OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.04.2016

Adrian Lis śrubuje rekord

W meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.

Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec   Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”

Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.

Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.

W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze  w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse  na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.

 

Najnowsze aktualności

  • 17.05.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.05.2024)

    Cztery zespoły akademii w weekend rozegrają swoje mecze w roli gospodarza. W sobotę 10:00 Polonia 2010, a o 12:30 Polonia 2008 rozegrają mecze z Polonią 1912 Leszno, natomiast na boisku w Zielnikach o 11:30 prowadząca w tabeli I ligi okręgowej D1 Polonia 2011 zmierzy się z wiceliderem Wartą Śrem. W niedzielę po meczu rezerw na Stadionie Średzkim zagrają młodzicy D2, którzy o godz. 15:00 zmierzą się z Obrą 1912 Kościan.

  • 16.05.2024

    Zacząć punktować

    Nabiera tempa końcowa faza rozgrywek trzecioligowych. Po środowych spotkaniach 30 kolejki zespoły nie maja zbyt wiele czasu na odpoczynek bo już w  weekend rozegrają kolejne mecze. Piłkarze Polonii Środa tym razem udadzą się na Bydgoszczy na pojedynek z miejscowym Zawiszą. Cel dla średzkiego zespołu jest jeden. Po ostatnich niepowodzeniach zacząć zdobywać punkty bo niebezpiecznie podopieczni Pawła Kutyni zbliżyli się do strefy spadkowej.

  • 16.05.2024

    Składy lig profesjonalnych w rundzie jesiennej 2024/2025

    Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej dokonał podziału drużyn w rozgrywkach lig profesjonalnych w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025. Start rozgrywek 10 sierpnia.

  • 16.05.2024

    Bez przełamania w starciu z Błękitnymi

    W środowe popołudnie piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzył się z rycerzami wiosny, liderem tabeli rundy wiosennej – zespołem Błękitnych Stargard.

  • 15.05.2024

    Skrzaty rywalizowały w Kleszczewie (2017)

    W sobotę drużyna skrzatów Polonii udała się do Kleszczewa, gdzie wzięła udział w kolejnym turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Nasz zespół rywalizował z Clescevią Kleszczewo, Maratończykiem Brzeźno oraz Meblorzem Swarzędz.

  • 15.05.2024

    Domowy turniej żaków (2016)

    W sobotę zespół żaków młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2016) był gospodarzem turnieju ligowego rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Na Stadionie Średzkim poza zespołem Polonii rywalizowali też Jedynka Luboń, SF Luboń, Unia Swarzędz oraz Warta Poznań (dziewczyny).

  • 15.05.2024

    Gry kontrolne żaków (2015)

    Obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa biała strzeliła wiele bramek z pojedynku z PSS Junior Koziegłowy (rocznik 2014), natomiast grupa czerwona zmierzyła się z zespołem orliczek Polonii.

  • 14.05.2024

    Młodzicy zagrali w SBG Cup (2012)

    W drugi weekend maja obie drużyny Polonii 2012 brały udział w turnieju Sport Business Group w Jarocinie. Na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego w Jarocinie nasi zawodnicy zajęli 7. miejsce. Po pierwszym dniu turnieju i zmaganiach w grupie młodzicy ze Środy Wielkopolskiej awansowali do strefy medalowej z drugiej pozycji. W niedzielę zaś po dwóch porażkach w pierwszych meczach, trzecie starcie było meczem o 7 pozycję. Druga drużyna zakończyła rywalizację na 14. miejscu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.