29.07.2013
5 miejsce orlików starszych w Zduńskiej WoliW sobotę 26 lipca grupa chłopców z rocznika 2003, która od tej pory występuje jako Orlik starszy reprezentowała Nasz klub na pierwszym ogólnopolskim turnieju „Mataśka Cup” w Zduńskiej Woli i w zasadzie Nasza drużyna była jedyną spoza woj. Łódzkiego. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z czego dwie to drużyny organizatora KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice, także dwie drużyny reprezentowały Wartę Sieradz, a także Victoria Szadek, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Piotrków Trybunalski oraz Polonia Środa Wlkp.
Polonia przypisana została do grupy B z drużyną warty I Sieradz, UKS Piotrków Trybunalski oraz druga drużyna organizatora.
W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Wartą Sieradz i mimo że już na początku spotkania Michał Kościelniak dał prowadzenie dla Polonii to przeciwnicy zdołali wyrównać i dodatkowo wyjść na prowadzenie 2:1. Bramkę na 2:2 ponownie zdobył Michał lecz chwilę później piłkarze z Sieradza znów wyszli na prowadzenie. Bramkę dająca szansę na 1 pkt. dał Witek Moroz który doprowadził do remisu 3:3. W końcówce meczu tuz przed ostatnim gwizdkiem Piłkarze Warty zdobyli bramkę dającą wynik 4:3 dla Sieradza i Polonia zakończyła pierwszy mecz porażką.
W drugim meczu rywalem Polonii była Olimpia II Karsznice która bez problemu pokonana została przez Naszych piłkarzy aż 5:0. Bramki zdobywali – Wiktor Król – 2, Kacper Cyka – 2, Michał Kościelniak 1.
W trzecim meczu Polonia zremisowała 1:1 z drużyną która wygrała turniej – UKS Piotrków Trybunalski. Mecz był bardzo wyrównany, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Witek Moroz.
Niestety Polonia w swojej grupie zajęła 3 miejsce, więc w drugiej fazie turnieju młodzi piłkarze ze Środy rozgrywali mecze z drużynami, które także w zajęły miejsca 3-4 w drugiej grupie.
Po prawie dwu godzinnej przerwie w której chłopcy bardzo się wynudzili przyszło Nam rozegrać mecz z drużyną Victoria Szadek. W tym meczu zabrakło szczęścia. Victoria zdobyła bramkę już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu a wszystko to za sprawą błędu Naszego obrońcy. Chwile później Wiktor Król doprowadził do remisu. Gra wyglądała dobrze, lecz przeciwnicy grali systemem 1-6-0-0, przez co Nasi piłkarze nie mogli przedostać się pod bramkę i musieli próbować strzałów z daleka przez co piłka kilka razy trafiała tylko w poprzeczkę oraz słupek. Rywale przez cały mecz zaledwie dwa razy przeszli pod bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Zabrakło szczęścia i Polonia zanotowała remis 1:1.
W drugim meczu bez problemu poloniści poradzili sobie z drugą drużyną warty Sieradz pokonując ich 3:0. Bramki zdobywali: Kacper Cyka -2, Michał Kościelniak-1 W ostatnim meczu ponownie spotkaliśmy się z Olimpią II Karsznice i ponownie Polonia okazała się lepsza. W dwóch meczach z tą drużyna Polonia zdobyła 11 bramek nie tracąc żadnej. W tym meczu Polonia pokonała 6:0 piłkarzy ze Zduńskiej Woli, a bramki zdobywali: Kacper Cyka-2, Marcel Scholz-3, Michał Kościelniak-1. Ostatecznie Polonia zajęła 5 miejsce.
Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, M. Hulewicz, K. Kusik, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Dolata, G., Kusza, M. Ochowiak, K. Cyka, M. Scholz, M. Kościelniak, W. Król,
Najnowsze aktualności
-
22.10.2012
Żaki w obiektywie
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu drużyny żaków Polonii Środa z Gniewkiem Gniezno. Spotkanie zakończyło się dość wysoką porażką średzian 2:8.
-
22.10.2012
Podsumowanie 13. kolejki III ligi
W mieniony weekend rozegrana została 13. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Okazji na objęcie fotelu lidera nie wykorzystał Sokół Kleczew, a mecz Polonii Środa z Notecianką Pakość został przerwany w pierwszej połowie.
-
22.10.2012
Rezerwy wygrały z Czarnymi Czerniejewo
W sobotnie popołudnie drugi zespół Polonii podejmował na własnym boisku Czarnych Czerniejewo. Dla naszych zawodników była to okazja do rewanżu za mecz pucharowy , w którym w normalnym czasie gry padł wynik 2 : 2 ale po rzutach karnych nasz zespół odpadł z tych rozgrywek.
-
22.10.2012
Prezes Polonii wystąpi w radiu
Już dziś o godzinie 21:00 Prezes Polonii Środa Rafał Ratajczak wystąpi w Radiu Merkury w programie „Rozmowy po zachodzie”. Tematem programu prowadzonego przez Rafała Regulskiego i Grzegorza Hałasika będą zbliżające się wybory do władz PZPN. Po za Prezesem naszego Klubu gościem audycji będzie również Michał Chojara – Przewodniczący Rady Strefy Poznańskiej.
-
21.10.2012
Ligowa porażka Warty Śrem
Najbliższy rywal Polonii Środa Wielkopolska, Warta Śrem przegrała na własnym boisku w meczu 10. kolejki poznańskiej klasy okręgowej z Winogradami Poznań 0:1.
-
21.10.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Czarni Czerniejewo
Dostępny jest już skrót wczorajszego meczu rezerw Polonii Środa Wielopolska z Carnymi Czaerniejewo. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian w stostunku 3:0.
-
21.10.2012
Wyniki niedzielnych meczów 11. kolejki klasy A
Dzisiaj dokończono 11. kolejkę spotkań poznańskiej klasy A. Orkan Jarosławiec zdeklasował Błękitnych Owińska 11:0, Poznań FC pokonał GKS Gułtowy 4:3, a Szturm Junikowo Poznań nie sprostał Maratończykowi Brzeźno i przegrał 0:2.






















































