OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.02.2013

5 miejsce orlików młodszych

W minioną sobotę orliki młodsze wybrały się na kolejny turniej podczas przerwy zimowej. Turniej ten organizowany był przed drużynę MKS Trzemeszno, gdzie oprócz dwóch drużyn gospodarza i Naszej Polonii występowały także dwie drużyny Gniewka Gniezno i Mieszka Gniezno a także Chemik Bydgoszcz, DAP Mały piłkarz Inowrocław, Akademia Orlik Turek, Orlik Żelazków oraz Lechia Kostrzyn do której to już za tydzień Nasi piłkarze jadą na kolejny turniej.
Polonia rozlosowana została do grupy B gdzie rywalizowała z MKS II Trzemeszno, Akademią Orlik Turek, Orlik Żelazków, Mieszko I Gniezno, KS Gniewko I Gniezno.
Pierwszy mecz młodzi poloniści zagrali z Gniewkiem I Gniezno i mimo że Nasi piłkarze mieli wiele okazji do zdobycia bramki, chociażby po strzale Michał Hulewicza gdy piłka trafiła w słupek to mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnym meczu Polonia zagrała z drugą drużyną gospodarza. Mimo że druga to ta ekipa była silniejsza. Po szybko straconych trzech bramkach, poloniści dopiero w końcówce meczu rzucili się do odrabiania strat. Bramkę na 3:1 zdobył Adam Rozwora a równo z końcowym gwizdkiem bramkę z rzutu rożnego zdobył Marek Dolata niestety sędzia już tej bramki nie uznał – przywilej gospodarza i Polonia musiała uznać wyższość drużyny przeciwnej.
W trzecim meczu Polonia zgrała z Akademią Orlik Turek i w tym meczu kibice obejrzeli wiele bramek tylko w wykonaniu polonistów. Bramkarz drużyny przeciwnej musiał wyciągać piłkę z bramki aż 5 razy a trafiali do niej po dwa razy Adam Rozwora oraz Wiktor Król oraz jedno trafienie zaliczył Michał Hulewicz.
W czwartym meczu rywalem Polonii była drużyna z którą młodzi poloniści spotkali się pierwszy raz i na pewno pokazali się z dobrej strony. Drużyna Orlik Żelazków w tym meczu na tle Naszej Polonii wypadła słabo przegrywając 3:1. Do bramki rywali dwa razy trafił Adam Rozwora oraz jedną bramkę zaliczył Kacper Cyka.
Ostatnim meczem w fazie grupowej było spotkanie z Mieszkiem I Gniezno. Przy dobrym układzie Polonia mogła zająć 1 miejsce w grupie ale tak samo mogli spać nawet na 4 pozycję.
Wygrana w tym meczu dawała Polonii pewne 2 miejsce, niestety jak się nie wykorzystuje sytuacji to meczu nie można wygrać. Natomiast drużyna z Gniezna zrobiła w tym meczu tylko jedną akcję po błędzie Naszych obrońców i zdobyli jedyną bramkę która dała im zwycięstwo i to Mieszko zajęło 2 miejsce w grupie a Polonia spadła na 3 miejsce i grę w rudzie finałowej o miejsce 5-6.
W rundzie tej Polonia trafiła na Gniewko II Gniezno, które w tym meczu nie miało nic do powiedzenia. Polonia od początku ruszyła do ataku zdobywając w sumie 4 bramki których autorami byli – Wiktor Król, Adam Rozwora, Marcel Scholz, Kacper Cyka. Tym samym Polonia w końcowym rezultacie zajęła 5 miejsce na 12 drużyn biorących udział w tym turnieju.

Już za tydzień drużyna Orlika młodszego uda się na kolejny turniej, tym razem organizowany przez Lechię Kostrzyn.

Polonia wystąpiła w składzie
S. Łopatka, M. Hulewicz, M. Dubiński, J. Maćkowiak, M. Scholz, M. Dolata, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król    

Najnowsze aktualności

  • 31.10.2023

    W sobotę w Wolinie

    W sobotę 4 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 15. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie świetnie sobie w tym sezonie poczynająca Vineta Wolin. Spotkanie odbędzie się w Wolinie i będzie to trzeci w historii wyjazd naszego zespołu do tego miasta. Podczas dwóch poprzednich poloniści za każdym razem przywozili do domu komplet punktów.

  • 31.10.2023

    Porażka w meczu na szczycie (2012)

    W meczu na szczycie ligowej tabeli II ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl 4:8. Do przerwy młodzi zawodnicy z Zaniemyśla byli zabójczo skuteczni, przez co uzyskali sporą przewagę bramkową, której mimo walki Polonistom nie udało się odrobić. W tabeli Kłos po tym meczu wyprzedził Polonię, która obecnie zajmuje 2. miejsce.

  • 30.10.2023

    Jeden gol zdecydował (2008)

    Zespół juniorów młodszych Polonii 2008 odniósł kolejne zwycięstwo w lidze wojewódzkiej rocznika 2007. W piątek Poloniści wygrali na stadionie CSiR 1:0 (0:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski po bramce Filipa Stasiaka.

    Drugi zespół po wyrównanym boju zremisował na boisku w Zielnikach z Wiarą Lecha Robakowo 1:1. Gola dla Polonii strzelił Marcin Ratajczak.

  • 30.10.2023

    Trzy punkty w dwóch meczach (2011)

    W niedzielę na boisku w Topoli dwa mecze rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2011). Najpierw odbył się mecz I ligi okręgowej, w którym Polonia wygrała 5:3 z Wartą Śrem, następnie rozegrano mecz na szczycie II ligi okręgowej. Polonia II przegrała 0:4 z liderem rozgrywek - Pogonią Książ Wielkopolski.

  • 30.10.2023

    Zwycięstwo ze Sparks (2010)

    W czwartkowym meczu II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:2 (2:0) z drużyną dziewcząt Sparks Poznań. Poloniści do przerwy prowadzili 2:0, ale druga część przyniosła sporo emocji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem naszego zespołu.

  • 30.10.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (28/29.10.2023)

    Ostatni weekend października był pełny piłkarskich emocji i kilku zespołom przyniósł wiele radości po zwycięstwach. Już w czwartek granie rozpoczęli trampkarze młodsi, którzy wygrali na wyjeździe ze Sparks Poznań. W piątek po dobrym meczu juniorzy 2008 wygrali kolejne spotkanie w I lidze wojewódzkiej, tym razem 1:0 z Ostrovią.

    Mniej udana dla naszych drużyn była sobota, bo spośród sześciu meczów tylko jeden zakończył się zdobyciem kompletu punktów. Swoich rywali zwycieżyli niezawodni trampkarze młodsi z rocznika 2010 w meczu II ligi okręgowej.

    W niedzielę nasze zespoły spisały się świetnie. Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowali juniorzy 2005, a trampkarze 2010 pewnie wygrali z Lechem Poznań 2011. Trzy punkty w meczu I ligi okręgowej wywalczyli też młodzicy starsi.

  • 30.10.2023

    Zwycięstwo z Lipnem Stęszew (2005)

    W niedzielę 23.10.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała  spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Lipna Stęszew. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jakub Płonka - 2, Michał Bańkowski - 1, Dawid Sękowski - 1, Maciej Owczarek - 1, Jakub Łoda - 1, Adrian Fiołka - 1.

  • 29.10.2023

    Bez punktów z Zawiszą

    W ostatnią październikową sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowali na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie trzeciej z czwartą ekipą poprzedniego sezonu zapowiadało się bardzo emocjonująco.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.