OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.11.2013

6 miejsce orlików młodszych w Śremie

W sobotę orliki młodsze naszego klubu zagrały na turnieju halowym w Śremie gdzie gospodarzem turnieju  był UKS Śrem. Był to już drugi turniej chłopców z rocznika 2004 w tym roku. Do Śremu przyjechały takie drużyny jak: KS Canarinhos Skórzewo, KS Koziołek Poznań, TMS Suchary Suchy Las, Warta Poznań, Orlik Poznań, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Kotwica Kórnik. Zespół UKS Śrem jako gospodarz wystawił w turnieju dwie swoje drużyny: UKS Śrem biały i UKS Śrem zielony. 

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy A i B. Czas trwania meczu 1x10 min. W grupach mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” W czasie trwania turnieju miedzy meczami odbywały się też konkurencję indywidualne takie jak: konkurs żonglerki, rzutów karnych czy oddania strzału do celu. Każdy z trenerów mógł wystawić do każdej konkurencji po dwóch swoich podopiecznych.

Pierwszy mecz nasz zespół zagrał z Tarnowiakiem Tarnowo Podgórne. Już w pierwszej minucie powinno być 1-0 dla Polonii, ale piłka po strzale A. Krotofila odbiła się od słupka. Nasz zespół odważnie grał całe spotkanie i przeważał, ale niestety stracił bramkę po samobójczym trafieniu, gdy zawodnicy z Tarnowa wykonywali rzut różny. Polonia musiała uznać wyższość rywali w tym spotkaniu. Do drugiego meczu z Orlikiem Poznań poloniści przystąpili jeszcze bardziej zmotywowani. Widać było to na boisku. To nasz zespół bardziej zagrażał bramce zawodników z Poznania, ale znów wystarczyła jedna akcja Orlika Poznań i błąd w defensywie, aby przegrać to spotkanie wynikiem 1-0. Nadal Polonia była bez punktów a przegrała drugi raz mecz, w którym była zespołem lepszym. W trzeciej kolejce nasz zespół mierzył się z dobrze znaną Kotwicą Kórnik. Zawodnicy z Kórnika bronili się praktycznie przez 7 min do momentu, gdy jeden z naszych zawodników a konkretnie bramkarz za faul przed polem karnym musiał zejść z boiska na 2 min kary. W przewadze Kotwica strzeliła bramkę i wyszła na prowadzenie. W ostatnich sekundach meczu R. Rubach strzelił bramkę na remis, z którego nasz zespół nie był zadowolony. W tym meczu zawodnicy Polonii nie wykorzystali mnóstwo sytuacji na zdobycie bramki. Jeżeli nie strzela się bramki z dwóch metrów to jak ma się wygrać mecz. W ostatnim pojedynku w grupie Polonia nie mając nic do stracenia wygrała pewnie z UKS Śrem Zielony 2-0 po bramkach A. Krotofila i R. Rubacha.

W grupie Polonia z 4pkt zajęła 3 miejsce za Tarnowiakiem i Orlikiem Poznań. Za polonistami uplasowała się Kotwica Kórnik i UKS Śrem Zielony. W grupie A na trzecie miejsce zajęła drużyna TMS Suchary Suchy Las i z tą drużyną właśnie nasz zespół rozegrał mecz o 5 miejsce w turnieju. W meczu tym pełnym walki i zaangażowania znów Polonia miała przewagę, ale nie umiała tego udokumentować zdobyciem bramki. Okazje swoje miał A. Krotofil, który strzelał niecelnie. Kiedy wydawało się że rozstrzygnięcie nastąpi w rzutach karnych na 40 sekund przed kończącą syreną nasz zespół stracił bramkę i ostatecznie zajął 6 miejsce w turnieju. W konkurencji: „ strzał do celu” na 20 startujących zawodników drugie miejsce zajął R. Rubach a trzecie N. Dymski obaj wychowankowie Polonii. Szóste miejsce naszego zespołu jest i tak dobrym wynikiem na tle tak silnych drużyn występujących w turnieju. W naszych szeregach zabrakło skuteczności. Gdyby Średzianie wykorzystali te wszystkie przestrzelone sytuacje to można było pokusić się o miejsce na podium. Świadczy o tym ilość strzelonych bramek- zaledwie 3. Cieszy natomiast to, że nasza młoda drużyna straciła zaledwie 4 bramki w turnieju, co jest zasługą w większości dobrze spisującego się w bramce F. Łuczaka.

W Śremie zagrali: F. Łuczak, R. Rubach, F. Łasocha, D. Boniecki, J. Lammel, A. Krotofil, S. Balcerzak, N. Dymski

Najnowsze aktualności

  • 07.12.2020

    Sto bramek orlików (2011)

    Pierwszy zespół orlika 2011 w tym sezonie rozgrywał swoje mecze w pierwszej lidze okręgowej grupy szóstej. Po  rundzie jesiennej zespół zajmuje pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Warto podkreślić że poloniści pokonali wysoko bo aż 5:1 faworyta naszej grupy- Wartę Poznań. Końcowy bilans to 107 zdobytych bramek i zaledwie 6 bramek straconych.

  • 07.12.2020

    Runda jesienna skrzatów młodszych (2015)

    Trwający sezon jest pierwszym dla chłopców z rocznika 2015r. Jest to grupa naborowa, która rozpoczęła regularne zajęcia treningowa na początku września. W rundzie jesiennej jednostki treningowe odbywały się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo każdy mikrocykl był zakończony grą wewnętrzną bądź sparingiem w weekend.

  • 07.12.2020

    Pierwsza runda skrzatów starszych (2014)

    Sezon 2020/2021 jest pierwszym dla chłopców z rocznika 2014r. Jest to grupa naborowa, która rozpoczęła trenować na początku lipca. Zajęcia treningowe w rundzie jesiennej odbywały się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo od września każdy mikrocykl był zwieńczony dodatkową jednostką treningową, która miała charakter gier wewnętrznych, meczu sparingowego lub udziału w turnieju.

  • 03.12.2020

    Intensywna runda żaków (2013)

    W rundzie jesiennej sezonu 2020/21 zawodnicy Polonii Środa Wlkp. z rocznika 2013 reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby. Tydzień treningowy składał się z 3 jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym.

  • 02.12.2020

    Juniorzy kończą rundę (2005)

    Zespół Juniora Młodszego rocznik 2005 pod wodzą trenerów Przemysława Łoniewskiego oraz Kamila Drzewieckiego swoje przygotowania do wiosny 2020 rozpoczął w styczniu  2020 roku. Przez epidemię COVID19 poloniści trenowali do 17 marca. W tym okresie oprócz treningów trzy razy w tygodniu rozegraliśmy 6 sparingów z APR 2006 Poznań, APR 2005 Konin, Przemysław Poznań, Stal Pleszew, Kania Gostyń, Poznańska 13 oraz udział w dwóch Turniejach Halowych. Niestety naszą ciężką pracę wyhamowała epidemia i całkowity zakaz trenowania aż do końca kwietnia.

  • 02.12.2020

    Udana runda młodzików II (2009)

    Drugi zespół młodzików młodszych Polonii Środa nie tak dawno zakończył rundę jesienną sezonu 2020/21. Był to bardzo trudny czas dla naszych młodych podopiecznych. Nie dość że przyszło nam się zmierzyć z pandemią to jeszcze nasz zespół musiał się zmierzyć z przeskokiem z orlika do  młodzika. Była to wielka zmiana dla naszych zawodników. Zmiana nawierzchni , zasad a także trzeba się było uczyć nowych pozycji na boisku.

  • 01.12.2020

    Przegrane baraże juniorów (2004)

    1 lipca 2020 roku zespół juniorów młodszych objął trener Marek Bugajski. Na początku trenowało 8-10 zawodników, dlatego trudno było umówić mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu. Dopiero 16 sierpnia rozegraliśmy jedyny sparing przed ligą (Concordia Murowana Goślina). Od września trenowało już ponad 20 osób, dzięki temu mogliśmy wejść na wyższy poziom treningu i gry.

  • 01.12.2020

    Projekt grupa talent

    Na początku marca KS Polonia Środa Wielkopolska utworzyła dodatkowe treningi dla najbardziej perspektywicznych zawodniczek i zawodników ze swojej Akademii. „Grupa Talent” w początkowej fazie sezonu składała się z następujących roczników: 2010, 2009, 2008, 2007 oraz z drużyny dziewczyn. Treningi prowadzone były przez Trenera Valery Bakhno, legitymującego się licencją UEFA Pro.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.