17.04.2016
Adrian Lis śrubuje rekordW meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.
Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”
Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.
Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.
W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.
Najnowsze aktualności
-
30.04.2024
Remis z Wartą Poznań (2009)
W sobotę Polonia 2009 na płycie głównej Stadionu Średzkiego zmierzyła się z Wartą II Poznań w meczu ligi profesjonalnej C1. Do przerwy prowadzili goście, ale w drugiej części do remisu doprowadził Filip Staszak. Mecz zakończył się podziałem punktów, a Polonia w tabeli wskoczyła na trzecie miejsce, wyprzedzając Lecha Poznań 2010.
-
30.04.2024
Zwycięstwo juniorów młodszych (2008)
Po dwóch porażkach zespół Polonii 2008 odniósł pewne zwycięstwo w rozgrywkach ligi profesjonalnej B1. Na Stadionie Średzkim nasza drużyna wygrała 4:1 (1:1) z Notecią Czarnków. Goście szybko objęli prowadzenie, ale w 24. minucie wyrównał Jan Gałka. Druga część należała do Polonistów, którzy trzy razy wpakowali piłkę do bramki i mogli cieszyć się z trzech punktów.
-
29.04.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.04.2024)
Sobotnie mecze zapewniły nam mnóstwo emocji! Zwycięstwa odniosły Polonia 2010 II oraz Polonia 2012 II w meczach lig okręgowych. Po bardzo ciekawych meczach lig profesjonalnych ostatecznie w Środzie Wielkopolskiej został tylko punkt. Polonia 2009 zremisowała 1:1 z Wartą II Poznań, natomiast Polonia 2010 przegrała 2:3 z zespołem UKS AP Reissa Jarocin.
W niedzielnych meczach emocji także nie brakowało, a szczególnie wiele działo się w meczu młodzików młodszych (rocznik 2012), w którym średzka Polonia wygrała z Polonią z Leszna 5:4! Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale to goście schodzili na przerwę prowadząc. Nasz zespół po przerwie wyrównał, by po chwili goście znów prowadzili. Końcówka należała jednak do Średzian w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem!
Na średzkim stadionie wygrała także Polonia 2008, która okazała się lepsza od Noteci Czarnków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Swoje wyjazdowe mecze przegrały Polonia 2005 (0:4 z Notecią Czarnków) oraz Polonia 2013 (0:4 z Kotwicą Kórnik).
-
29.04.2024
Horror z happy endem
W niedzielę 28 kwietnia polonistki udały się na mecz na Pomorze aby zmierzyć się z tamtejszym Marcusem Checz Gdynia. Spotkanie odbyło się na Narodowym Stadionie Rugby.
-
29.04.2024
Majówka na Stadionie Średzkim
Tym razem w piątek 3 maja piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Skalmierzyce. Spotkania obu ekip zawsze obfitują w sporą ilość emocji i bramek.
-
28.04.2024
Bezbramkowe derby powiatu
W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku w derbach powiatu średzkiego Kłos Zaniemyśl.
-
27.04.2024
Festiwal rzutów karnych w Starogardzie
Po środowych pucharowych zmaganiach piłkarze Polonii Środa wrócili do ligowej rzeczywistości. W sobotę 27 kwietnia podopieczni Pawła Kutyni udali się do Starogardu Gdańskiego na spotkanie z miejscowym Klubem Piłkarskim.
-
26.04.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (27/28.04.2024)
Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo emocjonująco, bo czeka nas kilka meczów na szczytach ligowych tabel. W sobotę na płycie głównej Stadionu Średzkiego zagrają najpierw Polonia 2009 z Wartą II Poznań (godz. 11:00), a następnie prowadząca w tabeli ligi profesjonalnej Polonia 2010 zmierzy się z wiceliderem - UKS AP Reissa Jarocin (godz. 14:30).
W niedzielę o godz. 15:30 będąca na drugim miejscu w lidze wojewódzkiej Polonia 2012 podejmie na Stadionie Średzkim prowadzącą Polonię 1912 Leszno. Oba zespoły w tabeli dzielą trzy punkty. Po nich na boisko wyjdzie Polonia 2008, która będzie gościć Noteć Czarnków. Ponadto z samego rana o 8:30 na boisku głównym rozegrany zostanie turniej orlików starszych.
























































