OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

15.11.2015

Awans do grupy mistrzowskiej (2006)

W niedzielę 15.11.2015r o godz. 10.00. na boisku w Gnieźnie pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała turniej o grupę mistrzowską. Udział w turnieju wzięło 5 drużyn które zajęły pierwsze miejsca w swojej grupie po rundzie jesiennej, były to: Lech Poznań, Polonia Środa, Wielkopolska Komorniki, Szkoła Futbolu Luboń oraz gospodarz Chrobry Gniezno. W turnieju grano systemem "każdy z każdym", mecz trwał 2 połowy po 8 minut.

Pierwszy mecz Poloniści zagrali z gospodarzem Chrobrym Gniezno. Było widać ogromne zaangażowanie i walkę po stronie Polonii Środa. Pomimo krótkiego czasu gry młodzi zawodnicy ze Środy Wlkp. stworzyli mnóstwo sytuacji. Gospodarze ograniczyli się do przerywania akcji i próbowali wyprowadzać kontrataki które były skutecznie przerywane przez Polonistów. Wszyscy kibice myśleli ze zdobycie bramki przez zespół Polonii to tylko kwestia czasu, niestety bramka gospodarzy była jak zaczarowana. W ostatniej sekundzie meczu zawodnik z Gniezna zdecydował się na rozpaczliwy strzał, piłka dostała poślizgu i wpadła do bramki. Mecz zakończył sie wynikiem 1-0 dla Chrobrego Gniezno.

 W drugim spotkaniu rywalem Polonii Środa był zespół Lecha Poznań. Nasi młodzi adepci walczyli a Lechitami jak równy z równym. Ciekawe akcje przeprowadzały obydwa zespoły. Mecz zakończył się remisem a bramkę zdobył Mateusz Dawicki.

Trzecim rywalem był zespół SF Luboń. Mecz ułożył się niefortunnie dla Polonii. Rywalem na samym początku zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry. Cały czas grę prowadził zespół Polonii i za wszelką cenę chciał zdobyć bramki żeby odmienić losy meczu. Kontaktową bramkę zdobył Jakub Łoda po pięknym strzale głową. Ataki polonistów jeszcze stały się silniejsze czego efektem była druga bramka zdobyta przez Szymona Rauhuta. Piłkę meczową miał Jakub Łoda który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mecz Zakończył się remisem 2-2.

Czwartym i zarazem meczem o wszystko było spotkanie z zespołem Wielkopolska Komorniki. Kolejny mecz gdzie przewaga zespołu Polonii Środa nie podlegała dyskusji i kolejny mecz gdzie brakowało skuteczności. Bramkę dającą prowadzenie zdobył Szymon Rauhut i jak się okazało była to bramka na wagę awansu do grupy mistrzowskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 1-0.

Zespół orlika młodszego Polonii Środa na tle tak silnych rywali zaprezentował sie bardzo dobrze. Mecze obfitowały wiele ciekawych i pięknych akcji. Zawodnicy nie bali się podejmować trudnych wyborów próbując dryblować kilku rywali. Zespół czyni postępy i z niecierpliwością będziemy oczekiwać występów na wiosnę w grupie mistrzowskiej.

Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Tomaszewski S, Kusza J, Dawicki M(k), Kruk K, Nowakowski M, Oboda O, Rauhut Sz, Łoda J, Manicki K., Wójkiewicz J.

Najnowsze aktualności

  • 10.02.2026

    Składy lig okręgowych w rundzie wiosennej 2025/2026

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2011 II, Polonia 2012 II, Polonia 2013 II, Polonia 2014 II, trampkarki oraz młodziczki.

  • 09.02.2026

    Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)

    W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.

  • 15.12.2025

    Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.

    Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.

  • 02.02.2026

    Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!

    Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.

  • 02.02.2026

    Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.

  • 31.01.2026

    Lider czwartej ligi wysoko pokonany

    W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w sobotę 31 stycznia piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu mierzyli się z liderem czwartej ligi Wielkopolskiej i lokalnym rywalem Kotwicą Kórnik.

  • 31.01.2026

    Remis w starciu z Victorią

    W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzyli się z innym trzecioligowcem – Victorią Września. Jesienne starcie ligowe obu ekip dostarczyło kibicom wielu emocji i ci którzy mimo mroźnej aury wybrali się w sobotni poranek na boisko w Poznaniu liczyli na podobne w starciu sparingowym.

  • 24.01.2026

    Minimalna porażka z drugoligowcem

    W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Kalisza na pojedynek z drugoligowym KKS-em. Tradycyjnie trener Maciej Rozmarynowski zabrał dwie jedenastki które zagrały po 45 minut. W ekipie Polonii Środa zabrakło kontuzjowanych Jonatana de Amo i Gracjana Hyla. Pojawił się za to wracający po urazie Szymon Sarbinowski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.