22.10.2011
3 punkty juniorów młodszych
Kotwica Kórnik 1-2 (1-0) Polonia Środa Wlkp.
Nietypowo, gdyż w piątek na wyjeździe w Kórniku juniorzy młodsi Polonii rozegrali kolejny mecz mistrzowski. Po dość mało skutecznej grze piłkarzy ze Środy Wlkp. zwyciężyli miejscową Kotwicę 2-1 (0-1).
Pierwsze minuty gry zaczęły się od szybkiej i zdecydowanej ofensywy przyjezdnych, jednak mało efektywnej. Już w 4 minucie pierwszą dogodną okazję na zdobycie gola miał Karol Kaźmierczak, zamykając akcję lewą stroną, ale złe przyjęcie piłki tuż przed bramką spowodowało, iż akcja nie przyniosła efektu bramkowego. Po upływie trzech minut gospodarze przeprowadzili pierwszą kontrę na bramkę średzian zakończoną skuteczną akcją, po której wyszli na prowadzenie (1-0). Pięć minut później Szymon Grzelak uderza z dystansu, lecz zbyt lekki strzał wyłapuje bramkarz miejscowej drużyny. W 23 minucie ponownie Karol otrzymał podanie od Macieja Polodego, ale będąc w sytuacji 100 % ponownie nie potrafił pokonać bramkarza Kotwicy. Po chwili groźny strzał główką w polu karnym przez zawodnika Polonii, odbija bramkarz z Kórnika na rzut rożny. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części, tym razem Maciej Polody nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Po zmianie stron Polonia jeszcze z większą determinacją ruszyła do odrabiania strat. W 48 minucie gry Bartek Nowak znalazł się w polu karnym i będąc przed bramkarzem mocno strzelił w długi róg, ale piłka odbiła się od poprzeczki i skozłowała tuż przed linią bramkową. Do odbitej piłki dobiegł Tomek Kaźmierski i strzałem głową dał wyrównanie Polonii na 1-1. Pięć minut później tym razem Tomek podawał do Karola Kaźmierczaka, który strzałem z kilku metrów wyprowadził Polonię na prowadzenie 2-1. Upłynęły dwie minuty i tym razem Szymon Grzelak w sytuacji 100 % strzela nad bramką. W 66 minucie Karol Kaźmierczak marnuje kolejną dogodną sytuację na podwyższenie prowadzenia, a po 4 minutach mijając już bramkarza trafia w słupek. Jeszcze na kilka minut przed końcem Klaudiusz Filipiak strzela bramkę, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Gospodarze mieli w tej części jedną dogodną sytuację na wyrównanie, ale Bartek Kurasiak nie dał się zaskoczyć.
Za tydzień w sobotę o godz. 11.00 w bardzo ważnym meczu, decydującym o awansie do grupy mistrzowskiej, juniorzy młodsi zagrają na wyjeździe z Wartą Śrem.
Juniorzy młodsi zagrali w składzie: Bartek Kurasiak, Karol Witucki, Mateusz Juskowiak, Jan Janasik, Marcin Malusiak, Tomasz Kaźmierski (70’Klaudiusz Filipiak), Karol Kaźmierczak (76’Szymon Juskowiak), Patryk Kudła (62’Jakub Kurasiński), Bartek Nowak, Szymon Grzelak, Maciej Polody. Na rezerwie pozostali: Adrian Bolewicz, Mateusz Lipiecki, Marcin Stawiak, Kacper Wartecki.
Najnowsze aktualności
-
16.03.2014
Badania lekarskie dla zawodniów
Poniżej przedstawiamy terminy obowiązkowych badań lekarskich dla wszystkich zawodników Sekcji Piłki Nożnej.
-
17.03.2014
Dwa sparingi trampkarzy
Na sobotę i niedzielę trampkarze mieli zaplanowane dwa mecze kontrolne z silnymi rywalami. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych , oba udało się rozegrać.
-
15.03.2014
Skrót meczu Unia - Polonia
Dostępny jest już skrót wideo z dzisiejszego meczu ligowego Polonii w Solcu Kujawskim z Unią. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.
-
15.03.2014
Wyniki 19. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana został 19. kolejka trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Czternaste zwycięstwo w sezonie zanotował lider tabeli, Sokół Kleczew, który pokonał Cuiavie Inowrocław 3:1. Do największej sensacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra rozgromiła rezerwy Lecha Poznań 0:4.
-
15.03.2014
Zdjęcia z Solca Kujawskiego
Dostępna jest już galeria zdjęć z inauguracyjnego meczu rundy wiosennej Polonii Środa Wielkopolska w Solcu Kujawskim z Unią. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
15.03.2014
Porażka na inauguracje
W meczu 19. kolejki 3 ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali w Solcu Kujawskim 0:2.
-
13.03.2014
Inauguracja rundy wiosennej w Solcu
Po zimowej przerwie w najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii powrócą do rozgrywek ligowych inaugurując rundę wiosenne. Pierwszym przeciwnikiem polonistów będzie Unia Solec Kujawski.
-
13.03.2014
Przedsezonowe spotkanie dla sponsorów
Wczoraj wieczorem w salce VIP Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się tradycyjne spotkanie dla sponsorów i osób wspierających nasz Klub.





















































