22.10.2011
3 punkty juniorów młodszych
Kotwica Kórnik 1-2 (1-0) Polonia Środa Wlkp.
Nietypowo, gdyż w piątek na wyjeździe w Kórniku juniorzy młodsi Polonii rozegrali kolejny mecz mistrzowski. Po dość mało skutecznej grze piłkarzy ze Środy Wlkp. zwyciężyli miejscową Kotwicę 2-1 (0-1).
Pierwsze minuty gry zaczęły się od szybkiej i zdecydowanej ofensywy przyjezdnych, jednak mało efektywnej. Już w 4 minucie pierwszą dogodną okazję na zdobycie gola miał Karol Kaźmierczak, zamykając akcję lewą stroną, ale złe przyjęcie piłki tuż przed bramką spowodowało, iż akcja nie przyniosła efektu bramkowego. Po upływie trzech minut gospodarze przeprowadzili pierwszą kontrę na bramkę średzian zakończoną skuteczną akcją, po której wyszli na prowadzenie (1-0). Pięć minut później Szymon Grzelak uderza z dystansu, lecz zbyt lekki strzał wyłapuje bramkarz miejscowej drużyny. W 23 minucie ponownie Karol otrzymał podanie od Macieja Polodego, ale będąc w sytuacji 100 % ponownie nie potrafił pokonać bramkarza Kotwicy. Po chwili groźny strzał główką w polu karnym przez zawodnika Polonii, odbija bramkarz z Kórnika na rzut rożny. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części, tym razem Maciej Polody nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Po zmianie stron Polonia jeszcze z większą determinacją ruszyła do odrabiania strat. W 48 minucie gry Bartek Nowak znalazł się w polu karnym i będąc przed bramkarzem mocno strzelił w długi róg, ale piłka odbiła się od poprzeczki i skozłowała tuż przed linią bramkową. Do odbitej piłki dobiegł Tomek Kaźmierski i strzałem głową dał wyrównanie Polonii na 1-1. Pięć minut później tym razem Tomek podawał do Karola Kaźmierczaka, który strzałem z kilku metrów wyprowadził Polonię na prowadzenie 2-1. Upłynęły dwie minuty i tym razem Szymon Grzelak w sytuacji 100 % strzela nad bramką. W 66 minucie Karol Kaźmierczak marnuje kolejną dogodną sytuację na podwyższenie prowadzenia, a po 4 minutach mijając już bramkarza trafia w słupek. Jeszcze na kilka minut przed końcem Klaudiusz Filipiak strzela bramkę, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Gospodarze mieli w tej części jedną dogodną sytuację na wyrównanie, ale Bartek Kurasiak nie dał się zaskoczyć.
Za tydzień w sobotę o godz. 11.00 w bardzo ważnym meczu, decydującym o awansie do grupy mistrzowskiej, juniorzy młodsi zagrają na wyjeździe z Wartą Śrem.
Juniorzy młodsi zagrali w składzie: Bartek Kurasiak, Karol Witucki, Mateusz Juskowiak, Jan Janasik, Marcin Malusiak, Tomasz Kaźmierski (70’Klaudiusz Filipiak), Karol Kaźmierczak (76’Szymon Juskowiak), Patryk Kudła (62’Jakub Kurasiński), Bartek Nowak, Szymon Grzelak, Maciej Polody. Na rezerwie pozostali: Adrian Bolewicz, Mateusz Lipiecki, Marcin Stawiak, Kacper Wartecki.
Najnowsze aktualności
-
10.11.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Fogo Luboń
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego meczu 16. kolejki III ligi w którym piłkarze średzkiej Polonii pokonali Fogo Luboń 2:1.
-
09.11.2013
Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano siedem z dziewięciu meczów 16. kolejki trzeciej ligi. Dwunastą wygraną z rzędu odnotował lider z Kleczewa, który tym razem pokonał Unię Solec Kujawski.
-
09.11.2013
Zasłużone zwycięstwo z Fogo Luboń
W spotkaniu 14. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii zasłużenie pokonali na własnym boisku Fogo Luboń 2:1.
-
08.11.2013
Polonia zagra z Wiarą Lecha Poznań
Wiara Lecha Poznań to już ostatni w tym roku ligowy rywal drugiej drużyny naszej Polonii. Średzianie z zespołem złożonym z kibiców Kolejorza spotkają się w niedzielę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.
-
07.11.2013
Wiśniewski sędzią meczu Polonia - Fogo
Znamy już obsadę sędziowską 16. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Arbitrem sobotniego meczu Polonii Środa z Fogo Luboń będzie pochodzący z Włocławka Bartłomiej Wiśniewski.
-
07.11.2013
Rozgrywki młodzieży
W nadchodzący długi weekend drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne mecze ligowe. Dla większości zespołów będą to już ostatnie spotkania w tym roku.
-
06.11.2013
Fogo Luboń kolejnym rywalem Polonii
Już w najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii spotkają się w meczu 16. kolejki III ligi z Fogo Luboń. Będzie to przedostatnie spotkanie polonistów w rundzie jesiennej na własnym boisku.























































