11.02.2013
5 miejsce orlików młodszychW minioną sobotę orliki młodsze wybrały się na kolejny turniej podczas przerwy zimowej. Turniej ten organizowany był przed drużynę MKS Trzemeszno, gdzie oprócz dwóch drużyn gospodarza i Naszej Polonii występowały także dwie drużyny Gniewka Gniezno i Mieszka Gniezno a także Chemik Bydgoszcz, DAP Mały piłkarz Inowrocław, Akademia Orlik Turek, Orlik Żelazków oraz Lechia Kostrzyn do której to już za tydzień Nasi piłkarze jadą na kolejny turniej.
Polonia rozlosowana została do grupy B gdzie rywalizowała z MKS II Trzemeszno, Akademią Orlik Turek, Orlik Żelazków, Mieszko I Gniezno, KS Gniewko I Gniezno.
Pierwszy mecz młodzi poloniści zagrali z Gniewkiem I Gniezno i mimo że Nasi piłkarze mieli wiele okazji do zdobycia bramki, chociażby po strzale Michał Hulewicza gdy piłka trafiła w słupek to mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnym meczu Polonia zagrała z drugą drużyną gospodarza. Mimo że druga to ta ekipa była silniejsza. Po szybko straconych trzech bramkach, poloniści dopiero w końcówce meczu rzucili się do odrabiania strat. Bramkę na 3:1 zdobył Adam Rozwora a równo z końcowym gwizdkiem bramkę z rzutu rożnego zdobył Marek Dolata niestety sędzia już tej bramki nie uznał – przywilej gospodarza i Polonia musiała uznać wyższość drużyny przeciwnej.
W trzecim meczu Polonia zgrała z Akademią Orlik Turek i w tym meczu kibice obejrzeli wiele bramek tylko w wykonaniu polonistów. Bramkarz drużyny przeciwnej musiał wyciągać piłkę z bramki aż 5 razy a trafiali do niej po dwa razy Adam Rozwora oraz Wiktor Król oraz jedno trafienie zaliczył Michał Hulewicz.
W czwartym meczu rywalem Polonii była drużyna z którą młodzi poloniści spotkali się pierwszy raz i na pewno pokazali się z dobrej strony. Drużyna Orlik Żelazków w tym meczu na tle Naszej Polonii wypadła słabo przegrywając 3:1. Do bramki rywali dwa razy trafił Adam Rozwora oraz jedną bramkę zaliczył Kacper Cyka.
Ostatnim meczem w fazie grupowej było spotkanie z Mieszkiem I Gniezno. Przy dobrym układzie Polonia mogła zająć 1 miejsce w grupie ale tak samo mogli spać nawet na 4 pozycję.
Wygrana w tym meczu dawała Polonii pewne 2 miejsce, niestety jak się nie wykorzystuje sytuacji to meczu nie można wygrać. Natomiast drużyna z Gniezna zrobiła w tym meczu tylko jedną akcję po błędzie Naszych obrońców i zdobyli jedyną bramkę która dała im zwycięstwo i to Mieszko zajęło 2 miejsce w grupie a Polonia spadła na 3 miejsce i grę w rudzie finałowej o miejsce 5-6.
W rundzie tej Polonia trafiła na Gniewko II Gniezno, które w tym meczu nie miało nic do powiedzenia. Polonia od początku ruszyła do ataku zdobywając w sumie 4 bramki których autorami byli – Wiktor Król, Adam Rozwora, Marcel Scholz, Kacper Cyka. Tym samym Polonia w końcowym rezultacie zajęła 5 miejsce na 12 drużyn biorących udział w tym turnieju.
Już za tydzień drużyna Orlika młodszego uda się na kolejny turniej, tym razem organizowany przez Lechię Kostrzyn.
Polonia wystąpiła w składzie
S. Łopatka, M. Hulewicz, M. Dubiński, J. Maćkowiak, M. Scholz, M. Dolata, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król
Najnowsze aktualności
-
05.04.2022
Nieudany występ w SBG Cup (2010)
Prowadzony przez trenera Kamila Kudłę zespół młodzików młodszych wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Młodzi Poloniści zajęli 17. miejsce wśród osiemnastu drużyn. Warto jednak zauważyć, iż turniej był bardzo silnie obsadzony.
-
05.04.2022
Emocjonujące mecze młodzików (2010)
Emocjonujące mecze mają za sobą zawodnicy zespołów młodzika młodszego. Polonia II pomimo gry w osłabieniu pokonała 3:2 Huragan Pobiedziska, choć do przerwy przegrywała 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobyła Alicja Bolewicz. Polonia III po bardzo ciekawym widowisku przegrała 4:5 ze Zjednoczonymi Września.
-
04.04.2022
Remis z Avią Kamionki
W niedzielę 04.04.2022 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie w klasie okręgowej z zespołem Avia Kamionki. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Mikołaj Łoniewski.
-
04.04.2022
Ważna wygrana z Poznańską 13 (2009)
Pierwszy zespół odniósł ważne zwycięstwo w domowym pojedynku z Poznańską 13 Poznań. Poloniści wygrali 3:1 (1:0), ale mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu. Dwa gole dla Polonii strzelił Antoni Łukaszewski, a wynik ustalił Marcel Kuźniewski. Drugi zespół przegrał w Książu Wielkopolskim z Pogonią 2:5 (1:1).
-
04.04.2022
Hat trick Mikołaja Kowalskiego (2008)
Trampkarze młodsi Polonii odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na swoim boisku wygrali aż 6:1 z Ostrovią 1909. Doskonałą skutecznością popisał się Mikołaj Kowalski, którzy ustrzelił hat tricka. Po jednym trafieniu dołożyli Patryk Karczewski i Paweł Sarna, a ostatni gol to bramka samobójcza zawodnika gości. Drugi zespół przegrał 2:6 w wyjazdowym spotkaniu z Błękitnymi Owińska.
-
04.04.2022
Domowe zwycięstwo z Kaliszem (2007)
Po ciekawym spotkaniu trampkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku KKS 1925 Kalisz 3:1 (2:0). Bramki dla Średzian strzelali Kuba Jankowski, Rafał Kapuściński oraz Oskar Popis.
-
04.04.2022
Wyrwany punkt juniorów (2006)
Cenny punkt zdobyli juniorzy młodsi z rocznika 2006 w pojedynku z Akademią Piłkarską Reissa. Od 4. minuty gospodarze prowadzili 1:0, ale walczący do końca Średzianie w doliczonym czasie gry wyrwali punkt dzięki bramce Jana Wójkiewicza.
-
04.04.2022
Porażka we Wrześni (2005)
Zespół juniorów młodszych z rocznika 2005 doznał porażki 0:4 (0:1) w wyjazdowym meczu I ligi wojewódzkiej z Victorią Września.






















































