11.02.2013
5 miejsce orlików młodszychW minioną sobotę orliki młodsze wybrały się na kolejny turniej podczas przerwy zimowej. Turniej ten organizowany był przed drużynę MKS Trzemeszno, gdzie oprócz dwóch drużyn gospodarza i Naszej Polonii występowały także dwie drużyny Gniewka Gniezno i Mieszka Gniezno a także Chemik Bydgoszcz, DAP Mały piłkarz Inowrocław, Akademia Orlik Turek, Orlik Żelazków oraz Lechia Kostrzyn do której to już za tydzień Nasi piłkarze jadą na kolejny turniej.
Polonia rozlosowana została do grupy B gdzie rywalizowała z MKS II Trzemeszno, Akademią Orlik Turek, Orlik Żelazków, Mieszko I Gniezno, KS Gniewko I Gniezno.
Pierwszy mecz młodzi poloniści zagrali z Gniewkiem I Gniezno i mimo że Nasi piłkarze mieli wiele okazji do zdobycia bramki, chociażby po strzale Michał Hulewicza gdy piłka trafiła w słupek to mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnym meczu Polonia zagrała z drugą drużyną gospodarza. Mimo że druga to ta ekipa była silniejsza. Po szybko straconych trzech bramkach, poloniści dopiero w końcówce meczu rzucili się do odrabiania strat. Bramkę na 3:1 zdobył Adam Rozwora a równo z końcowym gwizdkiem bramkę z rzutu rożnego zdobył Marek Dolata niestety sędzia już tej bramki nie uznał – przywilej gospodarza i Polonia musiała uznać wyższość drużyny przeciwnej.
W trzecim meczu Polonia zgrała z Akademią Orlik Turek i w tym meczu kibice obejrzeli wiele bramek tylko w wykonaniu polonistów. Bramkarz drużyny przeciwnej musiał wyciągać piłkę z bramki aż 5 razy a trafiali do niej po dwa razy Adam Rozwora oraz Wiktor Król oraz jedno trafienie zaliczył Michał Hulewicz.
W czwartym meczu rywalem Polonii była drużyna z którą młodzi poloniści spotkali się pierwszy raz i na pewno pokazali się z dobrej strony. Drużyna Orlik Żelazków w tym meczu na tle Naszej Polonii wypadła słabo przegrywając 3:1. Do bramki rywali dwa razy trafił Adam Rozwora oraz jedną bramkę zaliczył Kacper Cyka.
Ostatnim meczem w fazie grupowej było spotkanie z Mieszkiem I Gniezno. Przy dobrym układzie Polonia mogła zająć 1 miejsce w grupie ale tak samo mogli spać nawet na 4 pozycję.
Wygrana w tym meczu dawała Polonii pewne 2 miejsce, niestety jak się nie wykorzystuje sytuacji to meczu nie można wygrać. Natomiast drużyna z Gniezna zrobiła w tym meczu tylko jedną akcję po błędzie Naszych obrońców i zdobyli jedyną bramkę która dała im zwycięstwo i to Mieszko zajęło 2 miejsce w grupie a Polonia spadła na 3 miejsce i grę w rudzie finałowej o miejsce 5-6.
W rundzie tej Polonia trafiła na Gniewko II Gniezno, które w tym meczu nie miało nic do powiedzenia. Polonia od początku ruszyła do ataku zdobywając w sumie 4 bramki których autorami byli – Wiktor Król, Adam Rozwora, Marcel Scholz, Kacper Cyka. Tym samym Polonia w końcowym rezultacie zajęła 5 miejsce na 12 drużyn biorących udział w tym turnieju.
Już za tydzień drużyna Orlika młodszego uda się na kolejny turniej, tym razem organizowany przez Lechię Kostrzyn.
Polonia wystąpiła w składzie
S. Łopatka, M. Hulewicz, M. Dubiński, J. Maćkowiak, M. Scholz, M. Dolata, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król
Najnowsze aktualności
-
07.11.2023
Powalczą o puchar
Już w środę 8 listopada piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrają spotkanie 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet w którym zmierzą się z przedstawicielem Orlen Ekstraligi Kobiet BTS Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.
-
07.11.2023
Transmisja spotkania pucharowego
Ze spotkania Pucharu Polski kobiet przeprowadzimy transmisję na którą już teraz zapraszamy.
Początek transmisji w środę 8 listopada o godzinie 12:15.
-
07.11.2023
Spotkanie starych znajomych
Już w najbliższa sobotę 11 listopada kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 24 razy.
-
07.11.2023
Domowa porażka z KKS-em (2012)
W swoim przedostatnim jesiennym meczu ligowym Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS-em 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Goście szybko objęli prowadzenie, a potem dołożyli jeszcze trzy bramki i zdobyli komplet punktów. Poloniści w czwartek rozegrają zaległe spotkanie z UKS AP Reissa Jarocin, które będzie ich ostatnim w rundzie jesiennej.
-
07.11.2023
Zwycięstwo na zakończenie (2008/2009)
Zespół Polonii Środa 2008/2009 II w niedzielę zakończył rundę jesienną sezonu 2023/2024. W ostatniej kolejce młodzi Poloniści mierzyli się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół od 61. minuty przegrywał 0:1, ale w końcówce zdołał odwrócić wynik. Najpierw w 80. minucie swojego pierwszego gola w barwach Polonii strzelił Paweł Przybyłek, a dwie minuty później na wagę trzech punktów do siatki trafił Nikodem Bliskowski. Rozgrywki II ligi okręgowej nasz zespół zakończył na 3. miejscu.
-
07.11.2023
CLJ U-15: Porażka z FASE Szczecin (2009)
W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) z FASE Szczecin. Gospodarze już po szesnastu minutach prowadzili 3:0, i choć potem gra Polonistów była coraz lepsza to znów brakowało bramek. Zawodnicy FASE kontrolowali przebieg meczu i stopniowo powiększali dorobek bramkowy.
Przed Polonistami ostatnie dwa mecze CLJ - w sobotę na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarska Reissa, a tydzień później w ostatniej kolejce zmierzą się z Pogonią Szczecin 2010.
-
07.11.2023
Pogrom w Kole (2008)
Po jednostronnym widowisku Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Kole 7:1 (3:0) z miejscową Olimpią. Poloniści szybko objęli prowadzenie i przez większość czasu prowadzili grę na połowie gospodarzy. Do przerwy nasz zespół strzelił trzy bramki, a w drugiej dołożył kolejne cztery.
Polonia na kolejkę przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz. Nasi zawodnicy ostatni mecz rozegrają w środę na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem będzie Polonia 1912 Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje naszemu zespołowi triumf w rozgrywkach.
-
06.11.2023
Polonistki czwarte w Progress Cup (Dziewczyny)
W weekend zespół dziewcząt przebywał w Kleszczowie, gdzie brał udział w turnieju Progress Cup. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ponadto Julia Wawroska została wybrana do najlepszej siódemki turnieju! Gratulacje!



























































