07.01.2013
5 miejsce orlików młodszych w GostyniuPierwszy w tym roku turniej halowy rozegrała drużyna Orlika młodszego. Tym razem zawodnicy Mariusza Kułaka wybrali się do Gostynia gdzie organizatorem turnieju dla rocznika 2003 i młodszych była tamtejsza Kania. W turnieju wzięło udział łącznie 10 drużyn w tym dwie drużyny organizatora oraz Lechia Kostrzyn, Lider Swarzędz, Korona Piaski, Szóstka Śrem, Poznaniak, KS Polonia Leszno, Czwórka Kościan. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i Polonia trafiła do grupy z Czwórką Kościan, Kanią Gostyń, Szóstką Śrem oraz Liderem Swarzędz.
Polonia pierwszy mecz rozegrała z drużyną Czwórki Kościan, mimo licznych akcji, Nasi zawodnicy nie potrafili pokonać bramkarza z Kościana i mecz zakończony bezbramkowym remisem.
W drugim meczu Nasi piłkarze spotkali się z Liderem Swarzędz. Mecz był prowadzony w wyrównany sposób jednak drużyna ze Swarzędza znalazła sposób aby dwukrotnie pokonać stojącego w bramce Wiktora Króla i ostatecznie Polonia musiała uznać wyższość rówieśników ze Swarzędza.
Kolejnym meczem polonistów w grupie było spotkanie z Szóstką Śrem. Mecz należał dla zawodników ze Śremu, którzy aż pięciokrotnie pokonali Naszego bramkarza oraz raz pokonali swojego bramkarza dając Polonii jedną bramkę na pocieszenie.
Ostatni mecz w grupie Polonia zagrała z Kanią Gostyń. W tym meczu obudzili się Nasi napastnicy i strzelili 2 bramki nie tracąc przy tym żadnej i Polonia wygrała pierwszy mecz 2:0. Bramki dla Polonii dobył Olek Kluczyński oraz Marcel Scholz. Polonia zajmując trzecie miejsce w grupie wywalczyła sobie awans do kolejnej fazy turnieju gdzie miała jeszcze szanse na dobą pozycję w końcowym rozrachunku.
W kolejnej fazie na Polonię czekały 3 drużyny z drugiej grupy – Lechia Kostrzyn, Poznaniak Poznań oraz Korona Piaski.
W pierwszym meczu w drugiej fazie Polonia spotkała się z Poznaniakiem. Mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie zdobyła bramki.
Następny mecz młodych polonistów to rywalizacja z Koroną Piaski. To spotkanie Polonia wygrała 2:0 a obie bramki zdobył Olek Kluczyński.
W ostatnim meczu Polonia spotkała się z kolegami z Kostrzyna. Kostrzynianie musieli to spotkanie wygrać aby zając 2 miejsce w całym turnieju, w innym przypadku musieliby się zadowolić miejscem piątym. Niestety Lechia już od pierwszych sekund ostro ruszyła do ataku co przyniosło im pierwszą bramkę. Ostatecznie Polonia przegrała 3:0 i to Polonia zajęła miejsce 5 a Lechia cieszyła się pozycji wicelidera. Na Pierwszym miejscu bezkonkurencyjnie postawiła się Szóstka Śrem która zasłużenie wywalczyła złoto.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, K. Kusik, W. Moroz, M. Dubiński, M. Dolata, M. Hulewicz, K. Maćkowiak, A. Kluczyński, M. Scholz, K. Tabaczka,
Zdjęcia z turnieju autorstwa Pana Radosława Kulczyńskiego zobaczyć można klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
21.10.2019
Pewna wygrana w Komornikach (2007)
W kolejnym meczu ligowym nasz zespół spotkał się w Komornikach z drużyną Wielkopolski.
-
21.10.2019
Kotwica pokonana (2010)
19 października orlik młodszy 2010 rok drugi zespół rozegrał mecz mistrzowski w Kórniku z miejscową Kotwicą.
-
21.10.2019
Dobra passa wciąż trwa
W niedzielę 20 października o godzinie 15.00 piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Raszynie z miejscowymi.
-
19.10.2019
Bez punktów w Kołobrzegu
W sobotę 19 października piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół przetrzebiony kontuzjami udał się do jednego z faworytów ligowych rozgrywek – Kotwicy Kołobrzeg.
-
18.10.2019
Grają poloniści
Przed nami kolejny weekend obfitujące w spotkania zespołów naszej Akademii Piłkarskiej. W sumie odbędzie się 16 meczy i 3 turnieje. Dziewięć meczy i dwa turnieje odbędą się na obiektach w Środzie Wlkp., a siedem meczy i jeden turniej odbędą się na boiskach rywali.
-
16.10.2019
Trzy punkty z Poznania (2008)
W niedzielę 13 października o godz. 19:00 druga drużyna Młodzika z rocznika 2008 rozegrała mecz ligowy z LPFA SP 72 Poznań. Pierwsze spotkanie rozegrane w Środzie zakończyło się remisem 2:2. Na emocje zanosiło się również na boisku przy ulicy Bułgarskiej.
-
16.10.2019
Trudny wyjazd do Kołobrzegu
Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne wyjazdowe spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się w daleką podróż do Kołobrzegu aby zmierzyć się z tamtejszą Kotwicą. Kotwicą która jest wymieniana w gronie faworytów do awansu na szczebel centralny w Polsce. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie dla naszego zespołu ale choćby mecz w Stężycy pokazał że Polonia potrafi bić się i ligowe punkty z najlepszymi zespołami ligi.

























































