24.12.2012
Adam Rozwora najlepszym strzelcem PoloniiAdam Rozwora z drużyny orlików młodszych został najlepszym strzelcem Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Zawodnik zespołu prowadzonego przez Mariusza Kułka w dziesięciu meczach zdobył 22 bramki.
Na drugim miejscu uplasował się piłkarz drużyny młodzików, Maciej Chudy, który do bramki rywali trafiał 19 razy. Ostatnie miejsce na podium przypadło Adrianowi Markiewiczowi. Wicelider klasyfikacji strzelców poznańskiej klasy A zdobył 18 goli.
W sumie jesienią 2012 roku dla Polonii trafiało 94. zawodników. Wszyscy Ci piłkarze zdobyli łącznie 426 goli. Do tego dorobku doliczyć można jeszcze sześc bramek, które rywale strzelili sobie sami.
Po poszczególnych miejscach w poniższym zestawieniu decydowała najpierw liczba goli, a następnie średnia bramek na mecz.
Najlepsi strzelcy Polonii (jesień 2012)
1. Adam Rozwora (orliki młodsze) - 22 / 2,20
2. Maciej Chudy (młodzicy) - 19 / 1,90
3. Adrian Markiewicz (Polonia II) - 18 / 1,20
4. Filip Michalak (orliki starsze) - 16 / 2,00
5. Szymon Grzelak (juniorzy młodsi) - 16 / 1,60
6. Agnieszka Szafran (dziewczyny) - 15 / 1,88
7. Kacper Cyka (orliki młodsze) - 15 / 1,50
Maciej Polody (juniorzy młodsi) - 15 / 1,50
9. Aleksander Kluczyński (orliki młodsze) - 14 / 1,40
10. Michał Górzyński (trampkarze) - 12 / 1,50
11. Adrian Olczyk (juniorzy młodsi) - 10 / 1,00
Bartosz Bartowiak (młodzicy) - 10 / 1,00
13. Maciej Szafrański (orliki starsze) - 9 / 1,13
14. Krystian Olczyk (juniorzy młodsi) - 9 / 0,90
15. Marcel Scholz (orliki młodsze) - 8 / 0,80
Wojciech Łuczak (młodzicy) - 8 / 0,80
17. Adam Krotofil (żaki) - 7 / 0,88
Robert Rubach (żaki) - 7 / 0,88
19. Grzegorz Małolepszy (młodzicy) - 7 / 0,70
Stanisław Kornaszewski (orliki młodsze) - 7 / 0,70
Wiktor Król (orliki młodsze) - 7 / 0,70
22. Adam Białkowski (orliki starsze) - 6 / 0,75
Julia Mikołajczak (dziewczyny) - 6 / 0,75
Sylwia Jędrzejczyk (dziewczyny) - 6 / 0,75
Szymon Chudy (trampkarze) - 6 / 0,75
26. Artur Kaczmarek (juniorzy młodsi) - 6 / 0,60
Klaudiusz Filipiak (juniorzy młodsi) - 6 / 0,60
Michał Kościelniak (orliki młodsze) - 6 / 0,60
29. Jędrzej Kujawa (trampkarze) - 5 / 0,63
30. Witold Moroz (orliki młodsze) - 5 / 0,50
31. Paweł Łączny (Polonia II) - 5 / 0,33
32. Michał Wawszczak (Polonia) - 5 / 0,31
33. Jan Kiel (orliki starsze) - 4 / 0,50
34. Kacper Szymczak (młodzicy) - 4 / 0,40
Karol Kaźmierczak (juniorzy młodsi) - 4 / 0,40
36. Damian Buczma (Polonia+Polonia II) - 4 / 0,27
Krystian Pawlak (Polonia+Polonia II) - 4 / 0,27
38. Krzysztof Wolkiewicz (Polonia) - 4 / 0,25
Maciej Kononowicz (Polonia) - 4 / 0,25
40. Agata Ratajczak (dziewczyny) - 3 / 0,38
Filip Łasocha (żaki) - 3 / 0,38
Marcin Typański (trampkarze) - 3 / 0,38
43. Kacper Grabowski (młodzicy) - 3 / 0,30
44. Dominik Baziór (Polonia II) - 3 / 0,20
Kamil Krajewski (Polonia II) - 3 / 0,20
46. Jakub Malusiak (trampkarze) - 2 / 0,25
Jakub Szablewski (żaki) - 2 / 0,25
Maciej Jóźwiak (trampkarze) - 2 / 0,25
Mikołaj Bartkowiak (orliki starsze) - 2 / 0,25
Mikołaj Zys (trampkarze) - 2 / 0,25
Roksana Wojtecka (dziewczyny) - 2 / 0,25
Wojciech Piechota (orliki starsze) - 2 / 0,25
53. Kacper Gołębiewski (młodzicy) - 2 / 0,20
Marcin Malusiak (juniorzy młodsi) - 2 / 0,20
Mateusz Wujek (młodzicy) - 2 / 0,20
56. Adrian Błaszak (Polonia II) - 2 / 0,13
Jakub Wiśniewski (Polonia II) - 2 / 0,13
Krzystzof Błędkowski (Polonia II) - 2 / 0,13
Łukasz Przybyłek (Polonia II) - 2 / 0,13
Marek Błachowicz (Polonia II) - 2 / 0,13
Mateusz Pluciński (Polonia II) - 2 / 0,13
Michał Okninski (Polonia II) - 2 / 0,13
Piotr Loba (Polonia) - 2 / 0,13
64. Anna Regulska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Daria Sroczyńska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Dawid Lisiewicz (orliki starsze) - 1 / 0,13
Jagoda Zielińska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Kacper Lewicz (orliki starsze) - 1 / 0,13
Kamil Każmierczak (żaki) - 1 / 0,13
Kamila Wiśniewska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Mikołaj Janicki (trampkarze) - 1 / 0,13
Mikołaj Radziejewski (orliki starsze) - 1 / 0,13
Monika Purgał (dziewczyny) - 1 / 0,13
Patrycja Kowańdy (dziewczyny) - 1 / 0,13
Piotr Skrobosiński (trampkarze) - 1 / 0,13
76. Bartosz Nowak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Grzegorz Filipiak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Jakub Kurasiński (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Jakub Kusik (orliki młodsze) - 1 / 0,10
Jan Kasprzyk (orliki młodsze) - 1 / 0,10
Kacper Furmanek (młodzicy) - 1 / 0,10
Karol Witucki (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Mateusz Nyczak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
84. Dominik Mucha (Polonia II) - 1 / 0,07
Jakub Kusik (Polonia II) - 1 / 0,07
Łukasz Ratajczak (Polonia II) - 1 / 0,07
Marek Matysiak (Polonia II) - 1 / 0,07
Mateusz Chudy (Polonia II) - 1 / 0,07
Piotr Leporowski (Polonia II) - 1 / 0,07
Przemysław Warot (Polonia II) - 1 / 0,07
Radosław Czech (Polonia II) - 1 / 0,07
92. Maciej Gendek (Polonia) - 1 / 0,06
Paweł Przybyłek (Polonia) - 1 / 0,06
Tomasz Bekas (Polonia) - 1 / 0,06
Najnowsze aktualności
-
25.02.2015
R. Kruk: Ten zespół ma wiele atutów
Zapraszamy na krótka rozmowę z psycholog sportową Romą Kruk która podczas obozu pracowała z naszym zespołem. Z wywiadu dowiecie się co treningi z panią psycholog mają dać naszym zawodnikom i na czym one polegały.
-
24.02.2015
Grali rywale
Tradycyjnie już za nami kolejny tydzień w którym ligowi rywale średzkiej Polonii rozegrali kolejne spotkania towarzyskie w ramach przygotowań do zbliżającej się coraz szybciej rundy wiosennej sezonu 2014/15. Poniżej prezentujemy ich wyniki:
-
24.02.2015
Orlicy po obozie (2005)
W pierwszym tygodniu ferii zimowych chłopcy z rocznika 2005 mieli zorganizowany obóz dochodzeniowy. Obóz rozpoczął się już w sobotę 15 lutego turniejem halowym w Luboniu.
-
24.02.2015
Trampkarze zakończyli obóz (2000/01)
Trampkarze starsi naszego klubu od grudnia do połowy lutego wzięli udział w sumie w siedmiu turniejach halowych. Następnie, w ramach przygotowań do rundy wiosennej, tak jak w zeszłym roku , wzięli udział w obozie dochodzeniowym, który zorganizowany był dla nich w dniach od 16 do 20 lutego.
-
23.02.2015
Młodzicy zakończyli obóz dochodzeniowy (2003)
W pierwszym tygodniu ferii w dniach 16-20 luty, poloniści z rocznika 2003 zorganizowany mieli obóz piłkarski na średzkich obiektach. Pierwszy raz od powstania grupy, młodzicy nie wyjechali na zgrupowanie nad morze, ale plan na miejscu także był bardzo napięty. Łącznie przez 5 dni chłopcy odbyli 14 jednostek treningowych wliczając w to dwa wyjścia na basen oraz zajęcia fitness w Centrum Aktywności.
-
23.02.2015
Trzecie miejsce młodzików (2003)
W minioną sobotę 20.02 zespół Młodzików średzkiej polonii zawitał na halowy turniej do Trzemeszna. W grupie B do której trafił nasz zespół spotkały się drużyny: Gniewko Gniezno, Koziołek Poznań, Mieszko Gniezno Biali i MKS I Trzemeszno. Ponadto w grupie A rywalizowały: MKS Trzemeszno Orliki, MKS II Trzemeszno, Cuiavia Inowrocław, 1922 Lechia Kostrzyn oraz Mieszko Gniezno Niebiescy.
-
23.02.2015
Orliki starsze po obozie dochodzeniowym (2004)
W dniach 16-20 luty grupa orlików starszych Polonii prowadzona przez trenera Łukasza Kaczałkę wzięła udział w obozie dochodzeniowym na średzkich obiektach sportowych.
-
22.02.2015
Poloniści wrócili z obozu
W niedzielę 22 lutego w godzinach popołudniowych trzecioligowy zespół Polonii Środa wrócił z tygodniowego zgrupowania które odbyło się w Wałbrzychu na obiektach tamtejszego Aqua Zdroju.





















































