09.11.2009
14 kolejka za namiOstatnie tygodnie to ciągłe przetasowania w czołówce tabeli. Jeszcze dwa tygodnie temu liderem był Leśnik Margonin. Po ostatnim weekendzie i dość niespodziewanym remisie Polonii z Dyskobolią na pierwsze miejsce awansowała Nordenia Dopiewo.
Wydawało się, że średzianie nie mogą nie zdobyć trzech punktów w sptkaniu z Grodziskiem. Trzy niewykorzystane sytuacje stuprocentowe w pierwszych minutach, a następnie niepotrzebnie stracona bramka całkowicie odmieniła losy meczu. Poloniści atakowali, ale sił i umiejętności starczyło tylko na wyrównanie.
W najciekawszym spotkaniu 14 kolejki Nordenia Dopiewo podejmowała Leśnika Margonin i po bramkach Szczudła, Brauzy i Kurminowskiego wygrała 3:1. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Franiaka było to 7 zwycięstwo w 7 meczach na własnym stadionie, a zarazem dające pozycję lidera.
Do ciekawej konfrontacji doszło także w Luboniu, gdzie tamtejszy Luboński zmierzył się z nie najlepiej radzącym sobie w obecnym sezonie Sokołem Pniewy. Po kolejnych wpadkach drużyn z czuba tabeli Luboński FC otrzymał następną okazję na zbliżenie się do prowadzącej trójki. Zaprzepaścił ją przegrywając w hokejowych rozmiarach 2:7.
W ostatnich tygodniach drużyny z czołówki tabeli tracą sporo cennych punktów. Do końca nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy jest to rezultat presji wyniku jaka ciąży na najlepszych drużynach, czy ekipy z dolnych rejonów tabeli grając "o życie" notują o wiele lepsze rezultaty, czy może wychodzi przygotowanie fizyczne poszczególnych zespołów?
W ostatni weekend zawodnicy strzelili 30 bramek, co daje całkiem niezły rezultat 3,75 trafieni na mecz. Taki wynik jest głównie zasługą 9 goli jakie zobaczyli kibice w Luboniu.
Zestaw wszystkich wyników 14 kolejki IV ligi gr. północnej:
Najnowsze aktualności
-
13.09.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (14/15.09.2024)
Już w piątek rozpoczął się kolejny piłkarski weekend akademii. Nasz zespół 2008/2009 II przegrał z Lechitą Kłecko 3:5. Bardzo emocjonująco zapowiada się sobota, na którą pierwotnie zaplanowano siedem meczów, ale już wiadomo, że jeden z nich rozegrany zostanie w innym terminie. Dwa mecze ligi wojewódzkiej, roczników 2008 oraz 2009, zaplanowano na płycie głównej. W niedzielę swoje mecze zagrają roczniki 2011 oraz 2012.
-
12.09.2024
Weekendowe transmisje Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje spotkań zespołów Polonii Środa. Zaczynamy w sobotę 14 sierpnia spotkaniem III ligi pomiędzy Cartusią Kartuzy a Polonią Środa. Z kolei w niedzielę 15 września pokażemy Wam spotkanie Orlen I ligi kobiet Polonia Środa – UJ Kraków.
-
11.09.2024
Turniej ligowy w Koninie (2015)
Miniony weekend dla zespołu orlików E2 (rocznik 2015) był intensywny. Grupa czerwona w sobotę udała się do Konina, gdzie zainaugurowała rozgrywki bezwynikowe rywalizacją z UKS AP Reissa Konin, UKS AP Reissa Jarocin oraz SKP Słupca. Grupa czerwona natomiast rozegrała sparing z Kotwicą Kórnik.
-
11.09.2024
Podium w Mieszko Cup (2013)
W miniony weekend drużyna Polonii Środa Wielkopolska wzięła udział w emocjonującym turnieju Mieszko Cup 2024, który zgromadził aż 150 młodych zawodników i zawodniczek. Drużyna Polonii Środa Wielkopolska pokazała znakomitą formę, ostatecznie zajmując 3. miejsce. Był to znakomity wynik, zważywszy na fakt, że drużyna wystąpiła bez nominalnego bramkarza, a mimo to straciła jedynie dwie bramki w całym turnieju.
-
11.09.2024
Porażka z Orlikiem Mosina (2012)
Drugi zespół rocznika 2012 na boisku CTP2 w weekend rozpoczął zmagania w 2. lidze okręgowej D1. Poloniści po ambitnej walce przegrali 0:5 (0:2) z Orlikiem Mosina.
-
11.09.2024
Zwycięstwo w zaległym meczu (2012)
W rozegranym we wtorek zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii Środa 2012 pewnie wygrał 6:2 z Wartą Śrem. W sześciu meczach nasz zespół zgromadził 16 punktów i zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli.
-
10.09.2024
Pierwsza porażka młodzików (2013)
W sobotę zespół Polonii 2013 doznał pierwszej w tym sezonie porażki, przegrywając 0:7 (0:3) w meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS AP Reissa Jarocin. Nie udał się także wyjazd drugiej drużyny do Poznania, gdzie młodzi Poloniści przegrali z zespołem dziewcząt Warty Poznań.
-
10.09.2024
Młodzicy pokonali Zjednoczonych (2012)
W miniony weekend pierwszy zespół rocznika 2012 pauzował w 1. lidze wojewódzkiej, ale swój mecz rozgrywała drużyna zgłoszona do 1. ligi okręgowej. Młodzi Poloniści w Sokołowie zmierzyli się ze Zjednoczonymi Września i wygrali ten pojedynek 7:0 (3:0).



























































