17.04.2016
Adrian Lis śrubuje rekordW meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.
Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”
Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.
Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.
W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.
Najnowsze aktualności
-
20.03.2024
Zwycięski sparing z Koziołkiem (2013)
W piątkowe popołudnie zespół Polonii Środa 2013 II rozegrał mecz kontrolny z Koziołkiem Poznań. Zespół Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka był tego dnia bardzo skuteczny i strzelił dwanaście bramek, co zapewniło zwycięstwo.
-
20.03.2024
DWA spotkania Polonii Środa na żywo na You Tubie
AŻ DWA sobotnie spotkania zespołów Polonii Środa pokażemy na żywo na naszym kanale na You Tubie w najbliższy weekend. Nasz maraton transmisji zaczniemy w sobotę spotkaniem Orlen I ligi kobiet w którym polonistki zmierzą się z Legionistkami Warszawa. Dwie godziny później pokażemy Wam spotkanie III ligi pomiędzy Polonią Środa a Unią Solec Kujawski. Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj ->
-
19.03.2024
Sportowa sobota na Stadionie Średzkim
Ciekawie zapowiada się najbliższa sobota na Stadionie Średzkim. Zespół kobiet i pierwszy zespół seniorów powalczą o kolejne ligowe punkty. Polonistki podejmować będą zespół Legionistki Warszawa, a pierwszy zespół seniorów Unię Solec Kujawski.
-
19.03.2024
Zwycięstwo w sparingu z LPFA (2013)
W sobotę Polonia Środa 2013 na własnym boisku w ramach gry kontrolnej podejmowała zespół Lech Poznań Football Academy Grupa Złota. W 80-minutowym meczu lepsi okazali się Poloniści, którzy wbili rywalom jedenaście bramek.
-
19.03.2024
Unia minimalnie lepsza w sparingu (2012)
W sobotnim meczu sparingowym zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012 II) przegrał 1:2 (1:1) z Unią Swarzędz. Na boisku długo utrzymywał się remis, ale gospodarze na dwie minuty przed końcem strzelili gola na wagę zwycięstwa. Bramkę dla Polonistów strzelił Jakub Jacków.
-
18.03.2024
Pogrom w Pleszewie (2012)
Świetny start rozgrywek ligi wojewódzkiej zaliczyli młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). Nasz zespół na wyjeździe pokonał Stal Pleszew aż 11:0 (3:0), a na listę strzelców wpisało się pięciu zawodników. Hat trick padł łupem Jeremiego Sójki i Kacpra Chojnackiego, dwie bramki strzelili Franciszek Ratajczak oraz Oskar Limański, a jedną Bartłomiej Krajewski.
-
18.03.2024
Drugie miejsce w turnieju DoItPlay (2009)
Polonia 2009 weekend spędziła w Ustroniu Morskim, gdzie wzięła udział w turnieju piłkarskim DoItPlay. Nasz zespół rozpoczął turniej od dwóch remisów, ale później wygrał wszystkie mecze, co wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca, dwa punkty za Żakami Szczecin.
-
18.03.2024
Ważne zwycięstwo na początek (2010)
Bardzo udanie zmagania w lidze profesjonalnej rozpoczęli trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Marcina Łopusińskiego oraz Marcina Grabowskiego w Budzisławiu Kościelnym wygrali 4:2 (2:2) z SMS AP Reissa Ślesin, czyli zwycięzcą rozgrywek grupy południowej w rundzie jesiennej. Wynik meczu otworzył Franciszek Klaczyński, a później trzy bramki strzelił Kamil Jankowiak.




























































