09.11.2009
14 kolejka za namiOstatnie tygodnie to ciągłe przetasowania w czołówce tabeli. Jeszcze dwa tygodnie temu liderem był Leśnik Margonin. Po ostatnim weekendzie i dość niespodziewanym remisie Polonii z Dyskobolią na pierwsze miejsce awansowała Nordenia Dopiewo.
Wydawało się, że średzianie nie mogą nie zdobyć trzech punktów w sptkaniu z Grodziskiem. Trzy niewykorzystane sytuacje stuprocentowe w pierwszych minutach, a następnie niepotrzebnie stracona bramka całkowicie odmieniła losy meczu. Poloniści atakowali, ale sił i umiejętności starczyło tylko na wyrównanie.
W najciekawszym spotkaniu 14 kolejki Nordenia Dopiewo podejmowała Leśnika Margonin i po bramkach Szczudła, Brauzy i Kurminowskiego wygrała 3:1. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Franiaka było to 7 zwycięstwo w 7 meczach na własnym stadionie, a zarazem dające pozycję lidera.
Do ciekawej konfrontacji doszło także w Luboniu, gdzie tamtejszy Luboński zmierzył się z nie najlepiej radzącym sobie w obecnym sezonie Sokołem Pniewy. Po kolejnych wpadkach drużyn z czuba tabeli Luboński FC otrzymał następną okazję na zbliżenie się do prowadzącej trójki. Zaprzepaścił ją przegrywając w hokejowych rozmiarach 2:7.
W ostatnich tygodniach drużyny z czołówki tabeli tracą sporo cennych punktów. Do końca nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy jest to rezultat presji wyniku jaka ciąży na najlepszych drużynach, czy ekipy z dolnych rejonów tabeli grając "o życie" notują o wiele lepsze rezultaty, czy może wychodzi przygotowanie fizyczne poszczególnych zespołów?
W ostatni weekend zawodnicy strzelili 30 bramek, co daje całkiem niezły rezultat 3,75 trafieni na mecz. Taki wynik jest głównie zasługą 9 goli jakie zobaczyli kibice w Luboniu.
Zestaw wszystkich wyników 14 kolejki IV ligi gr. północnej:
Najnowsze aktualności
-
02.12.2024
Futsal: Polonistki zakończyły udział w MMP U-17 (Juniorki)
W sobotę nasze juniorki rywalizowały w Bydgoszczy w turnieju I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet U-17. Młode Polonistki grały bardzo ambitnie i odważnie, ale do awansu zabrakło troszkę szczęścia. Było to jednak cenne doświadczenie, które - jesteśmy o tym przekonani - zaowocuje już niebawem, bo przed dziewczynami kolejne wyzwania!
-
30.11.2024
Futsal: Awans Polonii U-17 do II fazy eliminacji (2008/2009)
W hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wygrał oba swoje mecze - 4:1 z drużyną Futsal Kościan oraz 7:1 z KKF Konin - w turnieju I fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu. Poloniści, którzy byli gospodarzem zawodów, tym samym zapewnili sobie awans do II fazy eliminacji!
-
27.11.2024
Orlicy zagrali z UKS-em Śrem (2015)
W sobotę 23 listopada obie grupy Polonii Środa Wielkopolska rozegrały gry kontrolne w Śremie przeciwko zespołom miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego.
-
27.11.2024
Zagrały w SBG Cup (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii w weekend brał udział w turnieju SBG Cup, który rozgrywany był w Jarocinie. Nasze zawodniczki rywalizowały z dziewczętami z różnych miast Polski, a rozgrywki zakończyły ostatecznie na dziesiątej pozycji.
-
25.11.2024
Radosny futbol Polonii Środa
Pod koniec listopada ostanie ligowe spotkanie w roku 2024 rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej a rywalem polonistów była Vineta Wolin. Latem w starciu obu ekip w Wolinie górą była ekipa Polonii wygrywając 2:1 (0:0).
-
25.11.2024
Polonia mistrzem 1. ligi wojewódzkiej (2012)
W zaległym wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii Środa 2012 wygrał 5:1 (3:1) z Kotwicą Kórnik, zapewniając sobie mistrzostwo 1. ligi wojewódzkiej D1, grupy drugiej! Trzy bramki dla Polonistów strzelił Jeremi Sójka, a po jednym golu dołożyli Kacper Leciej oraz Jakub Jacków. W szesnastu ligowych meczach Polonia odniosła czternaście zwycięstw i dwukrotnie zremisowała z Polonią 1912 Leszno, którą ostatecznie wyprzedziła o dwa punkty.
-
20.11.2024
Warta lepsza o jedną bramkę (Juniorki)
Rozegrany we wtorek mecz juniorek z Wartą Poznań w ramach 2. ligi okręgowej C2 zakończył się wynikiem 2:3 (0:2). Polonistki przegrywały już 0:3, ale w drugiej połowie rzuciły się do odrabiania strat, a bramki dla naszego zespołu strzeliły Nikola Jeziorska oraz Wiktoria Nowicka. Do remisu jednak nie udało się doprowadzić. Polonistki zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu.
-
20.11.2024
Transmisja meczu z Vinetą
Zapraszamy na transmisję meczu III ligi grupy drugiej w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Vinetą Wolin
Startujemy w niedzielę 24 listopada o godzinie 15:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem.


























































