19.11.2013
6 miejsce orlików młodszych w ŚremieW sobotę orliki młodsze naszego klubu zagrały na turnieju halowym w Śremie gdzie gospodarzem turnieju był UKS Śrem. Był to już drugi turniej chłopców z rocznika 2004 w tym roku. Do Śremu przyjechały takie drużyny jak: KS Canarinhos Skórzewo, KS Koziołek Poznań, TMS Suchary Suchy Las, Warta Poznań, Orlik Poznań, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Kotwica Kórnik. Zespół UKS Śrem jako gospodarz wystawił w turnieju dwie swoje drużyny: UKS Śrem biały i UKS Śrem zielony.
Zespoły podzielone zostały na dwie grupy A i B. Czas trwania meczu 1x10 min. W grupach mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” W czasie trwania turnieju miedzy meczami odbywały się też konkurencję indywidualne takie jak: konkurs żonglerki, rzutów karnych czy oddania strzału do celu. Każdy z trenerów mógł wystawić do każdej konkurencji po dwóch swoich podopiecznych.
Pierwszy mecz nasz zespół zagrał z Tarnowiakiem Tarnowo Podgórne. Już w pierwszej minucie powinno być 1-0 dla Polonii, ale piłka po strzale A. Krotofila odbiła się od słupka. Nasz zespół odważnie grał całe spotkanie i przeważał, ale niestety stracił bramkę po samobójczym trafieniu, gdy zawodnicy z Tarnowa wykonywali rzut różny. Polonia musiała uznać wyższość rywali w tym spotkaniu. Do drugiego meczu z Orlikiem Poznań poloniści przystąpili jeszcze bardziej zmotywowani. Widać było to na boisku. To nasz zespół bardziej zagrażał bramce zawodników z Poznania, ale znów wystarczyła jedna akcja Orlika Poznań i błąd w defensywie, aby przegrać to spotkanie wynikiem 1-0. Nadal Polonia była bez punktów a przegrała drugi raz mecz, w którym była zespołem lepszym. W trzeciej kolejce nasz zespół mierzył się z dobrze znaną Kotwicą Kórnik. Zawodnicy z Kórnika bronili się praktycznie przez 7 min do momentu, gdy jeden z naszych zawodników a konkretnie bramkarz za faul przed polem karnym musiał zejść z boiska na 2 min kary. W przewadze Kotwica strzeliła bramkę i wyszła na prowadzenie. W ostatnich sekundach meczu R. Rubach strzelił bramkę na remis, z którego nasz zespół nie był zadowolony. W tym meczu zawodnicy Polonii nie wykorzystali mnóstwo sytuacji na zdobycie bramki. Jeżeli nie strzela się bramki z dwóch metrów to jak ma się wygrać mecz. W ostatnim pojedynku w grupie Polonia nie mając nic do stracenia wygrała pewnie z UKS Śrem Zielony 2-0 po bramkach A. Krotofila i R. Rubacha.
W grupie Polonia z 4pkt zajęła 3 miejsce za Tarnowiakiem i Orlikiem Poznań. Za polonistami uplasowała się Kotwica Kórnik i UKS Śrem Zielony. W grupie A na trzecie miejsce zajęła drużyna TMS Suchary Suchy Las i z tą drużyną właśnie nasz zespół rozegrał mecz o 5 miejsce w turnieju. W meczu tym pełnym walki i zaangażowania znów Polonia miała przewagę, ale nie umiała tego udokumentować zdobyciem bramki. Okazje swoje miał A. Krotofil, który strzelał niecelnie. Kiedy wydawało się że rozstrzygnięcie nastąpi w rzutach karnych na 40 sekund przed kończącą syreną nasz zespół stracił bramkę i ostatecznie zajął 6 miejsce w turnieju. W konkurencji: „ strzał do celu” na 20 startujących zawodników drugie miejsce zajął R. Rubach a trzecie N. Dymski obaj wychowankowie Polonii. Szóste miejsce naszego zespołu jest i tak dobrym wynikiem na tle tak silnych drużyn występujących w turnieju. W naszych szeregach zabrakło skuteczności. Gdyby Średzianie wykorzystali te wszystkie przestrzelone sytuacje to można było pokusić się o miejsce na podium. Świadczy o tym ilość strzelonych bramek- zaledwie 3. Cieszy natomiast to, że nasza młoda drużyna straciła zaledwie 4 bramki w turnieju, co jest zasługą w większości dobrze spisującego się w bramce F. Łuczaka.
W Śremie zagrali: F. Łuczak, R. Rubach, F. Łasocha, D. Boniecki, J. Lammel, A. Krotofil, S. Balcerzak, N. Dymski
Najnowsze aktualności
-
05.10.2020
Rozgromili Piasta (2005)
W sobotę 3 października o godzinie 16.00 zespół juniorów młodszych Polonii Środa podejmował u siebie zespół Piasta Łubowo.
-
05.10.2020
Bezbramkowy remis z Reissem (2006)
W 7 kolejce ligowej poloniści z rocznika 2006 podejmowali na własnym boisku Akademię Piłkarską Reissa Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.
-
05.10.2020
Pewna wygrana z Liderem (2009)
Kolejny mecz mają za sobą zawodnicy rocznika 2009, którzy tym razem rywalizowali na własnym boisku z Liderem Swarzędz.
-
05.10.2020
Polonia na fotelu lidera (2007)
Mecz 6 kolejki wielkopolskiej ligi trampkarza 2007 rozegraliśmy w Lesznie z miejscową Polonią.
-
05.10.2020
Sporo bramek z Huraganem (2010)
W minioną sobotę rocznik 2010 rozegrał mecz ligowy w Pobiedziskach z miejscowym Huraganem. Spotkanie rozpoczęło się paroma dobrymi akcjami ze strony Polonistów lecz zabrakło skuteczności. Dopiero po pięknym strzale z dystansu Adama Kłopockiego wynik się otworzył. Jednak gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Do 15 minuty było 1:1. W 20 minucie bardzo dobrze znalazł się sytuacyjnie w polu karnym Kamil Sarnowski i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Chwilę później ten sam zawodnik indywidualnie wykończył akcję zespołu i wynik do połowy wskazywał 1:3 dla Polonii.
-
05.10.2020
Gry kontrolne z Gromem (2013)
W niedzielne przedpołudnie na obiektach Centrum Treningowego Polonii Środa Żaki Młodsze rozegrały mecze sparingowe z drużyną Gromu Plewiska.
-
05.10.2020
Udany turniej dziewczynek (U13)
W niedzielę o godzinie 10.30 w Koninie odbył się drugi Turniej w kategorii U13 kobiet. Wzięło w nim udział pięć zespołów: KS Polonia Środa Wielkopolska, KS Grom Wolsztyn (5:1 ), KKPK Medyk Konin (0:0), Warta Poznań (1:1) i AZS UAM Poznań (8:0).
-
05.10.2020
Zwycięstwo z Polonią Leszno (2001/03)
W sobotę 03.10.2020 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Polonii Leszno. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 2-0. Bramki dla Polonii strzelił Dawid Kropski - 1, Adrian Cukrowski - 1.
























































