07.01.2013
5 miejsce orlików młodszych w GostyniuPierwszy w tym roku turniej halowy rozegrała drużyna Orlika młodszego. Tym razem zawodnicy Mariusza Kułaka wybrali się do Gostynia gdzie organizatorem turnieju dla rocznika 2003 i młodszych była tamtejsza Kania. W turnieju wzięło udział łącznie 10 drużyn w tym dwie drużyny organizatora oraz Lechia Kostrzyn, Lider Swarzędz, Korona Piaski, Szóstka Śrem, Poznaniak, KS Polonia Leszno, Czwórka Kościan. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i Polonia trafiła do grupy z Czwórką Kościan, Kanią Gostyń, Szóstką Śrem oraz Liderem Swarzędz.
Polonia pierwszy mecz rozegrała z drużyną Czwórki Kościan, mimo licznych akcji, Nasi zawodnicy nie potrafili pokonać bramkarza z Kościana i mecz zakończony bezbramkowym remisem.
W drugim meczu Nasi piłkarze spotkali się z Liderem Swarzędz. Mecz był prowadzony w wyrównany sposób jednak drużyna ze Swarzędza znalazła sposób aby dwukrotnie pokonać stojącego w bramce Wiktora Króla i ostatecznie Polonia musiała uznać wyższość rówieśników ze Swarzędza.
Kolejnym meczem polonistów w grupie było spotkanie z Szóstką Śrem. Mecz należał dla zawodników ze Śremu, którzy aż pięciokrotnie pokonali Naszego bramkarza oraz raz pokonali swojego bramkarza dając Polonii jedną bramkę na pocieszenie.
Ostatni mecz w grupie Polonia zagrała z Kanią Gostyń. W tym meczu obudzili się Nasi napastnicy i strzelili 2 bramki nie tracąc przy tym żadnej i Polonia wygrała pierwszy mecz 2:0. Bramki dla Polonii dobył Olek Kluczyński oraz Marcel Scholz. Polonia zajmując trzecie miejsce w grupie wywalczyła sobie awans do kolejnej fazy turnieju gdzie miała jeszcze szanse na dobą pozycję w końcowym rozrachunku.
W kolejnej fazie na Polonię czekały 3 drużyny z drugiej grupy – Lechia Kostrzyn, Poznaniak Poznań oraz Korona Piaski.
W pierwszym meczu w drugiej fazie Polonia spotkała się z Poznaniakiem. Mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie zdobyła bramki.
Następny mecz młodych polonistów to rywalizacja z Koroną Piaski. To spotkanie Polonia wygrała 2:0 a obie bramki zdobył Olek Kluczyński.
W ostatnim meczu Polonia spotkała się z kolegami z Kostrzyna. Kostrzynianie musieli to spotkanie wygrać aby zając 2 miejsce w całym turnieju, w innym przypadku musieliby się zadowolić miejscem piątym. Niestety Lechia już od pierwszych sekund ostro ruszyła do ataku co przyniosło im pierwszą bramkę. Ostatecznie Polonia przegrała 3:0 i to Polonia zajęła miejsce 5 a Lechia cieszyła się pozycji wicelidera. Na Pierwszym miejscu bezkonkurencyjnie postawiła się Szóstka Śrem która zasłużenie wywalczyła złoto.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, K. Kusik, W. Moroz, M. Dubiński, M. Dolata, M. Hulewicz, K. Maćkowiak, A. Kluczyński, M. Scholz, K. Tabaczka,
Zdjęcia z turnieju autorstwa Pana Radosława Kulczyńskiego zobaczyć można klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
30.10.2019
Zatrzymać lidera
Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Kalisza aby zagrać z obecnym liderem rozgrywek i jednym z głównych kandydatów do awansu – miejscowym KKS-em.
-
30.10.2019
Transmisja z Kalisza
Zapraszamy Was na transmisję z meczu ligowego Polonii Środa z KKS Kalisz. Początek transmisji w sobotę 2 listopada o godzinie 17:50.
-
29.10.2019
Efektowna wygrana w Luboniu (2006)
W niedzielę 27 października swój kolejny mecz ligowy rozegrali trampkarze młodsi naszego klubu. Przeciwnikiem polonistów była Szkoła Futbolu Luboń. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną przez nasz zespół 7-0.
-
28.10.2019
Porażka pomimo prowadzenia (2004)
Późnym niedzielnym popołudniem, juniorzy młodsi z rocznika 2004 wyjechali do Poznania, na mecz rewanżowy z Koiołkiem Poznań. W pierwszym meczu obu druzyn, górą byli poloniści, pokonując poznańskie koziołki 5:3.
Mecz w Poznaniu miał być przełamąc złą passe naszych wychownaków, którzy nie wyrali od trzech spotkań. -
28.10.2019
Pierwsze miejsce młodzików (2008)
W sobotę 26 października br. młodzik rocznik 2008 drugi zespół rozegrał swój ostatni mecz ligowy, a przeciwnikiem była drużyna z Dolska, czyli Zawisza Dolsk.
-
28.10.2019
Podział punktów w Suchym Lesie (2007)
W sobotę o godzinie 9:00 na boiskach CTP odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Starszych. Tym razem poloniści mierzyli się z zespołem Sucharów Suchy Las.
-
28.10.2019
Wrócili bez punktów (2005)
27 października w niedzielne przedpołudnie zespół z rocznika 2005 KS Polonia Środa Wlkp. udał się do Lubonia na mecz ligowy ze SF Luboń. Od początku spotkania mecz toczył się pod dyktando przeciwnika, gdzie naszą postawą nie potrafiliśmy nawiązać równorzędnej walki. Przegrywamy zasłużenie 7:1 po zdobyciu honorowej bramki przez Marcina Kaczmarka w drugiej połowie meczu.
























































