OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.11.2013

6 miejsce orlików młodszych w Śremie

W sobotę orliki młodsze naszego klubu zagrały na turnieju halowym w Śremie gdzie gospodarzem turnieju  był UKS Śrem. Był to już drugi turniej chłopców z rocznika 2004 w tym roku. Do Śremu przyjechały takie drużyny jak: KS Canarinhos Skórzewo, KS Koziołek Poznań, TMS Suchary Suchy Las, Warta Poznań, Orlik Poznań, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Kotwica Kórnik. Zespół UKS Śrem jako gospodarz wystawił w turnieju dwie swoje drużyny: UKS Śrem biały i UKS Śrem zielony. 

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy A i B. Czas trwania meczu 1x10 min. W grupach mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” W czasie trwania turnieju miedzy meczami odbywały się też konkurencję indywidualne takie jak: konkurs żonglerki, rzutów karnych czy oddania strzału do celu. Każdy z trenerów mógł wystawić do każdej konkurencji po dwóch swoich podopiecznych.

Pierwszy mecz nasz zespół zagrał z Tarnowiakiem Tarnowo Podgórne. Już w pierwszej minucie powinno być 1-0 dla Polonii, ale piłka po strzale A. Krotofila odbiła się od słupka. Nasz zespół odważnie grał całe spotkanie i przeważał, ale niestety stracił bramkę po samobójczym trafieniu, gdy zawodnicy z Tarnowa wykonywali rzut różny. Polonia musiała uznać wyższość rywali w tym spotkaniu. Do drugiego meczu z Orlikiem Poznań poloniści przystąpili jeszcze bardziej zmotywowani. Widać było to na boisku. To nasz zespół bardziej zagrażał bramce zawodników z Poznania, ale znów wystarczyła jedna akcja Orlika Poznań i błąd w defensywie, aby przegrać to spotkanie wynikiem 1-0. Nadal Polonia była bez punktów a przegrała drugi raz mecz, w którym była zespołem lepszym. W trzeciej kolejce nasz zespół mierzył się z dobrze znaną Kotwicą Kórnik. Zawodnicy z Kórnika bronili się praktycznie przez 7 min do momentu, gdy jeden z naszych zawodników a konkretnie bramkarz za faul przed polem karnym musiał zejść z boiska na 2 min kary. W przewadze Kotwica strzeliła bramkę i wyszła na prowadzenie. W ostatnich sekundach meczu R. Rubach strzelił bramkę na remis, z którego nasz zespół nie był zadowolony. W tym meczu zawodnicy Polonii nie wykorzystali mnóstwo sytuacji na zdobycie bramki. Jeżeli nie strzela się bramki z dwóch metrów to jak ma się wygrać mecz. W ostatnim pojedynku w grupie Polonia nie mając nic do stracenia wygrała pewnie z UKS Śrem Zielony 2-0 po bramkach A. Krotofila i R. Rubacha.

W grupie Polonia z 4pkt zajęła 3 miejsce za Tarnowiakiem i Orlikiem Poznań. Za polonistami uplasowała się Kotwica Kórnik i UKS Śrem Zielony. W grupie A na trzecie miejsce zajęła drużyna TMS Suchary Suchy Las i z tą drużyną właśnie nasz zespół rozegrał mecz o 5 miejsce w turnieju. W meczu tym pełnym walki i zaangażowania znów Polonia miała przewagę, ale nie umiała tego udokumentować zdobyciem bramki. Okazje swoje miał A. Krotofil, który strzelał niecelnie. Kiedy wydawało się że rozstrzygnięcie nastąpi w rzutach karnych na 40 sekund przed kończącą syreną nasz zespół stracił bramkę i ostatecznie zajął 6 miejsce w turnieju. W konkurencji: „ strzał do celu” na 20 startujących zawodników drugie miejsce zajął R. Rubach a trzecie N. Dymski obaj wychowankowie Polonii. Szóste miejsce naszego zespołu jest i tak dobrym wynikiem na tle tak silnych drużyn występujących w turnieju. W naszych szeregach zabrakło skuteczności. Gdyby Średzianie wykorzystali te wszystkie przestrzelone sytuacje to można było pokusić się o miejsce na podium. Świadczy o tym ilość strzelonych bramek- zaledwie 3. Cieszy natomiast to, że nasza młoda drużyna straciła zaledwie 4 bramki w turnieju, co jest zasługą w większości dobrze spisującego się w bramce F. Łuczaka.

W Śremie zagrali: F. Łuczak, R. Rubach, F. Łasocha, D. Boniecki, J. Lammel, A. Krotofil, S. Balcerzak, N. Dymski

Najnowsze aktualności

  • 12.10.2020

    Wysoka porażka rezerw

    W sobotę 10 października druga drużyna Polonii rozegrała kolejny mecz ligowy. Tym razem zmierzyła  się z faworyzowanym Piastem Kobylnica i to na jego boisku. Poloniści wzmocnieni tylko jednym zawodnikiem z pierwszego zespołu i z  pięcioma piłkarzami urodzonymi w 2003 roku musieli stawić czoła doświadczonym i ogranym w piłce seniorskiej rywalom.

  • 10.10.2020

    Seria bez porażki nadal trwa

    W sobotę 10 października na Stadionie Średzkim kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze Polonii Środa. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego był zespół Unii Swarzędz.

  • 09.10.2020

    Grają poloniści

    Zapraszamy na Stadion  Średzki gdzie w weekend możecie przeżyć emocje piłkarskie.

    Kalendarz spotkań zespołów Polonii Środa na najbliższy weekend:

  • 07.10.2020

    Weekend w doborowym towarzystwie (2011)

    W miniony weekend drużyna Polonii Środa rocznik 2011 udała się na międzynarodowy turniej Estima Cup do Nowej Rudy. Podczas dwudniowej rywalizacji Nasi piłkarze mieli okazję konkurować z czołowymi Akademiami Piłkarskimi w kraju. Ależ to były emocje! Rywalizacja z Górnikiem Zabrze, Wisłą Kraków, FC Barca Academy czy Zagłębiem Lubin to dla podopiecznych Trenera Grzegorza Burchackiego duże wyzwanie.

  • 07.10.2020

    Nadzwyczajne Walne zebranie Zarządu

    ‼️UWAGA‼️
    Zarząd Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Klubu Sportowego Polonia Środaw dniu 23 października 2020 roku o godzinie 19.00 w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej, ul. 20 Października 30.
    Walne zostało zwołane z inicjatywy Zarządu Klubu i ma na celu wprowadzenie zmian w statucie klubu dotyczące uaktualnienia kodów PKD oraz rozszerzenie formy działalności gospodarczej klubu.
    Zarząd także będzie proponował wprowadzenie nowych celów działalności klubu.

     

  • 06.10.2020

    Derbowy pojedynek z Unią

    W sobotę 10 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zagra ponownie na własnym boisku a rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego będzie Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, a oba zespoły po raz ostatni w lidze miały okazję się spotkać w sezonie 2015/16.

  • 06.10.2020

    Polonia Cup dla żaków (2012)

    W niedzielę 04.10 na boisku głównym podopieczni Trenerów Radosław Falgiera i Adriana Błaszaka rozegrali turniej Polonia Cup podczas którego mierzyli się z zespołami Warta Poznań, MOS Dwójka Gubin oraz Akademia Reissa Poznań.

  • 05.10.2020

    Pierwsza porażka rezerw

    Pierwszej porażki doznała w tym sezonie druga drużyna Polonii. Nasi młodzi piłkarze w  swoim ósmym meczu ligowym ulegli w niedzielę  na własnym boisku Płomieniowi Nekla. Jak często się w takich sytuacjach określa, była to porażka na własne życzenie. Poloniści bowiem zdecydowanie górowali nad swoimi rywalami, większość czasu przebywali na ich połowie  ale niestety nie potrafili pokonać bramkarza gości. Ta sztuka nie udała im się nawet z rzutu karnego, którego obronił bramkarz Płomienia. Został on zresztą bohaterem  całego meczu, ponieważ  kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. Jego koledzy raptem parokrotnie znaleźli się pod naszą bramką, a przy jedynej bramce, jaką zdobyli  w tym meczu mieli furę szczęścia, bo   po rykoszecie od nóg jednego z polonistów piłka wpadła do naszej bramki.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.