OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.02.2013

5 miejsce orlików młodszych

W minioną sobotę orliki młodsze wybrały się na kolejny turniej podczas przerwy zimowej. Turniej ten organizowany był przed drużynę MKS Trzemeszno, gdzie oprócz dwóch drużyn gospodarza i Naszej Polonii występowały także dwie drużyny Gniewka Gniezno i Mieszka Gniezno a także Chemik Bydgoszcz, DAP Mały piłkarz Inowrocław, Akademia Orlik Turek, Orlik Żelazków oraz Lechia Kostrzyn do której to już za tydzień Nasi piłkarze jadą na kolejny turniej.
Polonia rozlosowana została do grupy B gdzie rywalizowała z MKS II Trzemeszno, Akademią Orlik Turek, Orlik Żelazków, Mieszko I Gniezno, KS Gniewko I Gniezno.
Pierwszy mecz młodzi poloniści zagrali z Gniewkiem I Gniezno i mimo że Nasi piłkarze mieli wiele okazji do zdobycia bramki, chociażby po strzale Michał Hulewicza gdy piłka trafiła w słupek to mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnym meczu Polonia zagrała z drugą drużyną gospodarza. Mimo że druga to ta ekipa była silniejsza. Po szybko straconych trzech bramkach, poloniści dopiero w końcówce meczu rzucili się do odrabiania strat. Bramkę na 3:1 zdobył Adam Rozwora a równo z końcowym gwizdkiem bramkę z rzutu rożnego zdobył Marek Dolata niestety sędzia już tej bramki nie uznał – przywilej gospodarza i Polonia musiała uznać wyższość drużyny przeciwnej.
W trzecim meczu Polonia zgrała z Akademią Orlik Turek i w tym meczu kibice obejrzeli wiele bramek tylko w wykonaniu polonistów. Bramkarz drużyny przeciwnej musiał wyciągać piłkę z bramki aż 5 razy a trafiali do niej po dwa razy Adam Rozwora oraz Wiktor Król oraz jedno trafienie zaliczył Michał Hulewicz.
W czwartym meczu rywalem Polonii była drużyna z którą młodzi poloniści spotkali się pierwszy raz i na pewno pokazali się z dobrej strony. Drużyna Orlik Żelazków w tym meczu na tle Naszej Polonii wypadła słabo przegrywając 3:1. Do bramki rywali dwa razy trafił Adam Rozwora oraz jedną bramkę zaliczył Kacper Cyka.
Ostatnim meczem w fazie grupowej było spotkanie z Mieszkiem I Gniezno. Przy dobrym układzie Polonia mogła zająć 1 miejsce w grupie ale tak samo mogli spać nawet na 4 pozycję.
Wygrana w tym meczu dawała Polonii pewne 2 miejsce, niestety jak się nie wykorzystuje sytuacji to meczu nie można wygrać. Natomiast drużyna z Gniezna zrobiła w tym meczu tylko jedną akcję po błędzie Naszych obrońców i zdobyli jedyną bramkę która dała im zwycięstwo i to Mieszko zajęło 2 miejsce w grupie a Polonia spadła na 3 miejsce i grę w rudzie finałowej o miejsce 5-6.
W rundzie tej Polonia trafiła na Gniewko II Gniezno, które w tym meczu nie miało nic do powiedzenia. Polonia od początku ruszyła do ataku zdobywając w sumie 4 bramki których autorami byli – Wiktor Król, Adam Rozwora, Marcel Scholz, Kacper Cyka. Tym samym Polonia w końcowym rezultacie zajęła 5 miejsce na 12 drużyn biorących udział w tym turnieju.

Już za tydzień drużyna Orlika młodszego uda się na kolejny turniej, tym razem organizowany przez Lechię Kostrzyn.

Polonia wystąpiła w składzie
S. Łopatka, M. Hulewicz, M. Dubiński, J. Maćkowiak, M. Scholz, M. Dolata, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król    

Najnowsze aktualności

  • 09.05.2022

    Wygrana w Łodzi

    W ubiegłym tygodniu piłkarki Polonii Środa zagrały słabszy mecz i przegrały na własnym boisku ze Stomilankami Olsztyn. Nasze piłkarki bardzo chciały ten kiepski występ „zamazać” i ponownie wrócić na właściwe tory. Dać radość sobie, klubowi a także kibicom, którzy bez względu na wszystko zawsze są i nas wspierają. Okazją było wyjazdowe spotkanie z drugim zespołem UKS SMS Łódź.

  • 09.05.2022

    Dwa cenne zwycięstwa (2008)

    Oba zespoły trampkarzy odniosły zwycięstwa w swoich meczach ligowych. Pierwszy zespół pokonał w I lidze wojewódzkiej lidera rozgrywek - KKS 1925 Kalisz - aż 4:1 (3:0). Dzięki tej wygranej Polonia traci do kaliskiego zespołu dwa punkty, ale ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Rawią Rawicz. Cenne bramki zdobyli Paweł Sarna - dwie i Mikołaj Kowalski, a raz do własnej siatki trafił obrońca KKS-u. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 4:2 z Orlikiem Poznań, choć po ośmiu minutach przegrywał 0:2. Bramki strzelili Nikodem Brylewski - dwie, a także Krzysztof Ratajczak i Aleksander Krause.

  • 09.05.2022

    Trzy punkty w meczu z Antonio (2007)

    W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarze starsi Polonii pokonali 3:1 (0:1) zespół Antonio Jarocin. Goście prowadzili do przerwy, ale kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Oskar Pawlak. Następnie Adrian Wdowiak wyprowadził zespół na prowadzenie, a wynik spotkania ustalił Oskar Pawlak. Dzięki tej wygranej na półmetku rozgrywek Polonia jest druga - punkt za Polonią 1912 Leszno.

  • 09.05.2022

    Nieudany wyjazd do Popowa (2006)

    W meczu siódmej kolejki ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii przegrali w Popowie z Błękitnymi Wronki 0:3, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po tej porażce Poloniści spadli na ósme miejsce w ligowej tabeli.

  • 09.05.2022

    Porażka w ważnym meczu (2005)

    W bardzo ważnym meczu 9. kolejki juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska przegrali na wyjeździe 1:2 (0:2) z Jarotą Jarocin. Ta porażka skomplikowała sytuację Polonistów w tabeli, którzy do pozycji dającej utrzymanie w lidze wojewódzkiej tracą już pięć punktów.

  • 09.05.2022

    Porażka w końcówce (2003/2004)

    Zespół juniorów starszych pechowo przegrał w Swarzędzu z miejscową Unią 1:2 (1:1). Podopieczni trenerów Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza objęli prowadzenie w 30. minucie, ale już minutę później gospodarze wyrównali. Decydujący gol padł trzy minuty przed końcowym gwizdkiem. Po tej porażce Polonia spadła z pierwszego na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

  • 09.05.2022

    Zwycięstwo z Mosiną

    W sobotę 07.05.2022 o godz. 16.00 na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem KS 1920 Mosina. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 8-1. Bramki dla Polonii strzelili: Krystian Pawlak - 3, Adam Borucki - 2, Jędrzej Drame - 1, Klaudiusz Milachowski - 1, Jakub Giełda - 1.

  • 09.05.2022

    Akademia: Wyniki gier weekendowych (7-8 maja)

    To już kolejny piłkarski za zawodnikami Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Wielkopolska. Nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich odnieśli trzy zwycięstwa i cztery porażki. Ogromny sukces odniosły żaki z rocznika 2013, którzy wygrali w Ustce turniej o Puchar Neptuna i awansowali do międzynarodowego finału w Zakopanem!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.