OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.04.2016

Adrian Lis śrubuje rekord

W meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.

Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec   Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”

Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.

Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.

W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze  w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse  na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.

 

Najnowsze aktualności

  • 24.03.2024

    Porażka z Legią Warszawa

    Piłkarki Polonii Środa w sobotę 23 marca w samo południe podejmowały na własnym stadionie Legionistki Warszawa. Zespół który przejął licencję na grę na zapleczu Ekstraligi od SWD Wodzisław i za cel postawił sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym przyjechał do naszego miasta mocno zmotywowany i zdeterminowany.

  • 23.03.2024

    Polonia nie zwalnia tempa

    W sobotę 23 marca na Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Solec Kujawski. Historia spotkań obu ekip jest bardzo ciekawa a mecze pomiędzy Polonią Środa, a Unią Solec zawsze przynosiły kibicom sporo emocji.

  • 22.03.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (23/24.03.2024)

    Dziewięć meczów rozegrają w nadchodzący weekend drużyny akademii naszego klubu. W sobotę do ligowych zmagań przystąpią m.in. juniorzy z rocznika 2005, którzy w premierowym meczu ligi profesjonalnej zmierzą się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Zainaugurowane zostaną też rozgrywki lig okręgowych w kategoriach trampkarz i młodzik.

    Na średzkich boiskach rozegrane zostaną dwa mecze. W sobotę o 11:00 zespół Polonii 2012 zagra SMS AP Reissa Ślesin, natomiast w niedzielę na płycie głównej Polonia 2010 w meczu ligi profesjonalnej podejmie Lecha Poznań!

  • 20.03.2024

    Orliczki rozegrały mecz kontrolny (Orliczki)

    W niedzielę zespół orliczek rozegrał mecz kontrolny z Clescevią Kleszczewo. Był to meczowy debiut naszej najmłodszej grupy dziewczęcej!

  • 20.03.2024

    Porażka z Wełną Skoki (Juniorki)

    W niedzielę zespół juniorek udał się do Wągrowca, aby rozegrać mecz kontrolny z Wełną Skoki. Polonistki, w których szeregach było kilka zawodniczek testowanych, przegrały mecz 2:4, a bramki dla naszego zespołu strzeliły Kinga Połatyńska i Katarzyna Paluch.

  • 20.03.2024

    Zwycięstwo w sparingu z APR Jarocin (2011)

    W sobotę na boiska CTP ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem ligi mieli zawodnicy rocznika 2011, a ich przeciwnikiem był zespół AP Reissa Jarocin, w mieszanym roczniku 2011/2012. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Polonii.

  • 20.03.2024

    Mecze kontrolne żaków (2015)

    Obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) rozegrały w sobotę mecze kontrolne. Grupa biała udała się do Mosiny, gdzie rozegrała trójmecz z Orlikiem Mosina i AS Czempiń. Grupa czerwona natomiast zagrała na wyjeździe z LZS Cielcza.

  • 20.03.2024

    Sparing orlików w Śremie (2014)

    W sobotę zespół orlików młodszych rozegrał w Śremie mecz kontrolny ze starszymi kolegami z UKS Śrem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.