OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.07.2013

5 miejsce orlików starszych w Zduńskiej Woli

W sobotę 26 lipca grupa chłopców z rocznika 2003, która od tej pory występuje jako Orlik starszy reprezentowała Nasz klub na pierwszym ogólnopolskim turnieju „Mataśka Cup” w Zduńskiej Woli i w zasadzie Nasza drużyna była jedyną spoza woj. Łódzkiego. W turnieju wzięło udział 8  drużyn z czego dwie to drużyny organizatora KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice, także dwie drużyny reprezentowały Wartę Sieradz, a także Victoria Szadek, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Piotrków Trybunalski oraz Polonia Środa Wlkp.

Polonia przypisana została do grupy B z drużyną warty I Sieradz, UKS Piotrków Trybunalski oraz druga drużyna organizatora.

W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Wartą Sieradz i mimo że już na początku spotkania Michał Kościelniak dał prowadzenie dla Polonii to przeciwnicy zdołali wyrównać i dodatkowo wyjść na prowadzenie 2:1. Bramkę na 2:2 ponownie zdobył Michał lecz chwilę później piłkarze z Sieradza znów wyszli na prowadzenie. Bramkę dająca szansę na 1 pkt. dał Witek Moroz który doprowadził do remisu 3:3. W końcówce meczu tuz przed ostatnim gwizdkiem Piłkarze Warty zdobyli bramkę dającą wynik 4:3 dla Sieradza i Polonia zakończyła pierwszy mecz porażką.

W drugim meczu rywalem Polonii była Olimpia II Karsznice która bez problemu pokonana została przez Naszych piłkarzy aż 5:0. Bramki zdobywali – Wiktor Król – 2, Kacper Cyka – 2, Michał Kościelniak 1.

W trzecim meczu Polonia zremisowała 1:1 z drużyną która wygrała turniej – UKS Piotrków Trybunalski. Mecz był bardzo wyrównany, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Witek Moroz.

Niestety Polonia w swojej grupie zajęła 3 miejsce, więc w drugiej fazie turnieju młodzi piłkarze ze Środy rozgrywali mecze z drużynami, które także w zajęły miejsca 3-4 w drugiej grupie.

Po prawie dwu godzinnej przerwie w której chłopcy bardzo się wynudzili przyszło Nam rozegrać mecz z drużyną Victoria Szadek. W tym meczu zabrakło szczęścia. Victoria zdobyła bramkę już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu a wszystko to za sprawą błędu Naszego obrońcy. Chwile później Wiktor Król doprowadził do remisu. Gra wyglądała dobrze, lecz przeciwnicy grali systemem 1-6-0-0, przez co Nasi piłkarze nie mogli przedostać się pod bramkę i musieli próbować strzałów z daleka przez co piłka kilka razy trafiała tylko w poprzeczkę oraz słupek. Rywale przez cały mecz zaledwie dwa razy przeszli pod bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Zabrakło szczęścia i Polonia zanotowała remis 1:1.

W drugim meczu bez problemu poloniści poradzili sobie z drugą drużyną warty Sieradz pokonując ich 3:0. Bramki zdobywali: Kacper Cyka -2, Michał Kościelniak-1 W ostatnim meczu ponownie spotkaliśmy się z Olimpią II Karsznice i ponownie Polonia okazała się lepsza. W dwóch meczach z tą drużyna Polonia zdobyła 11 bramek nie tracąc żadnej. W tym meczu Polonia pokonała 6:0 piłkarzy ze Zduńskiej Woli, a bramki zdobywali: Kacper Cyka-2, Marcel Scholz-3, Michał Kościelniak-1. Ostatecznie Polonia zajęła 5 miejsce.

Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, K. Kusik, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Dolata, G., Kusza, M. Ochowiak, K. Cyka, M. Scholz, M. Kościelniak, W. Król,

Najnowsze aktualności

  • 25.08.2023

    Zwycięstwo z Kotwicą Kórnik (2005)

    W czwartek 24.08.2023 o godz. 19.00. na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała  spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Kotwicy Kórnik. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 2-1. Bramki dla Polonii strzelili: Kacper Kruk - 1, Jakub Łoda - 1.

  • 25.08.2023

    Transmisja z Solca Kujawskiego

    Oczywiście ze spotkania piątej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Unii Solec Kujawski przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 13:45.

  • 24.08.2023

    Wrócić na właściwe tory

    Nie będą mieli zbyt wiele czasu do rozpamiętywania porażki z Elaną Toruń piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Już w najbliższą sobotę poloniści udadzą się do Solca Kujawskiego na pojedynek z tamtejszą Unią. Oba zespoły w zmaganiach trzecioligowych spotykają się ze sobą regularnie a bilans tych pojedynków jest na plus dla średzkiej Polonii. Jak zapowiada sztab szkoleniowy naszego zespołu poloniści zrobią wszystko żeby tak nadal było.

  • 23.08.2023

    Elana zabrała punkty

    Tym razem w środę kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze Polonii Środa. rywale polonistów był kolejny z beniaminków – Elana Toruń a spotkanie odbyło się na Stadionie Średzkim.

  • 23.08.2023

    Nieruchomości Parcela zadomowiły się w Polonii

    Biuro Nieruchomości Parcela przedłużyło współpracę z KS Polonia Środa Wlkp. na sezon 2023/24.

  • 23.08.2023

    Barber Shop Z Włosem przedłuża współpracę

    Do grona firm, które zdecydowały się grać z Polonią w sezonie 2023/24 należy Barber Shop Z Włosem. Salon zlokalizowany przy ulicy Kilińskiego 7 w Środzie Wlkp. to miejsce, które zadba o twoje włosy i zarost.

  • 23.08.2023

    Orlicy zagrali w Kórniku (2014)

    We wtorek zespół orlików młodszych (rocznik 2014) udał się do Kórnika, aby rozegrać grę kontrolną z Kotwicą Kórnik.

  • 22.08.2023

    Żaki zagrały z Meblorzem (2015)

    W sobotę obie grupy rocznika 2015, biała oraz czerwona, udały się do Swarzędza na gry kontrolne z miejscowym Meblorzem. Mimo niesprzyjającej pogody i upałów nasi zawodnicy oraz zawodniczka wykazywali ogromne zaangażowanie podczas spotkań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.