09.11.2009
14 kolejka za namiOstatnie tygodnie to ciągłe przetasowania w czołówce tabeli. Jeszcze dwa tygodnie temu liderem był Leśnik Margonin. Po ostatnim weekendzie i dość niespodziewanym remisie Polonii z Dyskobolią na pierwsze miejsce awansowała Nordenia Dopiewo.
Wydawało się, że średzianie nie mogą nie zdobyć trzech punktów w sptkaniu z Grodziskiem. Trzy niewykorzystane sytuacje stuprocentowe w pierwszych minutach, a następnie niepotrzebnie stracona bramka całkowicie odmieniła losy meczu. Poloniści atakowali, ale sił i umiejętności starczyło tylko na wyrównanie.
W najciekawszym spotkaniu 14 kolejki Nordenia Dopiewo podejmowała Leśnika Margonin i po bramkach Szczudła, Brauzy i Kurminowskiego wygrała 3:1. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Franiaka było to 7 zwycięstwo w 7 meczach na własnym stadionie, a zarazem dające pozycję lidera.
Do ciekawej konfrontacji doszło także w Luboniu, gdzie tamtejszy Luboński zmierzył się z nie najlepiej radzącym sobie w obecnym sezonie Sokołem Pniewy. Po kolejnych wpadkach drużyn z czuba tabeli Luboński FC otrzymał następną okazję na zbliżenie się do prowadzącej trójki. Zaprzepaścił ją przegrywając w hokejowych rozmiarach 2:7.
W ostatnich tygodniach drużyny z czołówki tabeli tracą sporo cennych punktów. Do końca nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy jest to rezultat presji wyniku jaka ciąży na najlepszych drużynach, czy ekipy z dolnych rejonów tabeli grając "o życie" notują o wiele lepsze rezultaty, czy może wychodzi przygotowanie fizyczne poszczególnych zespołów?
W ostatni weekend zawodnicy strzelili 30 bramek, co daje całkiem niezły rezultat 3,75 trafieni na mecz. Taki wynik jest głównie zasługą 9 goli jakie zobaczyli kibice w Luboniu.
Zestaw wszystkich wyników 14 kolejki IV ligi gr. północnej:
Najnowsze aktualności
-
22.08.2024
Udana gra z MUKS Zielona Góra (2010)
W niedzielę drugi zespół Polonii Środa 2010 prowadzony przez Kornela Ladrowskiego udał się do Kórnika, by rozegrać mecz kontrolny z MUKS Zielona Góra. Poloniści byli tego dnia bardzo skuteczni i pokonali zespół z województwa lubuskiego 10:1.
-
21.08.2024
Polonia Środa show
W środowe popołudnie piłkarze Polonii Środa w kolejnym spotkaniu trzeciej ligi podejmowali na własnym boisku Sokoła Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 27 razy.
-
20.08.2024
Remisowy debiut (2013)
W sobotę Polonia 2013 rozegrała swój debiutancki mecz w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej młodzików D2. Poloniści pod opieką trenera Łukasza Kaczałki w Szreniawie zremisowali 1:1 z Olimpią Plewiska, a jedyną bramkę zdobył Sebastian Ciszewicz.
-
20.08.2024
Wysokie zwycięstwo na start (2012)
Polonia 2012 udanie rozpoczęła kolejny sezon w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół choć do przerwy bezbramkowo remisował to ostatecznie wygrał aż 8:0 z Kanią Gostyń.
-
20.08.2024
Transmisja meczu z Sokołem
Zapraszamy Was na transmisję meczu z Sokołem Kleczew. Transmisja odbędzie się w środę 21 sierpnia a jej początek zaplanowaliśmy na godzinę 17:20.
Całość swoim komentarzem okrasi Łukasz Szarzyński.
-
20.08.2024
Nieudany wyjazd do Kalisza (2011)
W odmiennych nastrojach swoje mecze kończyli zawodnicy Polonii 2011 I oraz Polonii 2011 II. Pierwszy zespół przegrał w wyjazdowym meczu z KKS-em 1925 Kalisz 0:8, natomiast druga drużyna zainaugurowała sezon 1. ligi okręgowej zwycięstwem 11:1 z LPFA Poznań/Gniezno.
-
20.08.2024
Cztery gole Miszkiewicza (2010)
Zespół trampkarzy starszych Polonii (rocznik 2010) udanie rozpoczął nowy sezon, wygrywając 5:2 (3:0) z drużyną UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań. Doskonałą skutecznością popisał się Łukasz Miszkiewicz, który zdobył cztery bramki, natomiast jednego gola dołożył Kamil Jankowiak.
-
20.08.2024
Trenerzy akademii w kadrach Wielkopolskiego ZPN!
Wczoraj Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił składy sztabów szkoleniowych kadr młodzieżowych na sezon 2024/2025. W dumą możemy ogłosić, iż znalazło się w nich aż czterech trenerów naszej akademii - Agnieszka Rezler, Elżbieta Nowicz, Kamil Kudła oraz Michał Gościniak.



























































