07.12.2012
88 bramek orlików mlodszychRunda jesienna w wykonaniu orlików młodszych którzy rozwijają się pod okiem Mariusza Kułaka, rozpoczęła się w sierpniu, kiedy to orliki wyjechali na obóz piłkarski do Pobierowa gdzie mogli doskonalić swoje umiejętności. Podczas tygodniowego obozu chłopcy ze Środy rozegrali 3 mecze kontrolne, pierwszy z nich to mecz z drużyną Mazur Karczew, wygrany przez naszych zawodników, drugi to spotkanie z drużyną AP Płock, mimo że rywale byli starsi to poloniści poradzili sobie z przeciwnikiem. Trzecim meczem kontrolnym była rywalizacja z miejscową drużyną Jantar Ustka. Gospodarze nie stawiali większy problemów i Polonia Środa wygrała ten mecz bardzo wysoko.
Po powrocie z obozu piłkarze orlika młodszego rozegrali kolejne sparingi, wszystkie wygrywając. Pierwszym sparing partnerem była drużyna Victorii Warszawa, która nie poradziła sobie z naszymi młodymi zdolnymi piłkarzami, drugim rywalem byli rówieśnicy z Chojnika Jelenia Góra którzy także zostali pokonani przez średnian. Do Środy Wlkp. na sparing przed jesiennymi rozgrywkami przyjechali także piłkarze z Lechii Kostrzyn. Po wyrównanym początku meczu, Lechia ostatecznie przegrała. Ostatnim rywalem tuż pierwszym meczem ligowym była drużyna prowadzona przez Marcina Lecieja czyli drużyna orlika starszego. Mimo że starsi to nie potrafili zatrzymać rozpędzonych jak lokomotywa zawodników orlika młodszego i ostatecznie mecz zakończył się dwucyfrowym wynikiem na korzyść piłkarzy Mariusza Kułaka.
Przygotowanie do ligi było bardzo dobre i tak też zapowiadały się rozgrywki ligowe, gdzie piłkarze z rocznika 2003 zostali przypisani do grup nr 5 z drużynami Szóstki II Śrem, Przemysława Poznań, Poznaniaka Poznań, Polonii dziewczyny Poznań oraz Unii Swarzędz.
Pierwszy mecz ligowy rozegrany został na wyjeździe, poloniści udali się do Śremu po pierwsze punkty. Tak też się stało i po ostatnim gwizdku sędziego Polonia świętowała pierwsze 3 pkt. w rundzie jesiennej wygrywając z Szóstką Śrem aż 9:2. Drugi mecz ligowy rozegrany został na Centrum Treningowym Polonii z Przemysławem Poznań. Poznańska drużyna na długo zapamięta ten mecz ponieważ przegrali 16:0. Trzeci mecz zapowiadał się ciekawie, w wyjazdowym spotkaniu z Poznaniakiem Poznań Nasi chłopcy poczuli się zbyt pewnie i był to jedyny przegrany mecz w tej rundzie. Mimo że do samego końca poloniści walczyli o lepszy wynik to gospodarze wygrali 3:1.
Czwarta kolejka i kolejny wyjazd do Poznania, tym razem Polonia Środa grała z imienniczką z Poznania w której grają dziewczyny. Średzka Polonia poradziła sobie z dziewczynami z Poznania wygrywając 10:0. Ostatnim meczem pierwszej rundy był pojedynek z Unią Swarzędz na boisku orlik w Środzie przy ul Witosa. Unia nie dała rady sprostać tempu narzuconemu przez Polonię i musiała uznać wyższość gospodarza. Polonia wygrała to spotkanie 10:3.
Następny mecz rozpoczynał rundę rewanżową, i do Środy przyjechała drużyna Szóstki Śrem. Podobnie jak w pierwszy meczu, zawodnicy ze Śremu nie poradzili sobie z Polonią i to spotkanie także wygrali piłkarze ze Środy, pokonując gości 10:2. Siódmy mecz rundy jesiennej a drugi mecz rundy rewanżowej Polonia rozegrała w Poznaniu z Przemysławem. Mimo iż od początku spotkania gospodarze prowadzili wyrównany futbol to ostatecznie poloniści wygrali 8:0. Następny i zarazem najważniejszy mecz, który decydował o pierwszym miejscu to mecz z Poznaniakiem Poznań. Poloniści aby myśleć o pierwszym miejscu musieli wygrać ten mecz minimum 3 bramową różnicą. Wiedzieli o co walczą więc nie potrzebowali dodatkowej motywacji. Po ostatnim gwizdku sędziego rozległy się głośne okrzyki radości ze strony średzkich zawodników i kibiców. Polonia gładko wygrała z Poznaniakiem aż 7:1, tracąc jedyną bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Po tym meczu Polonia awansowała na fotel lidera i do końca już z niego nie zeszła. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze. Pierwszy z nich to rewanż z Polonią dziewczyny Poznań na własnym boisku. W tym meczu Polonia Środa miała znaczną przewagę co także dało przełożenie na wynik końcowy – 10:1 dla Polonii ze Środy Wlkp. Ostatni mecz, ostatnie zmagania ligowe przed przerwą zimową to mecz z Unią Swarzędz na obcym terenie. Polonia jechała na ten mecz w roli faworyta. Jak na faworyta przystało udowodnili, że zasługują na pierwsze miejsce w swojej grupie i bez większych problemów pokonali swarzędzką Unią aż 7:0.
Była to bardzo ciekawa liga i mimo że od początku Polonia brana była jako faworyt tych rozgrywek to przez porażkę z Poznaniakiem dało to troszkę smaczku i dodatkowej rywalizacji w całej grupie a kibice na tym zyskali.
Poloniści w rundzie jesiennej podczas rozegranych 10 meczy ligowych zdobyli 88 bramek tracąc przy tym tylko 12.
W przerwie zimowej zawodnicy orlika młodszego mają zaplanowane już turnieje halowe w których będą mogli rywalizować z drużynami z całej polski a nawet zagranicy a także przewidziany jest obóz piłkarski w Pobierowie.
Klasyfikacja strzelców
Adam Rozwora - 22
Kacper Cyka - 15
Aleksander Kluczyński - 14
Marcel Scholz - 8
Stasiu Kornaszewski - 7
Wiktor Król - 7
Michał Kościelniak - 6
Witek Moroz - 5
Jasiu Kasprzyk - 1
Kuba Kusik - 1
samobójcze - 2
Ilość rozegranych meczy
Cyka Kacper - 10
Dolata Marek - 9
Dubiński Marcel - 2
Dziadek Mateusz - 8
Florczak Jakub - 5
Frach Kacper - 5
Hulewicz Michał - 9
Kasprzyk Jan - 10
Kluczyński Aleksander - 10
Kornaszewski Stanisław - 10
Kościelniak Michał – 8
Król Wiktor - 9
Kusik Kuba - 10
Łopatka Sebastian - 9
Maćkowiak Jakub - 7
Moroz Witold - 10
Półrolniczak Filip - 6
Rozwora Adam - 10
Scholz Marcel - 7
Tabaczka Kamil - 2
Najnowsze aktualności
-
11.10.2014
Kolejna porażka rezerw
W meczu 8 kolejki A klasy drugi zespół Polonii Środa udał się do Czerniejewa aby zmierzyć się z tamtejszymi Czarnymi. Ze względu na nieobecność trenera Mariusza Bekasa zespół w tym meczu poprowadził jego asystent Marcin Duchała.
-
11.10.2014
Wyniki 11 kolejki III ligi
Poniżej prezentujemy wyniki meczów sobotnich 11 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej.
-
10.10.2014
Grają poloniści
Po raz kolejny swoje mecze w weekend rozegrają prawie wszystkie zespoły Polonii Środa. Tym razem odbędzie się osiem spotkań z czego tylko dwa na boiskach w Środzie, a reszta na wyjeździe.
-
10.10.2014
Polonistki zagrają z Olimpem
Kobiecy zespół Polonii Środa występujący na co dzień w drugiej lidze kobiet w grupie kujawsko pomorskiej w kolejnym spotkaniu ligowym będzie podejmować na swoim boisku drużynę Olimpu Gościno. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę na górnym boisku Centrum Treningowego Polonii o godzinie 13:00.
-
10.10.2014
Zapowiedź 11 kolejki III ligi
Przed nami jedenasta kolejka III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. W ciągu dwóch dni odbędzie się dziewięć spotkań na dziewięciu stadionach.
-
09.10.2014
Eliasz Pawlak sędzią meczu z Lechem II
Eliasz Pawlak ze Śremu poprowadzi niedzielny mecz III ligi w którym Polonia Środa podejmować będzie na własnym boisku Lecha II Poznań. Asystować na liniach mu będą panowie Wiśniewski i Stankowski, a sędzią technicznym będzie Radosław Falgier. Cała czwórka reprezentuje kolegium sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
-
08.10.2014
Przyjdź na mecz i wygraj z nami!
Dla wszystkich sympatyków Polonii Środa którzy przyjdą i zakupią bilet na niedzielny mecz jedenastej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej pomiędzy naszą Polonią Środa, a drugim zespołem Lecha Poznań tradycyjnie już nasi sponsorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.
-
08.10.2014
Z Lechem II w niedzielę
W niedzielę 12 października o godzinie 16:00 piłkarze trzecioligowej Polonii Środa rozegrają swoje spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie drugi zespół Lecha Poznań.






















































