24.12.2012
Adam Rozwora najlepszym strzelcem PoloniiAdam Rozwora z drużyny orlików młodszych został najlepszym strzelcem Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Zawodnik zespołu prowadzonego przez Mariusza Kułka w dziesięciu meczach zdobył 22 bramki.
Na drugim miejscu uplasował się piłkarz drużyny młodzików, Maciej Chudy, który do bramki rywali trafiał 19 razy. Ostatnie miejsce na podium przypadło Adrianowi Markiewiczowi. Wicelider klasyfikacji strzelców poznańskiej klasy A zdobył 18 goli.
W sumie jesienią 2012 roku dla Polonii trafiało 94. zawodników. Wszyscy Ci piłkarze zdobyli łącznie 426 goli. Do tego dorobku doliczyć można jeszcze sześc bramek, które rywale strzelili sobie sami.
Po poszczególnych miejscach w poniższym zestawieniu decydowała najpierw liczba goli, a następnie średnia bramek na mecz.
Najlepsi strzelcy Polonii (jesień 2012)
1. Adam Rozwora (orliki młodsze) - 22 / 2,20
2. Maciej Chudy (młodzicy) - 19 / 1,90
3. Adrian Markiewicz (Polonia II) - 18 / 1,20
4. Filip Michalak (orliki starsze) - 16 / 2,00
5. Szymon Grzelak (juniorzy młodsi) - 16 / 1,60
6. Agnieszka Szafran (dziewczyny) - 15 / 1,88
7. Kacper Cyka (orliki młodsze) - 15 / 1,50
Maciej Polody (juniorzy młodsi) - 15 / 1,50
9. Aleksander Kluczyński (orliki młodsze) - 14 / 1,40
10. Michał Górzyński (trampkarze) - 12 / 1,50
11. Adrian Olczyk (juniorzy młodsi) - 10 / 1,00
Bartosz Bartowiak (młodzicy) - 10 / 1,00
13. Maciej Szafrański (orliki starsze) - 9 / 1,13
14. Krystian Olczyk (juniorzy młodsi) - 9 / 0,90
15. Marcel Scholz (orliki młodsze) - 8 / 0,80
Wojciech Łuczak (młodzicy) - 8 / 0,80
17. Adam Krotofil (żaki) - 7 / 0,88
Robert Rubach (żaki) - 7 / 0,88
19. Grzegorz Małolepszy (młodzicy) - 7 / 0,70
Stanisław Kornaszewski (orliki młodsze) - 7 / 0,70
Wiktor Król (orliki młodsze) - 7 / 0,70
22. Adam Białkowski (orliki starsze) - 6 / 0,75
Julia Mikołajczak (dziewczyny) - 6 / 0,75
Sylwia Jędrzejczyk (dziewczyny) - 6 / 0,75
Szymon Chudy (trampkarze) - 6 / 0,75
26. Artur Kaczmarek (juniorzy młodsi) - 6 / 0,60
Klaudiusz Filipiak (juniorzy młodsi) - 6 / 0,60
Michał Kościelniak (orliki młodsze) - 6 / 0,60
29. Jędrzej Kujawa (trampkarze) - 5 / 0,63
30. Witold Moroz (orliki młodsze) - 5 / 0,50
31. Paweł Łączny (Polonia II) - 5 / 0,33
32. Michał Wawszczak (Polonia) - 5 / 0,31
33. Jan Kiel (orliki starsze) - 4 / 0,50
34. Kacper Szymczak (młodzicy) - 4 / 0,40
Karol Kaźmierczak (juniorzy młodsi) - 4 / 0,40
36. Damian Buczma (Polonia+Polonia II) - 4 / 0,27
Krystian Pawlak (Polonia+Polonia II) - 4 / 0,27
38. Krzysztof Wolkiewicz (Polonia) - 4 / 0,25
Maciej Kononowicz (Polonia) - 4 / 0,25
40. Agata Ratajczak (dziewczyny) - 3 / 0,38
Filip Łasocha (żaki) - 3 / 0,38
Marcin Typański (trampkarze) - 3 / 0,38
43. Kacper Grabowski (młodzicy) - 3 / 0,30
44. Dominik Baziór (Polonia II) - 3 / 0,20
Kamil Krajewski (Polonia II) - 3 / 0,20
46. Jakub Malusiak (trampkarze) - 2 / 0,25
Jakub Szablewski (żaki) - 2 / 0,25
Maciej Jóźwiak (trampkarze) - 2 / 0,25
Mikołaj Bartkowiak (orliki starsze) - 2 / 0,25
Mikołaj Zys (trampkarze) - 2 / 0,25
Roksana Wojtecka (dziewczyny) - 2 / 0,25
Wojciech Piechota (orliki starsze) - 2 / 0,25
53. Kacper Gołębiewski (młodzicy) - 2 / 0,20
Marcin Malusiak (juniorzy młodsi) - 2 / 0,20
Mateusz Wujek (młodzicy) - 2 / 0,20
56. Adrian Błaszak (Polonia II) - 2 / 0,13
Jakub Wiśniewski (Polonia II) - 2 / 0,13
Krzystzof Błędkowski (Polonia II) - 2 / 0,13
Łukasz Przybyłek (Polonia II) - 2 / 0,13
Marek Błachowicz (Polonia II) - 2 / 0,13
Mateusz Pluciński (Polonia II) - 2 / 0,13
Michał Okninski (Polonia II) - 2 / 0,13
Piotr Loba (Polonia) - 2 / 0,13
64. Anna Regulska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Daria Sroczyńska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Dawid Lisiewicz (orliki starsze) - 1 / 0,13
Jagoda Zielińska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Kacper Lewicz (orliki starsze) - 1 / 0,13
Kamil Każmierczak (żaki) - 1 / 0,13
Kamila Wiśniewska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Mikołaj Janicki (trampkarze) - 1 / 0,13
Mikołaj Radziejewski (orliki starsze) - 1 / 0,13
Monika Purgał (dziewczyny) - 1 / 0,13
Patrycja Kowańdy (dziewczyny) - 1 / 0,13
Piotr Skrobosiński (trampkarze) - 1 / 0,13
76. Bartosz Nowak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Grzegorz Filipiak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Jakub Kurasiński (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Jakub Kusik (orliki młodsze) - 1 / 0,10
Jan Kasprzyk (orliki młodsze) - 1 / 0,10
Kacper Furmanek (młodzicy) - 1 / 0,10
Karol Witucki (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Mateusz Nyczak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
84. Dominik Mucha (Polonia II) - 1 / 0,07
Jakub Kusik (Polonia II) - 1 / 0,07
Łukasz Ratajczak (Polonia II) - 1 / 0,07
Marek Matysiak (Polonia II) - 1 / 0,07
Mateusz Chudy (Polonia II) - 1 / 0,07
Piotr Leporowski (Polonia II) - 1 / 0,07
Przemysław Warot (Polonia II) - 1 / 0,07
Radosław Czech (Polonia II) - 1 / 0,07
92. Maciej Gendek (Polonia) - 1 / 0,06
Paweł Przybyłek (Polonia) - 1 / 0,06
Tomasz Bekas (Polonia) - 1 / 0,06
Najnowsze aktualności
-
17.01.2015
Galeria zdjęć z meczu towarzyskiego
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu towarzyskiego pomiędzy naszą Polonią a Mieszkiem Gniezno. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 2:0 po dwóch bramkach Jakuba Solarka. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
17.01.2015
Zwycięstwo w pierwszym sparingu
W sobotę 17 stycznia w Gnieźnie piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwsze towarzyskie spotkanie tej zimy. Ich rywalem był czwartoligowy zespół Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali swych rywali 0:2 (0:1), a obie bramki zdobył Jakub Solarek.
-
16.01.2015
Rezerwy wystąpią na turnieju halowym
Drugi zespół Polonii Środa w niedzielę 18 stycznia weźmie udział w towarzyskim turnieju halowym Sklejka Cup 2015. Zawody odbędą się w hali sportowej na Bugaju a ich początek zaplanowano na godzinę 9:00.
-
16.01.2015
Na początek Mieszko Gniezno
W sobotę 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwsze tej zimy spotkanie towarzyskie. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie a rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie miejscowy Mieszko.
-
15.01.2015
Drugi zespół już trenuje
W czwartek 15 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią na pierwszym wspólnym treningu po przerwie świątecznej spotkali się piłkarze na co dzień reprezentujący barwy drugiego zespołu Polonii Środa.
-
14.01.2015
Czwarte miejsce orlików starszych (2004)
10 stycznia zespół orlika starszego prowadzony przez trenera Łukasza Kaczałkę wziął udział w turnieju Luboń CUP dla zawodników urodzonych w 2004 roku. Turniej w Luboniu był silnie obsadzony. Wystąpiły w nim takie zespoły jak: Akademia Reissa, Wełna Rogoźno, Lechia Kostrzyn, Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Oranje Poznań oraz Unia Swarzędz, Wiara Lecha Poznań, Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań, Orły Komorniki, Korona Zakrzewo. Na turniej nie dotarła drużyna z Owińsk, a w miejsce rozgrywania spotkań przez ten zespół zaplanowano mecze towarzyskie.
-
13.01.2015
Poloniści wznowili treningi
We wtorek 13 stycznia na boisku ze sztuczna nawierzchnią spotkali się po raz pierwszy w tym roku piłkarze trzecioligowej Polonii Środa. Zajęcia poprowadził oczywiście duet trenerski Mariusz Bekas – Marcin Duchała.
-
12.01.2015
Trampkarze na turnieju w Poznaniu (2000/01)
W sobotę 10 stycznia trampkarze starsi wzięli udział w silnie obsadzonym halowym turnieju organizowanym przez Kopernika Poznań. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy w poznańskiej hali zaprezentowały się jeszcze drużyny Górnika Konin, Nielby Wągrowiec, Stelli Luboń, Warty Śrem i Błękitnych Owińska.






















































