pewno zdobyte doświadczenie pomogło całej drużynie w zdobyciu tego dobrego drugiego miejsca na koniec roku.
Kadra I zespołu rocznika 2004:
Filip Łuczak, Sebastian Ciesielski, Dawid Boniecki, Kacper Sołtysiak, Wojciech Stępień, Dawid Baranowski, Jędrzej Lammel, Robert Rubach, Filip Kaczmarek, Filip Łasocha, Wojciech Pinczak, Marcin Kaczmarek, Kamil Kaźmierczak, Nikodem Dymski, Jakub Szymczak, Adam Krotofil, Paweł Wyparło, Mateusz Janiszewski, Dawid Budziński.
Najnowsze aktualności
-
31.03.2026
Bramkostrzelne Polonistki (Dziewczyny)
Dziewięć bramek w dwóch spotkaniach zdobyły w sumie nasze trampkarki i młodziczki w miniony weekend. Zespół trampkarek wygrał swoje spotkanie w 3. lidze okręgowej D1 z PKS-em II Racot 5:3 (3:1). Gole strzelały Olivia Nitka - 2, Marcelina Serba - 2 oraz Wiktoria Błotna. Zespół młodziczek przegrał natomiast 4:9 (3:3) z Kotwicą Kórnik. Spotkanie długo było wyrównane, ale końcówka należała do chłopców z Kórnika. Gole dla Polonii strzelały Wiktoria Surdyk - 2, Iga Nowak oraz Lena Wawroska.
-
31.03.2026
Nieudany weekend młodzików (2014)
Nie był to udany weekend dla Polonii 2014, która przegrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół na własnym boisku przegrał 1:3 (1:2) z UKS APR Lampart Jarocin, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w Przeźmierowie mimo prowadzenia 4:1 ostatecznie przegrał 4:6 z UKS APR Lampart Komorniki/Dębiec.
-
31.03.2026
Porażka młodzików z Victorią (2013)
Polonia 2013 II w drugiej kolejce 2. ligi okręgowej D1 przegrała u siebie 1:5 (1:3) z Victorią Września. Nasz zespół prowadził od 7. minuty po golu Michała Jakubiaka, ale potem strzelali już tylko goście.
-
31.03.2026
Wysoka wygrana w Lesznie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012. Tym razem podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Jakuba Szymczaka pokonali na wyjeździe 7:1 (3:1) zespół Polonii 1912 II Leszno. Hat tricka skompletował Karol Marciniak, a po jednym golu dołożyli Tymoteusz Włodarczak, Marcin Bartkowiak, Marcel Ratajczak oraz Jeremi Sójka. Drugi zespół tym razem przegrał 0:4 (0:1) z Lechem Poznań/Luboń.
-
31.03.2026
Wygrana w Chorzeminie (2011)
Po ciężkim meczu Polonia 2011 pokonała na wyjeździe Orkan Chorzemin 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Śnitko oraz Kuba Kucharski. W piątek swój mecz rozegrał drugi zespół rocznika 2011 wsparty zawodnikami z Polonii 2012. W Opalenicy średzka drużyna wygrała 7:0 (0:0) - trzy bramki strzelił Marcel Ratajczak, a po jednej Jeremi Sójka, Ksawery Duchała, Brajan Jóźwiak oraz Witold Chojnacki.
-
31.03.2026
Z Lampartem na szóstkę (2010)
Drugie wiosenne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, która na własnym boisku pokonała 6:1 (3:0) zespół UKS APR Lampart Poznań. Po dwie bramki strzelili Artsiom Kisliakou i Michał Pluta, a po jednej Jakub Przybylski oraz Artur Sowa. Druga drużyna po niezłym meczu przegrała 1:3 (1:3) z liderem rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Jedynego gola dla Polonii strzelił Martin Kono-Abe.
-
31.03.2026
Hat trick Gołaszewskiego (2009)
Polonia 2009 wywalczyła komplet punktów w Baranowie, wygrywając 4:1 (2:1) z UKS APR Lampart Poznań. Na dorobek strzelecki naszej drużyny złożył się hat trick Adama Gołaszewskiego oraz gol Tymoteusza Torzewskiego. Poloniści zajmują trzecie miejsce w 1. lidze wojewódzkiej B1.
-
31.03.2026
CLJ WU-16: Wywalczony remis w Koninie (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii wywalczył kolejny cenny punkt w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Rywalki objęły prowadzenie w 27. minucie i długo je utrzymywały, ale w 75. minucie strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadziła Zofia Ambroży. Polonia utrzymuje wysokie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.




















































