17.04.2016
Adrian Lis śrubuje rekordW meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.
Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”
Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.
Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.
W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.
Najnowsze aktualności
-
30.04.2024
Akademia: Zapowiedź majówki (30.04-05.05.2024)
Majówka 2024 przepełniona będzie piłkarskimi emocjami, które rozpoczną się już w we wtorek i potrwają do poniedziałku! W tym czasie czeka nas dwanaście meczów drużyn akademii oraz trzy turnieje ligowe WZPN! Sporo meczów rozegranych zostanie na Stadionie Średzkim! Sprawdźcie koniecznie terminarz.
-
30.04.2024
Porażka mimo prowadzenia (Juniorki)
W sobotę zawodniczki Polonii rywalizujące w III lidze okręgowej trampkarzy C2 udały się do Orzechowa z nastawieniem by zdobyć trzy punkty. Przez długi czas wszystko układało się po myśli naszej drużyny, która prowadziła po bramkach Alicji Doros i Nikoli Jeziorskiej i co kilka chwil stwarzały kolejne okazje. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:2 i obronili je do gwizdka kończącego spotkanie.
-
30.04.2024
Porażka w Kórniku (2013)
W niedzielę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013) udali się do Kórnika, gdzie rozegrali mecz I ligi okręgowej młodzików D2 z Kotwicą. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis w starciu z zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Między 51. a 53. goście zdobyli jednak trzy gole, a w 60. minucie ustalili wynik spotkania.
-
30.04.2024
Dziewięć goli z Kotwicą (2012)
W meczu 3. kolejki II ligi okręgowej zespół młodzików urządził prawdziwy festiwal strzelecki. Polonia wygrała aż 9:3 z Kotwicą II Kórnik, a skutecznością błysnął Adam Płóciennik, który aż czterokrotnie trafiał tego dnia do siatki.
-
30.04.2024
Lider z Leszna pokonany! (2012)
W starciu lidera i wicelidera I ligi wojewódzkiej młodzików zespół Polonii 2012 na Stadionie Średzkim po emocjonującym meczu pokonał lidera rozgrywek - Polonię 1912 Leszno 5:4 (1:2). Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale to goście schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Nasz zespół po przerwie wyrównał, by po chwili goście znów prowadzili. Końcówka należała jednak do Średzian, którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem!
-
30.04.2024
Porażka ze Zjednoczonymi (2011)
W piątek zespół Polonii 2011 II zagrał wyjazdowy mecz II ligi okręgowej D1. Nasz zespół przegrał 0:3 (0:1) w Psarach Polskich ze Zjednoczonymi Września.
-
30.04.2024
Wysokie zwycięstwo z Talentem (2010)
Zespół Polonii 2010 II w sobotę rozegrał kolejny mecz I ligi okręgowej trampkarzy C2. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego na boisku w Zielnikach wygrali z Talentem Poznań 8:2 (3:1), a hat tricka zdobył Sviatoslav Melnykov. Dorobek strzelecki Polonii uzupełnili Jakub Mikołajczak - 2, Adam Poloszyk - 2 oraz Kamil Zenker. Po sześciu rozegranych kolejkach nasz zespół zajmuje 3. miejsce w tabeli.
-
30.04.2024
Roztrwonione prowadzenie (2010)
W meczu na szczycie ligi profesjonalnej C2 zespół Polonii 2010 mierzył się na Stadionie Średzkim z wiceliderem rozgrywek - UKS AP Reissa Jarocin. Początek meczu był świetny w wykonaniu Polonistów, którzy po 19 minutach gry prowadzili już 2:0. Po chwili goście złapali jednak kontakt, ale na przerwę nasza drużyna schodziła z przewagą jednego gola. Druga połowa należała niestety do gości, który najpierw w 68. minucie doprowadzili do remisu, a minutę przed końcem podstawowego czasu gry zadali decydujący cios na wagę trzech punktów.




























































