24.12.2012
Adam Rozwora najlepszym strzelcem PoloniiAdam Rozwora z drużyny orlików młodszych został najlepszym strzelcem Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Zawodnik zespołu prowadzonego przez Mariusza Kułka w dziesięciu meczach zdobył 22 bramki.
Na drugim miejscu uplasował się piłkarz drużyny młodzików, Maciej Chudy, który do bramki rywali trafiał 19 razy. Ostatnie miejsce na podium przypadło Adrianowi Markiewiczowi. Wicelider klasyfikacji strzelców poznańskiej klasy A zdobył 18 goli.
W sumie jesienią 2012 roku dla Polonii trafiało 94. zawodników. Wszyscy Ci piłkarze zdobyli łącznie 426 goli. Do tego dorobku doliczyć można jeszcze sześc bramek, które rywale strzelili sobie sami.
Po poszczególnych miejscach w poniższym zestawieniu decydowała najpierw liczba goli, a następnie średnia bramek na mecz.
Najlepsi strzelcy Polonii (jesień 2012)
1. Adam Rozwora (orliki młodsze) - 22 / 2,20
2. Maciej Chudy (młodzicy) - 19 / 1,90
3. Adrian Markiewicz (Polonia II) - 18 / 1,20
4. Filip Michalak (orliki starsze) - 16 / 2,00
5. Szymon Grzelak (juniorzy młodsi) - 16 / 1,60
6. Agnieszka Szafran (dziewczyny) - 15 / 1,88
7. Kacper Cyka (orliki młodsze) - 15 / 1,50
Maciej Polody (juniorzy młodsi) - 15 / 1,50
9. Aleksander Kluczyński (orliki młodsze) - 14 / 1,40
10. Michał Górzyński (trampkarze) - 12 / 1,50
11. Adrian Olczyk (juniorzy młodsi) - 10 / 1,00
Bartosz Bartowiak (młodzicy) - 10 / 1,00
13. Maciej Szafrański (orliki starsze) - 9 / 1,13
14. Krystian Olczyk (juniorzy młodsi) - 9 / 0,90
15. Marcel Scholz (orliki młodsze) - 8 / 0,80
Wojciech Łuczak (młodzicy) - 8 / 0,80
17. Adam Krotofil (żaki) - 7 / 0,88
Robert Rubach (żaki) - 7 / 0,88
19. Grzegorz Małolepszy (młodzicy) - 7 / 0,70
Stanisław Kornaszewski (orliki młodsze) - 7 / 0,70
Wiktor Król (orliki młodsze) - 7 / 0,70
22. Adam Białkowski (orliki starsze) - 6 / 0,75
Julia Mikołajczak (dziewczyny) - 6 / 0,75
Sylwia Jędrzejczyk (dziewczyny) - 6 / 0,75
Szymon Chudy (trampkarze) - 6 / 0,75
26. Artur Kaczmarek (juniorzy młodsi) - 6 / 0,60
Klaudiusz Filipiak (juniorzy młodsi) - 6 / 0,60
Michał Kościelniak (orliki młodsze) - 6 / 0,60
29. Jędrzej Kujawa (trampkarze) - 5 / 0,63
30. Witold Moroz (orliki młodsze) - 5 / 0,50
31. Paweł Łączny (Polonia II) - 5 / 0,33
32. Michał Wawszczak (Polonia) - 5 / 0,31
33. Jan Kiel (orliki starsze) - 4 / 0,50
34. Kacper Szymczak (młodzicy) - 4 / 0,40
Karol Kaźmierczak (juniorzy młodsi) - 4 / 0,40
36. Damian Buczma (Polonia+Polonia II) - 4 / 0,27
Krystian Pawlak (Polonia+Polonia II) - 4 / 0,27
38. Krzysztof Wolkiewicz (Polonia) - 4 / 0,25
Maciej Kononowicz (Polonia) - 4 / 0,25
40. Agata Ratajczak (dziewczyny) - 3 / 0,38
Filip Łasocha (żaki) - 3 / 0,38
Marcin Typański (trampkarze) - 3 / 0,38
43. Kacper Grabowski (młodzicy) - 3 / 0,30
44. Dominik Baziór (Polonia II) - 3 / 0,20
Kamil Krajewski (Polonia II) - 3 / 0,20
46. Jakub Malusiak (trampkarze) - 2 / 0,25
Jakub Szablewski (żaki) - 2 / 0,25
Maciej Jóźwiak (trampkarze) - 2 / 0,25
Mikołaj Bartkowiak (orliki starsze) - 2 / 0,25
Mikołaj Zys (trampkarze) - 2 / 0,25
Roksana Wojtecka (dziewczyny) - 2 / 0,25
Wojciech Piechota (orliki starsze) - 2 / 0,25
53. Kacper Gołębiewski (młodzicy) - 2 / 0,20
Marcin Malusiak (juniorzy młodsi) - 2 / 0,20
Mateusz Wujek (młodzicy) - 2 / 0,20
56. Adrian Błaszak (Polonia II) - 2 / 0,13
Jakub Wiśniewski (Polonia II) - 2 / 0,13
Krzystzof Błędkowski (Polonia II) - 2 / 0,13
Łukasz Przybyłek (Polonia II) - 2 / 0,13
Marek Błachowicz (Polonia II) - 2 / 0,13
Mateusz Pluciński (Polonia II) - 2 / 0,13
Michał Okninski (Polonia II) - 2 / 0,13
Piotr Loba (Polonia) - 2 / 0,13
64. Anna Regulska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Daria Sroczyńska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Dawid Lisiewicz (orliki starsze) - 1 / 0,13
Jagoda Zielińska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Kacper Lewicz (orliki starsze) - 1 / 0,13
Kamil Każmierczak (żaki) - 1 / 0,13
Kamila Wiśniewska (dziewczyny) - 1 / 0,13
Mikołaj Janicki (trampkarze) - 1 / 0,13
Mikołaj Radziejewski (orliki starsze) - 1 / 0,13
Monika Purgał (dziewczyny) - 1 / 0,13
Patrycja Kowańdy (dziewczyny) - 1 / 0,13
Piotr Skrobosiński (trampkarze) - 1 / 0,13
76. Bartosz Nowak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Grzegorz Filipiak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Jakub Kurasiński (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Jakub Kusik (orliki młodsze) - 1 / 0,10
Jan Kasprzyk (orliki młodsze) - 1 / 0,10
Kacper Furmanek (młodzicy) - 1 / 0,10
Karol Witucki (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
Mateusz Nyczak (juniorzy młodsi) - 1 / 0,10
84. Dominik Mucha (Polonia II) - 1 / 0,07
Jakub Kusik (Polonia II) - 1 / 0,07
Łukasz Ratajczak (Polonia II) - 1 / 0,07
Marek Matysiak (Polonia II) - 1 / 0,07
Mateusz Chudy (Polonia II) - 1 / 0,07
Piotr Leporowski (Polonia II) - 1 / 0,07
Przemysław Warot (Polonia II) - 1 / 0,07
Radosław Czech (Polonia II) - 1 / 0,07
92. Maciej Gendek (Polonia) - 1 / 0,06
Paweł Przybyłek (Polonia) - 1 / 0,06
Tomasz Bekas (Polonia) - 1 / 0,06
Najnowsze aktualności
-
20.08.2015
Piotr Łęgosz poprowadzi mecz ze Spartą
Piotr Łęgosz z Włocławka będzie sędzią głównym spotkania 3 kolejki III ligi sezonu 2015/16 w którym Polonia Środa podejmować będzie na własnym boisku Spartę Brodnica. Na liniach asystować mu będą Dariusz Łęgosz i Adrian Rybowicz.
-
20.08.2015
Wygrali z Lechią Kostrzyn (2003)
W środę 19 sierpnia na górnym boisku CTP doszło do meczu kontrolnego pomiędzy Polonia Środa rocznikiem 2003, którzy to chłopcy od nowego sezonu będą występować w kategorii młodzik starszy, a ich rówieśnikami z kostrzyńskiej Lechii. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 18:30 i podzielony został na trzy części, a każda z nich składała się z 25 minut.
-
20.08.2015
Zespoły Polonii po obozach
W dniach 10-16 sierpnia, trzy drużyny z grup młodzieżowych średzkiej Polonii, przebywali na obozie przygotowawczym w nadmorskiej Ustce. Na obóz udali się piłkarze z roczników – 2003, 2004 oraz 2005, tworząc grupę 56 osób plus opiekunowie. Chłopcy trenowali dwa razy dziennie. Poranny trening o godzinie 9:00, natomiast popołudniowy rozpoczynał się o godzinie 15:00. Łącznie średzcy zawodnicy trenowali dziewięć razy, a w międzyczasie korzystali z walorów polskiego morza oraz innych atrakcji, które były zaplanowane podczas tygodniowego zgrupowania. Jedną z tych atrakcji było wieczorne ognisko z kiełbaskami na trenie ośrodka „Niezapominajka”. Ośrodek ten na swoim terenie ma dodatkowo kilka boisk do siatkówki oraz mini piłki nożnej z których nasi piłkarze bardzo chętnie i często korzystali. W sobotę wszystkie grupy udały się na basen do pięciogwiazdkowego hotelu Grand Lubicz, który mieścił się niedaleko od ośrodka w którym odbywało się zgrupowanie polonistów. Każda z drużyn podczas obozu rozegrała kilka spotkań kontrolnych.
-
19.08.2015
Tradycyjne spotkanie ze sponsorami
W poniedziałek 17 sierpnia w Hotelu Szablewski odbyło się tradycyjne przedsezonowe spotkanie władz naszego Klubu z władzami miasta i powiatu oraz ze sponsorami zrzeszonymi w Klubie Partnera Piłka i Biznes.
-
19.08.2015
Julia Mikołajczak powołana na turniej w Białorusi
Zawodniczka Polonii Środa Julia Mikołajczak została powołana do reprezentacji Polski kobiet do lat 17 na międzynarodowy turniej UEFA WU 17 Preparatory Tournament który odbędzie się na Białorusi w dniach od 30 sierpnia do 8 września 2015 roku.
-
18.08.2015
O kolejne punkty ze Spartą
W najbliższy weekend odbędzie się trzecia kolejki III ligi. Piłkarze Polonii Środa tym razem podejmować będą na własnym boisku zespół Sparty Brodnica. Rywal obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli ale trzeba pamiętać że Sparta rozegrała tylko jedno spotkanie: z Lechem II Poznań we Wronkach remisując 0:0.
-
16.08.2015
Pewna wygrana ze Średzkim LZS
W towarzyskim spotkaniu Polonia Środa pokonała reprezentację średzkich LZS-ów 8:0 (2:0). Bramki dla Polonii zdobyli: Dawid Chąpiński, Adrian Olczyk cztery i Krystian Olczyk trzy.
-
16.08.2015
M. Bekas: dziękuję zawodnikom za zaangażowanie
Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem przeprowadzonego zaraz po meczu drugiej kolejki III ligi z Wartą Poznań przegranym przez nasz zespół 2:1.























































