07.01.2013
5 miejsce orlików młodszych w GostyniuPierwszy w tym roku turniej halowy rozegrała drużyna Orlika młodszego. Tym razem zawodnicy Mariusza Kułaka wybrali się do Gostynia gdzie organizatorem turnieju dla rocznika 2003 i młodszych była tamtejsza Kania. W turnieju wzięło udział łącznie 10 drużyn w tym dwie drużyny organizatora oraz Lechia Kostrzyn, Lider Swarzędz, Korona Piaski, Szóstka Śrem, Poznaniak, KS Polonia Leszno, Czwórka Kościan. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy i Polonia trafiła do grupy z Czwórką Kościan, Kanią Gostyń, Szóstką Śrem oraz Liderem Swarzędz.
Polonia pierwszy mecz rozegrała z drużyną Czwórki Kościan, mimo licznych akcji, Nasi zawodnicy nie potrafili pokonać bramkarza z Kościana i mecz zakończony bezbramkowym remisem.
W drugim meczu Nasi piłkarze spotkali się z Liderem Swarzędz. Mecz był prowadzony w wyrównany sposób jednak drużyna ze Swarzędza znalazła sposób aby dwukrotnie pokonać stojącego w bramce Wiktora Króla i ostatecznie Polonia musiała uznać wyższość rówieśników ze Swarzędza.
Kolejnym meczem polonistów w grupie było spotkanie z Szóstką Śrem. Mecz należał dla zawodników ze Śremu, którzy aż pięciokrotnie pokonali Naszego bramkarza oraz raz pokonali swojego bramkarza dając Polonii jedną bramkę na pocieszenie.
Ostatni mecz w grupie Polonia zagrała z Kanią Gostyń. W tym meczu obudzili się Nasi napastnicy i strzelili 2 bramki nie tracąc przy tym żadnej i Polonia wygrała pierwszy mecz 2:0. Bramki dla Polonii dobył Olek Kluczyński oraz Marcel Scholz. Polonia zajmując trzecie miejsce w grupie wywalczyła sobie awans do kolejnej fazy turnieju gdzie miała jeszcze szanse na dobą pozycję w końcowym rozrachunku.
W kolejnej fazie na Polonię czekały 3 drużyny z drugiej grupy – Lechia Kostrzyn, Poznaniak Poznań oraz Korona Piaski.
W pierwszym meczu w drugiej fazie Polonia spotkała się z Poznaniakiem. Mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie zdobyła bramki.
Następny mecz młodych polonistów to rywalizacja z Koroną Piaski. To spotkanie Polonia wygrała 2:0 a obie bramki zdobył Olek Kluczyński.
W ostatnim meczu Polonia spotkała się z kolegami z Kostrzyna. Kostrzynianie musieli to spotkanie wygrać aby zając 2 miejsce w całym turnieju, w innym przypadku musieliby się zadowolić miejscem piątym. Niestety Lechia już od pierwszych sekund ostro ruszyła do ataku co przyniosło im pierwszą bramkę. Ostatecznie Polonia przegrała 3:0 i to Polonia zajęła miejsce 5 a Lechia cieszyła się pozycji wicelidera. Na Pierwszym miejscu bezkonkurencyjnie postawiła się Szóstka Śrem która zasłużenie wywalczyła złoto.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, K. Kusik, W. Moroz, M. Dubiński, M. Dolata, M. Hulewicz, K. Maćkowiak, A. Kluczyński, M. Scholz, K. Tabaczka,
Zdjęcia z turnieju autorstwa Pana Radosława Kulczyńskiego zobaczyć można klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
28.11.2019
Podsumowanie rundy jesiennej – juniorzy
W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były trzy zespoły w kategorii juniora. Dwa zespoły rywalizowały kategorii juniora młodszego – roczniki 2004 i 2003 a jeden w kategorii juniora starszego - roczniki 2002 i 2001.
-
27.11.2019
Tabele grup młodzieżowych
Prezentujemy Wam tabele końcowe wszystkich grup młodzieżowych biorących udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.
-
27.11.2019
Plan zimowych sparingów
Sztab szkoleniowy średzkiego zespołu podał wstępny plan meczy towarzyskich jakie poloniści rozegrają w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/20. W sumie średzki zespół ma zaplanowane sześć spotkań kontrolnych.
-
26.11.2019
Podsumowanie rundy jesiennej – trampkarze
W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były dwa zespoły w kategorii trampkarza. Jeden zespół występował w lidze okręgowej trampkarzy młodszych a drugi w lidze okręgowej trampkarzy starszych.
-
25.11.2019
Koniec pucharowej przygody
Sobota 23 listopada dla żeńskiej społeczności Polonii Środa Wielkopolska to było prawdziwe święto piłkarskie, ponieważ tego dnia o godzinie 13.00 miała miejsca V runda Pucharu Polski w której przyszło nam się mierzyć z legendą żeńskiej piłki nożnej czyli zespołem KKS Czarnych Sosnowiec.
-
22.11.2019
Podsumowanie rundy jesiennej – młodziki
W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było sześć zespołów w kategorii młodzika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii młodzika starszego (2007), trzy (w tym jeden żeński) w kategorii młodzika młodszego (2008) i jeden w kategorii młodziczek (2007-2009).
-
21.11.2019
Podsumowanie rundy jesiennej – orliki
W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było pięć zespołów w kategorii orlika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii orlika starszego (2009), dwa w kategorii orlika młodszego (2010) i jeden w kategorii orliczek (2009-2012).
-
21.11.2019
Spotkania wigilijne młodzieży
W pierwszej połowie grudnia w naszym klubie odbędą się tradycyjne spotkania wigilijne dla poszczególnych grup młodzieżowych trenujących w Akademii Pilarskiej Polonii Środa. W sumie odbędą się cztery takie spotkania na które już teraz serdecznie zapraszamy.
Spotkania odbędą się w Restauracji Turystyczna U Moniki znajdującej się przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wlkp. Wszystkie zaczynać się będą o godzinie 18:00.
Szczegółowy harmonogram spotkań wigilijnych:
10 grudzień, godzina 18:00 – skrzaty i żaki
12 grudzień, godzina 18:00 – orliki
17 grudzień, godzina 18:00 – młodziki
19 grudzień, godzina 18:00 – trampkarze i juniorzy
Dodatkowo 16 grudnia o godzinie 18:00 w Hotelu Almarco odbędzie się spotkanie wigilijne dla zespołów seniorskich i firm wspierających naszą sekcję.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych zawodników i ich rodziców.






















































