09.11.2009
14 kolejka za namiOstatnie tygodnie to ciągłe przetasowania w czołówce tabeli. Jeszcze dwa tygodnie temu liderem był Leśnik Margonin. Po ostatnim weekendzie i dość niespodziewanym remisie Polonii z Dyskobolią na pierwsze miejsce awansowała Nordenia Dopiewo.
Wydawało się, że średzianie nie mogą nie zdobyć trzech punktów w sptkaniu z Grodziskiem. Trzy niewykorzystane sytuacje stuprocentowe w pierwszych minutach, a następnie niepotrzebnie stracona bramka całkowicie odmieniła losy meczu. Poloniści atakowali, ale sił i umiejętności starczyło tylko na wyrównanie.
W najciekawszym spotkaniu 14 kolejki Nordenia Dopiewo podejmowała Leśnika Margonin i po bramkach Szczudła, Brauzy i Kurminowskiego wygrała 3:1. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Franiaka było to 7 zwycięstwo w 7 meczach na własnym stadionie, a zarazem dające pozycję lidera.
Do ciekawej konfrontacji doszło także w Luboniu, gdzie tamtejszy Luboński zmierzył się z nie najlepiej radzącym sobie w obecnym sezonie Sokołem Pniewy. Po kolejnych wpadkach drużyn z czuba tabeli Luboński FC otrzymał następną okazję na zbliżenie się do prowadzącej trójki. Zaprzepaścił ją przegrywając w hokejowych rozmiarach 2:7.
W ostatnich tygodniach drużyny z czołówki tabeli tracą sporo cennych punktów. Do końca nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy jest to rezultat presji wyniku jaka ciąży na najlepszych drużynach, czy ekipy z dolnych rejonów tabeli grając "o życie" notują o wiele lepsze rezultaty, czy może wychodzi przygotowanie fizyczne poszczególnych zespołów?
W ostatni weekend zawodnicy strzelili 30 bramek, co daje całkiem niezły rezultat 3,75 trafieni na mecz. Taki wynik jest głównie zasługą 9 goli jakie zobaczyli kibice w Luboniu.
Zestaw wszystkich wyników 14 kolejki IV ligi gr. północnej:
Najnowsze aktualności
-
16.09.2024
Wygrali z Mieszkiem (2010)
Polonia 2010 w sobotę pokonała Mieszko Gniezno w wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej C1. Nasz zespół dość szybko objął prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania, chociaż gospodarze nie odpuszczali i w pewnym momencie zmniejszyli nawet straty z trzech bramek do jednej. Poloniści nie dali sobie jednak wyrwać punktów i ostatecznie wygrali przewagą dwóch goli.
-
16.09.2024
Kolejne wysokie zwycięstwo (2009)
Polonia 2009 nie zwalnia tempa w 1. lidze wojewódzkiej B2, odnosząc kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół wygrał aż 8:0 (4:0) z SMS AP Reissa Ślesin. Poloniści w pięciu rozegranych spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i prowadzą w ligowej tabeli.
-
16.09.2024
Gol w końcówce dał trzy punkty (2008)
Emocjonujące widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Polonii 2008. Nasz zespół dopiero w końcówce spotkania wydarł trzy punkty drużynie UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Gabriel Baszczyński. W piątek z kolei drugi mecz rozegrał łączony zespół Polonii 2008/2009 II w 1. lidze okręgowej. Tym razem Poloniści ulegli Lechicie Kłecko 3:5 (2:2).
-
16.09.2024
Zwycięstwo w Kostrzynie
W szóstej kolejce V ligi grupy 2 poloniści reprezentujący drugi zespół seniorów pojechali na wyjazd do Kostrzyna na pojedynek z tamtejszą Lechią.
-
16.09.2024
Podział punktów w Plewiskach
W niedzielę 15 września trzeci zespół Polonii Środa zagrał na wyjeździe z Orłami Plewiska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane jednak więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy kilkukrotnie sprawdzali formę Jakuba Sienkiewicza. W 30 minucie po interwencji bramkarza Plewiska wyszły na prowadzenie dobijając piłkę z bliskiej odległości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy. W 45 minucie po jednym z nielicznych rzutów rożnych piłkę do bramki rywala w zamieszaniu podbramkowym umieścił Marcin Parus i poloniści schodzili na przerwę remisując 1-1.
-
16.09.2024
Wielkie emocje w starciu kobiet
W niedzielne popołudnie piłkarki Polonii Środa rozegrały piątą kolejkę Orlen I ligi kobiet. Tym razem polonistki podejmowały lidera ligowej tabeli Uniwersytet Jagielloński Kraków.
-
16.09.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (14/15.09.2024)
W miniony weekend zespoły akademii rozgrały osiem z jedenastu zaplanowanych spotkań. Mimo trudnych warunków na boiskach część z nich udało sie rozegrać. Doskonałą formę potwierdzają nasi reprezentanci naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli roczniki 2008-2010. Bliska wywiezienia punktu z Konina była Polonia 2011, ale trzy minuty przed końcem rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
-
15.09.2024
Bez punktów w Kartuzach
W kolejnym spotkaniu ligowym sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się z Cartusią Kartuzy. Dotychczasowy bilans pojedynków obu ekip był niekorzystny dla średzkiego zespołu więc poloniści koniecznie chcieli zacząć go odwracać.


























































