OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.07.2013

5 miejsce orlików starszych w Zduńskiej Woli

W sobotę 26 lipca grupa chłopców z rocznika 2003, która od tej pory występuje jako Orlik starszy reprezentowała Nasz klub na pierwszym ogólnopolskim turnieju „Mataśka Cup” w Zduńskiej Woli i w zasadzie Nasza drużyna była jedyną spoza woj. Łódzkiego. W turnieju wzięło udział 8  drużyn z czego dwie to drużyny organizatora KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice, także dwie drużyny reprezentowały Wartę Sieradz, a także Victoria Szadek, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Piotrków Trybunalski oraz Polonia Środa Wlkp.

Polonia przypisana została do grupy B z drużyną warty I Sieradz, UKS Piotrków Trybunalski oraz druga drużyna organizatora.

W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Wartą Sieradz i mimo że już na początku spotkania Michał Kościelniak dał prowadzenie dla Polonii to przeciwnicy zdołali wyrównać i dodatkowo wyjść na prowadzenie 2:1. Bramkę na 2:2 ponownie zdobył Michał lecz chwilę później piłkarze z Sieradza znów wyszli na prowadzenie. Bramkę dająca szansę na 1 pkt. dał Witek Moroz który doprowadził do remisu 3:3. W końcówce meczu tuz przed ostatnim gwizdkiem Piłkarze Warty zdobyli bramkę dającą wynik 4:3 dla Sieradza i Polonia zakończyła pierwszy mecz porażką.

W drugim meczu rywalem Polonii była Olimpia II Karsznice która bez problemu pokonana została przez Naszych piłkarzy aż 5:0. Bramki zdobywali – Wiktor Król – 2, Kacper Cyka – 2, Michał Kościelniak 1.

W trzecim meczu Polonia zremisowała 1:1 z drużyną która wygrała turniej – UKS Piotrków Trybunalski. Mecz był bardzo wyrównany, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Witek Moroz.

Niestety Polonia w swojej grupie zajęła 3 miejsce, więc w drugiej fazie turnieju młodzi piłkarze ze Środy rozgrywali mecze z drużynami, które także w zajęły miejsca 3-4 w drugiej grupie.

Po prawie dwu godzinnej przerwie w której chłopcy bardzo się wynudzili przyszło Nam rozegrać mecz z drużyną Victoria Szadek. W tym meczu zabrakło szczęścia. Victoria zdobyła bramkę już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu a wszystko to za sprawą błędu Naszego obrońcy. Chwile później Wiktor Król doprowadził do remisu. Gra wyglądała dobrze, lecz przeciwnicy grali systemem 1-6-0-0, przez co Nasi piłkarze nie mogli przedostać się pod bramkę i musieli próbować strzałów z daleka przez co piłka kilka razy trafiała tylko w poprzeczkę oraz słupek. Rywale przez cały mecz zaledwie dwa razy przeszli pod bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Zabrakło szczęścia i Polonia zanotowała remis 1:1.

W drugim meczu bez problemu poloniści poradzili sobie z drugą drużyną warty Sieradz pokonując ich 3:0. Bramki zdobywali: Kacper Cyka -2, Michał Kościelniak-1 W ostatnim meczu ponownie spotkaliśmy się z Olimpią II Karsznice i ponownie Polonia okazała się lepsza. W dwóch meczach z tą drużyna Polonia zdobyła 11 bramek nie tracąc żadnej. W tym meczu Polonia pokonała 6:0 piłkarzy ze Zduńskiej Woli, a bramki zdobywali: Kacper Cyka-2, Marcel Scholz-3, Michał Kościelniak-1. Ostatecznie Polonia zajęła 5 miejsce.

Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, K. Kusik, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Dolata, G., Kusza, M. Ochowiak, K. Cyka, M. Scholz, M. Kościelniak, W. Król,

Najnowsze aktualności

  • 21.11.2023

    Zakończyli remisem z Sucharami (2010)

    W zaległym meczu I ligi wojewódzkiej C2, kończącym jesienne rozgrywki, Polonia Środa Wielkopolska 2010 zremisowała 2:2 (1:2) z Sucharami Suchy Las. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Nikodem Odwrot. Polonia zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, za plecami Warty Poznań.

  • 20.11.2023

    CLJ U-15: Zwycięstwo na zakończenie (2009)

    W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 (1:0) Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.

  • 20.11.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (18/19.11.2023)

    Komplet punktów zainkasowali młodzicy młodsi (2012) po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Zawiszą Dolsk. Remisami zakończyły się oba domowe mecze Polonii. Trampkarze młodsi zremisowali na zakończenie rozgrywek z Sucharami Suchy Las 2:2, zaś mecz młodzików starszych z Zawiszą Dolsk zakończył się remisem 4:4.

    Zespół trampkarzy starszych 2009 w sobotę wziął udział w eliminacjach halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Złotowie. Polonia wygrała wszystkie swoje mecze i zakwalifikowała się do dalszego etapu! W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili dzisiaj Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.

  • 19.11.2023

    Remis w śniegu

    W niedzielny poranek drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał ostatnie domowe spotkanie w rundzie jesiennej. Rywalem polonistów był LKS Ślesin a spotkanie odbywało się w typowo zimowej scenerii przy intensywnie padającym śniegu.

  • 18.11.2023

    Lider pokonany

    W sobotę 18 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek i jedyny do tej pory nie pokonany klub w naszej grupie trzeciej ligi – Świt Skolwin.

  • 17.11.2023

    Transmisja meczu ze Świtem

    W sobotę 18 listopada podejmujemy na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek Świt Skolwin Szczecin. Z tego spotkania  przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 12:45.

  • 16.11.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.11.2023)

    W weekend rozegranych zostanie ostatnich pięć meczów akademii w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024.

    W sobotę na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach zostaną rozegrane dwa spotkania. W zaległym meczu ligi wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Sucharami Suchy Las o godzinie 10:00. O 13:00 Polonia 2011 zagra z MKS Trzemeszno. Dziewczyny oraz zespół młodzików młodszych 2012 zagrają na wyjazdach.

    W niedzielę ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zagra Polonia 2009. W Szczecinie podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stawią czoła Pogoni Szczecin 2010. Stawką meczu jest 7. miejsce w tabeli końcowej.

  • 14.11.2023

    Czwarte miejsce w Ustroniu Morskim (2008)

    W dniach 10-12 listopada zespół juniorów Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) przebywał w Ustroniu Morskim, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim DoitPlay. Wzięło w nim udział sześć zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepszym zespołem był ukraiński Szachtar Donieck, który przez cały turniej nie stracił żadnej bramki, natomiast Poloniści zajęli czwarte miejsce.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.