17.04.2016
Adrian Lis śrubuje rekordW meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.
Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”
Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.
Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.
W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.
Najnowsze aktualności
-
13.03.2024
Polonia gra dalej w pucharze
W środę 13 marca odbyła się pierwsza runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Piłkarze Polonii Środa udali się do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.
-
13.03.2024
Rywalizowali z Polonią Poznań (2015)
W sobotni poranek 9 marca rocznik 2015 udał się do Poznania na małe derby Polonii - przeciwnikiem podopiecznych Adriana Wojtysiaka i Pawła Hoffmanna była Polonia Poznań.
-
13.03.2024
Gra z Polonią Poznań (2013)
W niedzielne południe w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz z rówieśnikami z Polonii Poznań.
-
13.03.2024
Zwycięstwo z Lechem 2014 (2013)
W sobotę 9 marca Polonia 2013 na boisku naturalnym CTP 2 podejmowała drużynę Lecha Poznań 2014. Skuteczniejsi tego dnia byli Poloniści, wygrywając 11:7. Bramki strzelali Jakub Przybyłek - 5, Paweł Szumski - 4, Karol Maleszka oraz Kacper Fiołka.
-
13.03.2024
Dwa sparingowe zwycięstwa (2010)
Intensywny weekend ma za sobą zespół trampkarzy młodszych, który rozegrał dwa mecze sparingowe. W sobotę podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego wygrali 10:0 z Polonią Poznań, a dzień później wygrali 9:2 z UKS-em Śrem.
-
13.03.2024
Polonia Juniorki: Terminarz I ligi wojewódzkiej B1
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej juniorek B1, w której rywalizować będzie zespół juniorek Polonii prowadzony przez Kamila Kudłę i Weronikę Rychlewską. W pierwszej kolejce, którą zaplanowano na 5/7 kwietnia, Polonistki na wyjeździe zagrają z zespołem Olimpic Śrem. Rozgrywki potrwają do 25/26 maja.
-
12.03.2024
Polonistki zagrały z Kanią (Juniorki)
W weekend juniorki Polonii rozegrały kolejny sparing, tym razem z 4-ligowym zespołem seniorek Kani Gostyń. W zespole Polonii zagrało pięć zawodniczek testowanych. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły i ostatecznie przegrały 1:4. Gola dla Polonii strzeliła Aleksandra Piotrowiak.
-
12.03.2024
Grad goli w sparingu młodzików (2012)
W sobotę Polonia Środa 2012 II rozegrała kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni Kornela Ladrowskiego zmierzyli się z Wielkopolską Komorniki i po bardzo ciekawym i bogatym w gole widowisk przegrali 5:7.


























































