17.04.2016
Adrian Lis śrubuje rekordW meczu z Centrą Adrian Lis pobił rekord minut bez puszczonego gola w trzeciej lidze w zespole Polonii Środa. Dotychczasowy należał do Sławka Janickiego który czyste konto zachowywał przez 533 minuty. Adrian Lis nie dał się pokonać już przez 577 minut.
Adrian Lis średzkiej bramki strzeże nieprzerwanie od sezonu 2013/14. Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem naszego zespołu a wielokrotnie swoimi wspaniałymi paradami ratował Polonię przed startą bramki. Swoje wysokie umiejętności pokazuje także w obecnym sezonie. Nasz bramkarz zachowuje czyste konto od 6 spotkań a łącznie nie dał się pokonać rywalom od 577 minut. Potwierdzeniem tego może być chociażby ostatni mecz z Centrą Ostrów Wlkp. kiedy to nasz bramkarz bronił jak natchniony nie dając się nawet pokonać z rzutu karnego. Średzki szkoleniowiec Mariusz Bekas zapytany o postawę swojego podopiecznego powiedział: „Rekord Adriana Lisa w rozgrywkach ligowych robi wrażenie. Jednak ja od samego początku wiedziałem że Adrian przerasta tą ligę i jest zdecydowanie najlepszym bramkarzem w rozgrywkach. Myślę że już niedługo naszym bramkarzem zainteresują się kluby z wyższych lig bo Adrian Lis ze spokojem poradził by sobie na wyższym poziomie rozgrywkowym.”
Adrian Lis sam mówi że chciałby się zbliżyć ze swoim rekordem do osiągnięcia Gianluigiego Buffona który zachowywał czyste konto przez 973 minuty.
Warto jeszcze podać że inny znakomity bramkarz Edvin van der Sar w barwach Manchesteru United zachowywał czyste konto przez 1311 minut.
W obecnym sezonie w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej Adrian Lis jest liderem meczów bez puszczonego gola. Na drugim miejscu jest Patryk Łagodziński który w barwach Pelikana Niechanowo zachowywał czyste konto przez 354 minuty, a na trzecim Mateusz Filipowiak który jeszcze w barwach Jaroty Jarocin zachowywał czyste konto przez 331 minut. Jednak tylko nasz bramkarz ma szanse na dodanie kolejnych minut do swojego osiągnięcia gdyż pozostali dwaj bramkarze zdążyli już wpuścić bramki.
Najnowsze aktualności
-
12.10.2020
Rozgromili Calisię (2007)
Zespół Trampkarza KS Polonia Środa Wlkp. na swoim boisku w 7 kolejce ligowej podejmował jako lider rozgrywek Calisię Kalisz zajmująca obecnie czwarta lokatę w tabeli.
-
12.10.2020
Mecz z Wartą Śrem (2015)
W sobotnie południe 10 października zawodnicy kategorii Skrzat naszego Klubu KS Polonii Środa Wielkopolska rozegrali mecz sparingowy z zespołem Warty Śrem.
-
12.10.2020
Towarzysko z FA Miłosław (2014)
W sobotę (10.10.2020.) drużyna rocznika 2014 udała się do Miłosławia, żeby rozegrać mecz kontrolny z zespołem Football Academy Miłosław.
-
12.10.2020
Pinczak show (2005)
W niedzielę juniorzy młodsi Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu była Obra Kościań. Bohaterem Polonii był niewątpliwie Wojciech Pinczak który zdobył dla swojego zespołu cztery bramki.
-
12.10.2020
Udany turniej żaków (2013)
W niedzielę, 11 października 2020 r. zawodnicy Polonii Środa Wlkp. Żak F2 wzięli udział w III Turnieju Żaków Mł. organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Gospodarzem turnieju był zespół Warty Poznań.
-
12.10.2020
Porażka z Ostrovią Ostrów (2003)
W sobotę 10.10.2020 o godz. 11.00 na boisku w Ostrowie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Ostrovii Ostrów. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0.
-
12.10.2020
Turniej w Lipnie (U11)
W niedziele 11 października najmłodsze dziewczyny Polonii Środa rozegrały cztery mecze w lidze orliczek U11. Nasze piłkarki zaprezentowały się bardzo dobrze odnosząc dwa zwycięstwa i dwie porażki.
-
12.10.2020
Cenne punkty kobiet
W sobotę 10 października zespół kobiet rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszej drużyny była Staszówka Jelna.

























































