29.07.2013
5 miejsce orlików starszych w Zduńskiej WoliW sobotę 26 lipca grupa chłopców z rocznika 2003, która od tej pory występuje jako Orlik starszy reprezentowała Nasz klub na pierwszym ogólnopolskim turnieju „Mataśka Cup” w Zduńskiej Woli i w zasadzie Nasza drużyna była jedyną spoza woj. Łódzkiego. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z czego dwie to drużyny organizatora KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice, także dwie drużyny reprezentowały Wartę Sieradz, a także Victoria Szadek, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Piotrków Trybunalski oraz Polonia Środa Wlkp.
Polonia przypisana została do grupy B z drużyną warty I Sieradz, UKS Piotrków Trybunalski oraz druga drużyna organizatora.
W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Wartą Sieradz i mimo że już na początku spotkania Michał Kościelniak dał prowadzenie dla Polonii to przeciwnicy zdołali wyrównać i dodatkowo wyjść na prowadzenie 2:1. Bramkę na 2:2 ponownie zdobył Michał lecz chwilę później piłkarze z Sieradza znów wyszli na prowadzenie. Bramkę dająca szansę na 1 pkt. dał Witek Moroz który doprowadził do remisu 3:3. W końcówce meczu tuz przed ostatnim gwizdkiem Piłkarze Warty zdobyli bramkę dającą wynik 4:3 dla Sieradza i Polonia zakończyła pierwszy mecz porażką.
W drugim meczu rywalem Polonii była Olimpia II Karsznice która bez problemu pokonana została przez Naszych piłkarzy aż 5:0. Bramki zdobywali – Wiktor Król – 2, Kacper Cyka – 2, Michał Kościelniak 1.
W trzecim meczu Polonia zremisowała 1:1 z drużyną która wygrała turniej – UKS Piotrków Trybunalski. Mecz był bardzo wyrównany, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Witek Moroz.
Niestety Polonia w swojej grupie zajęła 3 miejsce, więc w drugiej fazie turnieju młodzi piłkarze ze Środy rozgrywali mecze z drużynami, które także w zajęły miejsca 3-4 w drugiej grupie.
Po prawie dwu godzinnej przerwie w której chłopcy bardzo się wynudzili przyszło Nam rozegrać mecz z drużyną Victoria Szadek. W tym meczu zabrakło szczęścia. Victoria zdobyła bramkę już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu a wszystko to za sprawą błędu Naszego obrońcy. Chwile później Wiktor Król doprowadził do remisu. Gra wyglądała dobrze, lecz przeciwnicy grali systemem 1-6-0-0, przez co Nasi piłkarze nie mogli przedostać się pod bramkę i musieli próbować strzałów z daleka przez co piłka kilka razy trafiała tylko w poprzeczkę oraz słupek. Rywale przez cały mecz zaledwie dwa razy przeszli pod bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Zabrakło szczęścia i Polonia zanotowała remis 1:1.
W drugim meczu bez problemu poloniści poradzili sobie z drugą drużyną warty Sieradz pokonując ich 3:0. Bramki zdobywali: Kacper Cyka -2, Michał Kościelniak-1 W ostatnim meczu ponownie spotkaliśmy się z Olimpią II Karsznice i ponownie Polonia okazała się lepsza. W dwóch meczach z tą drużyna Polonia zdobyła 11 bramek nie tracąc żadnej. W tym meczu Polonia pokonała 6:0 piłkarzy ze Zduńskiej Woli, a bramki zdobywali: Kacper Cyka-2, Marcel Scholz-3, Michał Kościelniak-1. Ostatecznie Polonia zajęła 5 miejsce.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, K. Kusik, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Dolata, G., Kusza, M. Ochowiak, K. Cyka, M. Scholz, M. Kościelniak, W. Król,
Najnowsze aktualności
-
28.08.2023
CLJ U-15: Porażka z Lechem (2009)
W meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał kolejny mecz derbowy - tym razem z Lechem Poznań. Mimo ambitnej walki Poloniści musieli uznać wyższość Lecha i ostatecznie przegrali 0:7 (0:3), choć do ostatniego gwizdka dzielnie walczyli o zdobycie choćby jednego gola. Za tydzień nasza drużyna rozegra pierwsze domowe spotkanie - z Lechią Gdańsk.
-
28.08.2023
Zwycięstwo w doliczonym czasie (2008)
W meczu 3. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska po niezwykłych emocjach wygrał 3:2 (1:1) z rocznikiem 2007 SKP Słupca. Poloniści objęli prowadzenie w 26. minucie za sprawą Mikołaja Kowalskiego, ale przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. Tuż po wznowieniu gry SKP zdobył gola dającego prowadzenie, lecz Poloniści dzielnie walczyli o odrobienie strat. Ta sztuka udała się w 79. minucie, kiedy to z rzutu karnego celnie uderzył Mikołaj Kowalski. Kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Poloniści wywalczyli rzut wolny przed polem karnym - jego świetne rozegranie dało gospodarzom upragnione trzy punkty, a z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Patryk Karczewski.
-
28.08.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (26/27.08.2023)
Świetny weekend mają za sobą drużyny akademii Polonii! W trzynastu rozegranych meczach odniosły aż jedenaście zwycięstw, w tym kilka niezwykle okazałych. Aż pięciokrotnie Poloniści zdobyli dwucyfrową liczbę goli!
Najwyższe zwycięstwo odniósł drugi zespół młodzików młodszych, który aż 16:1 wygrał z UKS-em Śrem. Trampkarze młodsi pokonali 12:0 zespół dziewcząt Sparks Poznań, Polonia 2013 wygrała 10:0 z Avią Kamionki 2012, natomiast młodzicy starsi zwyciężyli 10:1 również Avię Kamionki.
Drugiej porażki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 doznali trampkarze starsi, tym razem z Lechem Poznań (0:7). Świetny start w rozgrywkach odnotowali juniorzy starsi, zaś juniorzy młodsi w doliczonym czasie gry zapewnili sobie wygraną w starciu z SKP Słupca.
-
28.08.2023
Pierwsza porażka rezerw
W sobotę swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. Tym razem poloniści udali się do Gruszczyna na spotkanie z Liderem Swarzędz.
-
28.08.2023
W Rzeszowie bez punktów
W piątek zespół kobiet Polonii Środa udał się w daleką podróż na Podkarpacie, by rozegrać drugi mecz ligowy. Naszym rywalem była drużyna z Rzeszowa. Rywal ciężki i wymagający.
-
28.08.2023
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2005)
W niedzielę 27.08.2023 o godz. 13.00. na boisku w Miłosławiu drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Orlika Miłosław. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-1. Bramki dla Polonii strzelili: Kacper Manicki - 1, Oskar Oboda -1, Michał Bańkowski - 1, Kacper Kruk - 1, Jakub Łoda - 1.
-
26.08.2023
Punkty zostały w Solcu Kujawskim
W sobotę 26 sierpnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Solca Kujawskiego aby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Unii. Unici w tym sezonie nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu przegrywając wszystkie cztery ligowe mecze jednak mimo to średzcy szkoleniowcy przestrzegali swój zespół przed hurra optymizmem.
-
25.08.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (26/27.08.2023)
Sezon piłkarski 2023/2024 rozkręca się na dobre, do rozgrywek ligowych przystępują kolejne drużyny akademii. Pierwsze mecze zostały już rozegrane w czwartek i piątek, a w weekend czekają kolejne ogromne emocje!
Swój mecz rozegrali już juniorzy młodsi z rocznika 2008, któzy po bardzo emocjonującym i szybkim meczu wygrali 3:2, decydującego gola strzelając w końcowych fragmentach meczu.
W sobotę drugi mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi, którzy w Popowie zmierzą się z poznańskim Lechem. W niedzielę natomiast kolejny mecz ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych. Po udanym starcie podopieczni Łukasza Żeglenia będą chcieli pójść za ciosem w domowym pojedynku z Nielbą Wągrowiec. Początek tego meczu o godzinie 16:00 na Nowym Stadionie Średzkim.
























































