OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.07.2013

5 miejsce orlików starszych w Zduńskiej Woli

W sobotę 26 lipca grupa chłopców z rocznika 2003, która od tej pory występuje jako Orlik starszy reprezentowała Nasz klub na pierwszym ogólnopolskim turnieju „Mataśka Cup” w Zduńskiej Woli i w zasadzie Nasza drużyna była jedyną spoza woj. Łódzkiego. W turnieju wzięło udział 8  drużyn z czego dwie to drużyny organizatora KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice, także dwie drużyny reprezentowały Wartę Sieradz, a także Victoria Szadek, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Piotrków Trybunalski oraz Polonia Środa Wlkp.

Polonia przypisana została do grupy B z drużyną warty I Sieradz, UKS Piotrków Trybunalski oraz druga drużyna organizatora.

W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Wartą Sieradz i mimo że już na początku spotkania Michał Kościelniak dał prowadzenie dla Polonii to przeciwnicy zdołali wyrównać i dodatkowo wyjść na prowadzenie 2:1. Bramkę na 2:2 ponownie zdobył Michał lecz chwilę później piłkarze z Sieradza znów wyszli na prowadzenie. Bramkę dająca szansę na 1 pkt. dał Witek Moroz który doprowadził do remisu 3:3. W końcówce meczu tuz przed ostatnim gwizdkiem Piłkarze Warty zdobyli bramkę dającą wynik 4:3 dla Sieradza i Polonia zakończyła pierwszy mecz porażką.

W drugim meczu rywalem Polonii była Olimpia II Karsznice która bez problemu pokonana została przez Naszych piłkarzy aż 5:0. Bramki zdobywali – Wiktor Król – 2, Kacper Cyka – 2, Michał Kościelniak 1.

W trzecim meczu Polonia zremisowała 1:1 z drużyną która wygrała turniej – UKS Piotrków Trybunalski. Mecz był bardzo wyrównany, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Witek Moroz.

Niestety Polonia w swojej grupie zajęła 3 miejsce, więc w drugiej fazie turnieju młodzi piłkarze ze Środy rozgrywali mecze z drużynami, które także w zajęły miejsca 3-4 w drugiej grupie.

Po prawie dwu godzinnej przerwie w której chłopcy bardzo się wynudzili przyszło Nam rozegrać mecz z drużyną Victoria Szadek. W tym meczu zabrakło szczęścia. Victoria zdobyła bramkę już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu a wszystko to za sprawą błędu Naszego obrońcy. Chwile później Wiktor Król doprowadził do remisu. Gra wyglądała dobrze, lecz przeciwnicy grali systemem 1-6-0-0, przez co Nasi piłkarze nie mogli przedostać się pod bramkę i musieli próbować strzałów z daleka przez co piłka kilka razy trafiała tylko w poprzeczkę oraz słupek. Rywale przez cały mecz zaledwie dwa razy przeszli pod bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Zabrakło szczęścia i Polonia zanotowała remis 1:1.

W drugim meczu bez problemu poloniści poradzili sobie z drugą drużyną warty Sieradz pokonując ich 3:0. Bramki zdobywali: Kacper Cyka -2, Michał Kościelniak-1 W ostatnim meczu ponownie spotkaliśmy się z Olimpią II Karsznice i ponownie Polonia okazała się lepsza. W dwóch meczach z tą drużyna Polonia zdobyła 11 bramek nie tracąc żadnej. W tym meczu Polonia pokonała 6:0 piłkarzy ze Zduńskiej Woli, a bramki zdobywali: Kacper Cyka-2, Marcel Scholz-3, Michał Kościelniak-1. Ostatecznie Polonia zajęła 5 miejsce.

Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, K. Kusik, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Dolata, G., Kusza, M. Ochowiak, K. Cyka, M. Scholz, M. Kościelniak, W. Król,

Najnowsze aktualności

  • 13.10.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (14/15.10.2023)

    Piątkowym meczem Centralnej Ligi Juniorów U-15 zespoły akademii rozpoczęły piłkarski weekend. Polonia 2009 na własnym boisku przegrała 0:2 z Lechem Poznań, choć jeszcze 10 minut przed końcem meczu był bezbramkowy remis. Goście jednak w końcówce zdołali wbić dwa gole.

    Piłkarski maraton szykuje się nam w sobotę, bo zostanie rozegranych siedem meczów. Polonia 2008 o trzy punkty powalczy w Słupcy, zaś Polonia 2010 w Wągrowcu. W Środzie Wielkopolskiej swoje spotkania rozegrają Polonia 2011 z Avią Kamionki, Polonia 2013 również z Avią Kamionki, a także Polonia iI 2010 z dziewczynami ze Sparks Poznań.

    W niedzielę domowe mecze rozegrają młodzicy młodsi w lidze wojewódzkiej z SMS AP Reissa Ślesin, a także juniorzy 2005 z Orlikiem Miłosław.

  • 11.10.2023

    Transmisja meczu ze Stolemem

    Oczywiście ze spotkania dwunastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się ze Stolem Gniewino przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w niedzielę 15 października o godzinie 14:45.

  • 11.10.2023

    Turniej żaków w Środzie (2016)

    W sobotę zespół żaków F2 Polonii (rocznik 2016) był gospodarzem turnieju ligowego w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju poza zespołami Polonii udział wzięli Zjednoczeni Września, Polanin Strzałkowo oraz Victoria Września.

  • 11.10.2023

    Gra wewnętrzna żaków (2015)

    Z powodu wycofania się sparingpartnera rocznik 2015 zmuszony był rozegrać jedynie gry wewnętrzne. Wszyscy zawodnicy byli bardzo zaangażowani w grę. Mimo niesprzyjającej pogody ekipy miały ogromną frajdę z gry, a młodzi piłkarze byli skupieni na realizowaniu aspektów, nad którymi pracowali w minionym tygodniu.

  • 11.10.2023

    Orlicy rywalizowali w Śremie (2014)

    W sobotę rocznik 2014 brał udział w turnieju ligowym w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który odbywał się w Śremie. Poloniści rywalizowali z Wartą Śrem I, Wartą Śrem II, Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik oraz Spartą-Sklejką Orzechowo.

  • 11.10.2023

    Turniej ligowy w Środzie (2013)

    W niedzielne przedpołudnie zespół Polonii Środa Wielkopolska był gospodarzem ligowego turnieju orlików E1. Na płycie głównej poza Polonią rywalizowały Avia Kamionki, Orlik Miłosław, UKS Śrem oraz Warta Śrem.

  • 10.10.2023

    Zacząć wygrywać

    Przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska kolejny mecz sezonu 2023/24. Nasz zespół podejmie na własnym boisku Stolem Gniewino. Dla obu zespołów ze względu na ich sytuację w ligowej tabeli będzie to spotkanie za tak zwane sześć punktów.

  • 10.10.2023

    Z Talentem na szóstkę (2012)

    W sobotnie przedpołudnie zawodnicy trenerów Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego zmierzyli się na boisku Centrum Treningowego Polonii z rówieśnikami z UKS Talent Poznań. Mecz rozegrany w ramach rozgrywek II ligi okręgowej młodzików D2 zakończył się zwycięstwem Polonii 6:1, chociaż to goście jako pierwsi trafili do siatki. Nasz zespół jednak z każdą minutą prezentował się coraz lepiej i potrafił odwrócić losy spotkania.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.